Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.09.24. 22:25

Kedves Judit!
Azt hiszem meredeken nem érti a lényeget. T.i. azt, hogy 1. ha valakinek valami mondanivalója akad, és a oda klikkel akkor alaposan elmegy a kedve, hogy valami komolyabb dolgot feltegyen. 2. Arra amit leírtam, semmi érdemi választ nem irt. 3. Ha magánlevélben viccelődünk, egymás között marad (persze nem tudom, hogy egy "nagy testvér" esetleg mit tárol el,), de egy közösségi forómban ugyancsak izetlenül, visszariasztóan hat. Én is írtam valamiről csípős megjegyzést, de nem tenném ki nyílvánosság elé, hát ha másokban visszás érzést kelt. Ha viszont nyilvánosan viccelődni óhajt: van a Csillagvárosnak vicc és anekdota rovata is, nem is rossz! BQ.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.29. 19:57

Olvasom a következőket:

"2011. októberét követően jelen médiatár nem frissül, az új videofelvételek a jobb képminőséget lehetővé tevő Youtube "csillagászat" nevű csatornáján tekinthetők meg. A Médiatárban található videók pedig fokozatosan, legkésőbb 2012. márciusáig teljeskörűen átkerülnek a Youtube-ra."

Ha szabad megtudnom, hogy mikor került ez az üzenet kiírásra, ki íratta oda, kiknek a döntése volt,
mivel indokolták, és mikor született róla egyeztetés, kivel, illetve kikkel? Van minden tagnak egy levélcíme, és ez nyílván arra is jó, hogy véleményt kérjenek a döntéshez, előre, illetve értesítsenek, hogy ne késve olvassák! Habár nem tudom, hogy sokat késtem-e, mert nincs dátum, és aláírás a szöveg alatt!

Ugye azt tudjuk, hogy a szolgáltató szervere NEM Magyarországon van!

Azt is ugye tudjuk, hogy ha egyszerűen oda mindent átteszünk, akkor azzal nehezíthetjük esetenként az érdeklődők hozzáférését, a letöltés körülményesebb lesz, sokkal lassabb, és ráadásul idegeneknek leszünk kiszolgáltatva!!! Nem javaslom a jelenlegi tár megszüntetését, főleg azért nem, mert így önként mondunk le a gyűjteményről, ami a mienk! Az, hogy másodpéldányban kiteszik, az ellen semmi kifogásom, ha ez a tár marad! Ugyan miért nem helyezi el az NASA saját fontos, vagy kevéssé fontos dolgait csak ott?

Sokkal többet lehet rajta veszteni, ha esetleg valaki betart, vagy mondjuk eszébe jut, hogy mert nagygazda lett, azaz médiabank, nem csak élni, hanem visszaélni is lehet vele, mert ha ez így alakulna, akkor semmit nem tehetnék ellene!!! Elveszne, vagy előről kellene mindent másodjára egy hazai szerverre feltenni! Az ördög sosem alszik! Mi indokolta ezt a döntést? KI, vagy kik döntöttek nélkülünk? Helyeseli-e a többség?

Nem szeretnék ordenáré megfogalmazásokat olvasni - még itt sem - és főleg nem sértő megjegyzéseket! Kérek mindenkit, hogy értelmesen szóljon hozzá, és a saját véleményét mondja el, és indokolja meg!

Üdvözlettel: Imre

Bartha Lajosnak, általam nagyon tisztelt, tudós tagtársunknak, nagyon boldog születésnapot kívánok, és kérem a Mindenhatót, hogy még sokáig tartsa jó egészségben és adjon erőt részére még sok-sok évig, pótolhatatlan feladatának, és mindannyiunk helyes útra terelgetésének sok türelmet igénylő elvégzésére!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.11.29. 21:39

Imre!

Ez a dolog nem annyira "vészes" mint amennyire látod! Sőt, egy igencsak logikus lépés! Nem kell ecsetelnem, hogy a youtube mennyivel közismertebb, mint az MCSE médiatár oldala! Másrészt kissé komolyabb infrastruktura van mögötte! És a youtube-ról is viszonylag egyszerűen le lehet menteni dolgokat. Elég csak a googliba beírni egy-két megfelelő kulcsszót. Persze az sem hátrány, hogy a youtubet rengetegen használják, és nagyon nagy arányban "véletlen" is beleakadhat az előadásokba sok-sok ember, és felkeltheti a figyelmét! Így hatványozottabban juthat el olyan személyekhez, akik nem célirányosan keresnek ilyen oldalakat, de mégis megnézhetik az előadásokat. Próbáld meg ilyen szemmel nézni!
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.29. 22:55

Kedves Imre!

Imre írta:Sokkal többet lehet rajta veszteni, ha esetleg valaki betart, vagy mondjuk eszébe jut, hogy mert nagygazda lett, azaz médiabank, nem csak élni, hanem visszaélni is lehet vele, mert ha ez így alakulna, akkor semmit nem tehetnék ellene!!! Elveszne, vagy előről kellene mindent másodjára egy hazai szerverre feltenni! Az ördög sosem alszik! Mi indokolta ezt a döntést? KI, vagy kik döntöttek nélkülünk? Helyeseli-e a többség?


A helyzet ennél egyszerűbb és egyben bonyolultabb. Hamarosan mindenki értesülni fog az informatikai változásokról (ugyanis több változás is lesz), amit olyan körülmények kényszerítettek ki, amiket sajnos gyorsan és összeszedetten kell lereagálni.

