A legújabb Meteor legjobb cikke

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2010.09.17. 15:25



Ez nagyon király. Ilyeneket most már én is csinálok, de nem digitális technikával, hanem sima kétkezes munkával. Már jó ég kell hozzá.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.09.17. 16:42

sp. írta:Egyáltalán:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kett%C5%91scsillag
most nem kellene haragudni rám, de sztem ezt is lehetne építeni, mert ugyebár a gugli ezt dobja ki elsőnek ha valaki pl. a kettősökre keres.


Mindenféle kötözködés nélkül mondom, mert jó dolgokat írsz, meg jó észrevételeid vannak, de abból még soha nem lett semmi, hogy sokszor mondogatjuk, hogy ez kéne, meg az kéne. Ha van ötlet, csinálni kell. (Igen, most én is csak pofázok... ;))

A wikipedia szerkesztése elvileg tök egyszerű. Beregisztrálsz, és elkezded szerkeszteni. Érdemes az angol nyelvű lapot útmutatónak venni, mert az általában már elég jól fel van építve minden topikban.

A szkenneléses ötlet is jó, hiánypótló lenne, ha elérhető lenne digitalice, tessék megcsinálni! :)
Tapasztalatból mondom, hogy a tetszhalott állapotban lévő honlapoknak (itt pl. kettősök, Albireo) nagy lökést adhat, ha az oldal fejlesztőjét elkezded kész anyagokkal bombázni.
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.09.17. 17:04

csakb írta:
sp. írta: és pl soha nem értettem az Orionköd fotósait hogy miért nem látszik az a trapéz


Egyszer próbáld meg fotózni az Orion-ködöt, és rögtön nyilvánvaló lesz, amit nem értesz.
Segítség: iszonyat nagy fényesség-különbség van a Trapéz környéke és a külső területek között. Nincs olyan skálázási függvény, amivel mindent ki lehetne egyszerre hozni. Maszkolásokkal lehet trükközni, de rengeteg munka kell, hogy ne legyen természetellenes a végeredmény.

Egyébként a google képkeresőben minden második Orion-köd képen látszik a Trapéz.

No offense, písz stb. ;)


szerintem ezt sp is nagyon jól tudja, nem jól olvastad amit írt... amúgy sp valószínűleg többet tett már le az asztalra a csillagász "köz"ért, mint az itteni emberek 90%-a.
nincs aláírás
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.09.19. 11:00

Nekem a kanyartávcsövekről szóló cikk tetszett a legjobban. Nem csak maga a kanyar-jellege miatt, hanem érdekes belegondolni, hogy a newton-távcsövek (kevés) jó tulajdonságát a refraktorok előnyére fordítsuk, kitakarás-mentesen. Én, aki buta vagyok a fabrikáláshoz, is kedvet kaptam egy ilyen cső majdani építéséhez. :) A szabadszemes rovat is szép hosszúra sikerült!

Az viszont meglepett, hogy sok kezdő beküldött észlelése még csak név szerint sem szerepelt a magazinban. Nem arra számítottam, hogy megjelenik a rajzom, de csak innen a fórumról magammal együtt 3 névre is emlékszem, akik még küldtek be észlelést és nem láttam viszont a nevünket a listában.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2010.09.19. 16:51

A tárgyalt időszakban küldtél be észlelést???
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.09.19. 18:08

Igen, a július-augusztusi időszakban. Legközelebb hátha több szerencsém lesz.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.09.19. 18:58

Szerintem kerdezz ra nyugodtan, mindenki tevedhet.

Egyebkent melyegrol van szo? Mert az "nyarelo"-kent szerepel, tehat lehet, hogy a julius-augusztusi eszlelesek meg nincsenek benne.

--mpt
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.09.20. 10:39

Kedves Árpi!

A mélyég-rovatban csak a júliusi észlelésekkel bezárólag szerepelnek adatok, tehát az augusztusban beküldők (azaz Te is) majd csak a novemberi számban fogtok szerepelni, ez az újság ilyen, itt nem másnap jelennek meg az észlelések. Lehet hogy ez rossz, de így legalább egy jól szerkesztett összefoglalás készülhet, és ugyebár az ég sem szalad el, és azárt valljuk be jó dolog ősszel a borús napokon a nyári rajzokat és fényképeket nézegetni...
Októberben az őszi eges cikk lesz terítéken, magyar észlelők fotóival és rajzaival, képmelléklettel.

Snt
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.09.20. 16:49

santage írta:Októberben az őszi eges cikk lesz terítéken, magyar észlelők fotóival és rajzaival, képmelléklettel.
Snt


Már várom! :P
90/900 refraktor
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.12.13. 20:44

A decemberiben megjelent Krúdy-Calver cikk-páros zseniális, köszönet a szerzőknek.
sp.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”