A legújabb Meteor legjobb cikke

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.05.12. 15:56

üdv, ez a hsz ugyan nem a legjobb cikket firtatja, hanem csak egy észrevétel és kérdés. ma legnagyobb örömömre megjött ugyanis a legújabb meteor, és bár még nem igazán volt időm beleolvasni, de azért belelapoztam.

elég kellemetlen meglepetés volt. merthogy az eddigi viszonylag jó minőségű papír helyett rettenetesen vékony, a legsilányabb írólap-szerű papírra lett nyomtatva. A fekete nyomatok szintén fényesek, fénymásolatszerűnek hatnak. de a lényeg igazából a papír, mert elég egyet lapozni - ezt is csak óvatosan merem, nehogy elszakadjon -, és máris tiszta gyűrött az egész. Ez így nem lesz maradandó, lefűzhető, forgatható valami, hanem csak egy papírfecni, ha az ember párszor átolvassa. (és ha kibírja a "papír") Vettem egyszer egy hasonló anyagú sudoku füzetet, nem tudtam a végére érni, mert egy idő után már saláta volt az egész. Szóval egy szuperinfónak még elmegy ez az alapanyag, de azért könyörgöm, egy havilap ennél többet ér! Ha csak az anyagiakról van szó, könyörgöm inkább emelje az MCSE a tagdíjat, de ne a papír minőségén spóroljon! :( Abba bele sem merek gondolni, ez a fajta papír mennyi idő alatt szívja hullámosra magát, ha véletlenül az ember kiviszi a szabad ég alá.

Tehát a kérdésem az illetékesekhez: ez most komoly? És így marad? :|
nincs aláírás
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2010.05.12. 17:30

Ez a papír a nyomda akciója volt. A papír nem olcsóbb, ugyanúgy 70 g-os,
mint az eddigi, de ún. környezetbarát papír.
A Meteor-belívhez évek óta használt papírt nem tudták
szállítani a nyomdának, ezt a környezetbarát 70 g-ost a nyomda
ajánlotta.

A reklamációt továbbítom, a kérdést orvosoljuk.

Feri! Készül a csillagda-cikked?

Mzs
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.05.12. 19:28

Mzssiralop írta:Ez a papír a nyomda akciója volt. A papír nem olcsóbb, ugyanúgy 70 g-os,
mint az eddigi, de ún. környezetbarát papír.
A Meteor-belívhez évek óta használt papírt nem tudták
szállítani a nyomdának, ezt a környezetbarát 70 g-ost a nyomda
ajánlotta.

A reklamációt továbbítom, a kérdést orvosoljuk.

Feri! Készül a csillagda-cikked?

Mzs


Köszönöm a választ! :) A környezetbarátnak persze örülök, csak a tartósság romlásának nem. Persze ha mást nem zavar, akkor nem szólok egy szót sem (egyébként sem olyan nagy ügy, csak az eddigi papírban azt szerettem, hogy lehetett nyűni akár az ég alatt is). :)

hát, a csillagda-projekt idő hiányában áll, és úgy néz ki nyár vége előtt nem is folytatódik, pedig már csak a kupola hiányzik. ha kész lesz, és tudok számszerű adatokat is közölni arról, hogy volt-e értelme félig a föld alá rakni a csillagdát, természetesen megírom majd a cikket..

ízelítőnek csak ennyit:

Kép

ehhez képest a változás csak annyi, hogy a falak már feltöltve betonnal, a padló pedig egy 20cm vastag betonlemez. külön alap az oszlopnak nincs, mivel oszlop sem lesz a mechanika patkó volta miatt.

üdv, lf
nincs aláírás
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.05.13. 07:44

Uff,

érdekes ez a papír-kérdés, kicsit a kilencvenes évek eleje jut eszembe, amikor még (már?) hiánygazdálkodás volt... Én is remélem, hogy a nyomda megembereli magát. Még nem láttam a májusi számot, de talán nem olyan vészes a helyzet.

Snt
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.05.14. 11:15

OFF,
de a csiallagda fotó miatt: Feri, a kupolát miből készíted (pl. félgömb alakú vagy sokszögekből lesz?) , illetve a forgatását hogyan oldod meg (miféle sínen - hogy lehet ekkora átmérőben olyan sínt készíteni, ami pontos lesz, nem deformálódik, - stb).
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.05.14. 11:23

off:

kb 4m átmérőjű félgömb, 1mm-es acéllemezből. sín a palást belső oldalán lesz csak egy fém csík formájában, a pontosság nem szempont, mert vízszintesen rugós központozó kerekek fogják a fém csík segítségével középen tartani a kupolát. remélem érthető :D
nincs aláírás
berenteb
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2009.09.17. 13:32

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: berenteb » 2010.05.15. 00:40

Hali!

Ma, - ill. már tegnap kaptam meg a Meteort.
Az előzőekben írtak szerint én egy nagyon silány papírra számítottam, de
kellemesen csalódnom kellett.
Ez a papír nekem jobban tetszik, mint az előző!
Valahogy érzékszervileg jobbb benyomást kelt bennem, - pl. kellemesebb
a tapintása.
Ezt a papírt Szuperinfó minőségű papírnak titulálni erős túlzás, - pláne
papírfecninek nevezni az.
Az, hogy a képek milyenek, milyen hatásúak, a papíron kívül jelentősen befolyásolja
a leadott képanyag minősége, a festék minősége, éa nyomógépben beállított festékterhelés.
A Meteort kivinni szabad ég alá minek? Ki olvassa szabad ég alatt sötétben, lámpafénynél?
Abban sem vagyok biztos, hogy ez a papír jobban hullámosodik, mint az előző tipus, de fogok
egy próbát végezni a hétvégén. A párás levegő biztosítása nem lesz probléma. :-)

Üdv: Berente Béla, aki 34 éve nyomdász
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.05.15. 03:19

nyilván nem vagyunk egyformák, gondolhattam volna, hogy csak én vagyok hülye :roll:
nincs aláírás
berenteb
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2009.09.17. 13:32

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: berenteb » 2010.05.15. 06:12

Én ilyet nem írtam, de még csak nem is gondoltam.
Csupán arra próbáltam célozni, hogy egy nyomat kinézete nem csak a papírtól függ,
hanem sok egyébtől is.
Kinek milyen papír tetszik jobban, - adott esetben a Meteornál , - az szubjektív dolog is lehet.
Kirívó minőségkülönbségtől eltekintve, de itt szerintem erről nincs szó.
A Meteor tartalma, - és talán ez a fontosabb, - nekem nagyon tetszik.

Melyik a legújabb Meteor legjobb cikke?
Nekem az Építsünk binokulárt! című írás tetszik a legjobban.
A tükrös binokulárral volt alkalmam látni a Fátyol-ködöt, az M13-at és még sok égi szépséget,
felejthetetlen élmény volt!

Üdv: Béla
rumpfbarna
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.17. 23:40

Re: A legújabb Meteor legjobb cikke

Hozzászólás Szerző: rumpfbarna » 2010.05.15. 08:45

Sziasztok!

A binokulár építésről szóló cikk nekem is nagyon tetszik! Lelki szemeim előtt már látom is a dupla 150/1200-as dobsonomat. Ha az okulárokat valahogy egyszerűbben is egymás mellé lehetne "rendezni", biztos belevágnék. (A neve, a nagy távcsövek után, lehetne például SBT - Soproni Binocular Telescope. ;) )
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”