Az elmúlt években az informatikai fejlesztéseket, és az üzemeltetést az MCSE ilyen téren magasan kvalifikált és tapasztalt tagtársai végezték, gyakran minden szabadidejük elpocsékolásával, önzetlenül. A hirtelen felindulás előtt inkább ezt a munkát kellene megköszönni nekik. Persze amikor minden flottul megy, az senkinek sem tűnik fel... :(
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2011.11.29. 23:05

Kedves Imre!

A döntést az MCSE Elnöksége hozta meg november 12-i ülésén, egy alapos elemzést követően, amelyből részletes döntéselőkészítési anyag készült. A döntési javaslatot én terjesztettem az Elnökség elé, amely azt egyhangúlag támogatta.

A döntés mögött végeredményben gazdasági okok állnak. A szerverparkunkat eddig támogatás keretében biztosító cég 2012. január 1-vel megszünteti a támogatást. Emiatt jelentősen megemelkednek az MCSE internetes megjelenésének költségei: éves szinten több százezres tételekről beszélünk.

Emiatt az MCSE az internetes megjelenésének egyszerűsítését, racionalizálását határozta el. Megnéztük, hogy melyek a legegyszerűbben kivitelezhető egyszerűsítések. Kézenfekvő volt, hogy első lépésként a legnagyobb tárhelyet foglaló szolgáltatásokat (ilyen a Médiatár, illetve egyéb fájlcserére szolgáló tárterületek) kell elköltöztessük ingyenes szolgáltatókhoz.

Ennek az eredménye többek között az is, hogy a Médiatár a YouTube-ra költözik. Ezzel nemcsak jelentős tárhelyet spórolunk, de a jelenleginél sokkal nagyobb publikumot érünk el.

Természetesen az eredeti felvételek sem vesznek el: mindegyikről két példányban megvan a mentés, amelyet DVD tartalmaz nagy felbontásban. Így ha netán a YouTube egyszer megszűnne, akkor sem fogunk pánikba esni.

A racionalizálásnak természetesen lesznek további lépései is, erről időben fogjuk értesíteni azokat, akiket ez érint.

Üdvözlettel:
Balaton László
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: sp. » 2011.11.29. 23:06

csakb írta:Hamarosan mindenki értesülni fog az informatikai változásokról (ugyanis több változás is lesz), amit olyan körülmények kényszerítettek ki, amiket sajnos gyorsan és összeszedetten kell lereagálni.

jááaaaooaajj, ne csigázz, ne légy oly hivatalos :) :) :)

sp.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.30. 01:47

balatonl írta:Kedves Imre!

A döntést az MCSE Elnöksége hozta meg november 12-i ülésén, Természetesen az eredeti felvételek sem vesznek el: mindegyikről két példányban megvan a mentés, amelyet DVD tartalmaz nagy felbontásban. Így ha netán a YouTube egyszer megszűnne, akkor sem fogunk pánikba esni.

A racionalizálásnak természetesen lesznek további lépései is, erről időben fogjuk értesíteni azokat, akiket ez érint.

Üdvözlettel:
Balaton László


Kedves László!
Sajnálom, hogy így kell ezt megtudni utólag...
Nem gondoltatok arra, hogy esetleg egy tag tudott volna segíteni!? Ha nem, hát nem!

Még annyit, hogy a szokásos módon le tudok-e tölteni az új helyről, vagy ott is már trükközni kell ?!
Az a tapasztalatom, hogy onnan nagy felbontásban semmi sem nézhető, és otthonról nincs nagysebességű kapcsolatom, csak a minimális. Nekem a szerverek menedzselésére 10 éven át elegendő volt, ezért nem is lesz idehaza szélesebb! Felesleges luxus lenne részemre. Az MCSE oktató anyagaihoz viszont letöltés szükséges, ugyanis a tervezett média-szolgáltató elérése folyamatosan romlik, legalábbis ez a tapasztalatom! Remélem az új szerveren futó oldalakon lesz egyetlen kattintással működő letöltő link, és nem csak a tagságnak! Kíváncsi vagyok a tervezett változtatásokra is, de már csak várok az utólagos értesítésre.

Üdv.
Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2011.11.30. 07:24

Én csak annyit kérdeznék, hogy miért nem Vimeo lett és miért Youtube?
Teljesen hasznos és jó ötletnek tartom, hogy átköltözzön a tartalom valami ingyenes szolgáltatóhoz, de míg a youtube lady gaga és tüsszentő panda helye, addig a viemo-n foglalnak helyet az igényesebb videók.

Szóval ha van még esetleg módosítási faktor a levegőben, akkor nem árt szerintem a vimeo-ra is gondolni.

Üdv!

PS.: szokás mondani, hogy tanácsot adni lehet, de kritizálni csak akkor kritizálj valamit, ha jobban tudod csinálni! És ha jobban tudod csinálni, akkor csináld! :)
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.30. 08:29

mudlee írta:Szóval ha van még esetleg módosítási faktor a levegőben, akkor nem árt szerintem a vimeo-ra is gondolni.


Lehet, hogy a vimeo-n már gondot jelentene ekkora mennyiségű anyag elhelyezése.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.30. 09:04

Imre írta:Még annyit, hogy a szokásos módon le tudok-e tölteni az új helyről, vagy ott is már trükközni kell ?!


A youtube-on nincs lehetőség a közvetlen letöltésre, de megoldható. Én a ezt a Firefox plugint használom a célra, de számtalan más megoldás is létezik, akár szkriptelhető, parancssoros is:

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/a ... oadhelper/

A 480p-s minőség jelentősen jobb, mint az eddigi, pont tegnap este néztem meg egy újabb előadást TV-n. Én örülök ennek a változásnak.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”