Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.12.05. 12:13

No, de mikor is jön a jó idő, hogy lássunk is valamit az újonnan elkészülő 20 centis saját csiszolású tükreinkkel ?
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.12.05. 12:22

Minden külön értesítés helyett: B. László az alábbi levelet küldte ma reggel számomra:

"Állítólag az ember 4 kasztot(szintet) képes érzékelni a körülette lévő világból. Kettőt maga alatt és kettőt önmaga felett. A többieket egész egyszerűen nem látja. Önnek az utóbbi időben kemény munkával sikerült az alsó határt átlépve, a számomra nemlétezők masszív posványába/masszájába kerülnie. Így a továbbiakban az engem érintő hozzá és beszólásai csak az Ön grafomániájának kiélését szolgálhatják."

Ezek a sorok minősítik az embert és gondolatait, úgy vélem i(A stílus az ember - mondták a régi görögök. Oppardon, a régi franciák.) tt valóban lezárhatjuk a levelezést. BQ.
raro28
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.10.24. 15:16

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: raro28 » 2013.12.05. 13:03

Úgy vettem észre hogy kb. félévente előkerülnek a barlangjaikból úgynevezett "trollok". Kicsit visszalapozva a beszéljük meg topicban, már rátaláltam Balog ( h nélkül) úrra, aki Tuarego nevű pajtásával trollkodtak még júniusban. Akkor a kukac egy ideig tiltásra is került, sajnos nem bírta cérnával.
Próbáljuk meg nem észrevenni az ő "kasztját" :)
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: jat » 2013.12.05. 16:13

Balog Lászlót a saját kérésére töröltük.

Üdvözlettel,
Jakabfi Tamás
moderátor
Jat
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.12.05. 16:31

Köszönet a gyors indtézkedésért! BQ
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.12.31. 17:44

B.U.É.K. No, de ne csak olyan simát, hanem legyen benne sok tiszta ég éjjel, nappal, sok meteorit, de kisebb, mint a Tunguzka és hasonló jóságok. :)
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: dgy » 2014.01.10. 16:00

Kedves Jakabfi Tamás és más moderátorok!

Tiltakozom "Az élet kialakulása determinált?" topik lezárása miatt!

Kedves fórumozók!

Mivel a topic elvesztette csillagászati jellegét, ezért lezárásra kerül.

Jakabfi Tamás
moderátor


Ennyire bajban van az MCsE? Elfogytak az elektronok? Nem bír ki a fórum egy-két nem közvetlenül csillagászati jellegű vitaszálat?

Kit zavart ez a topik? Semmiféle anyázás, szabályzatsértés nem történt. A téma pedig igenis kapcsolatban van a csillagászattal, minden második hozzászólás érinti is azt a kérdést, hogy az elfogadott vagy éppen vitatott feltételek mellett kialakulhat-e az élet a Marson vagy a kozmosz más helyein. Ezen még jó ideig és igen érdekesen, sok hasznos információt megemlítve el lehetne vitatkozni, és főleg más fórumozók, más topikok közönségének zavarása nélkül.

Az önkényes és teljesen felesleges moderátori beavatkozás elleni tiltakozásként (meg hogy még néhány elektront spóroljak nektek) az intézkedés visszavonásáig felfüggesztem jelenlétemet és hozzászólásaimat a Csillagváros összes fórumában.

dgy
raro28
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.10.24. 15:16

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: raro28 » 2014.01.10. 22:03

Pedig abban a topikban nem is írta le senki egyszer sem az "ufo" szót. Egy érdekes beszélgetés volt. Kár érte, szerintem sokakat érdekelt. Engem is :(
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.01.11. 08:16

Kedves barátaim!
Rengeteg gondolat rohant át az agyamon, aludtam is rá egyet. Lusta vagyok leírni mindent, ezért rövid leszek...
Minden csillagászati előadás elején elhangzik valahol, hogy minden tudomány alapja, őse a csillagászati megfigyelés. Ergo, minden topic ami a tudomány kérdéseivel, így vagy úgy, foglalkozik, csillagászati téma.
Nem a szavakkal, elnevezésekkel (UFO) van baj, hanem az esetleges trollokkal. (Most általánosságban írok, nem a lezárt topicról, csak annak ürügyén.) Tehát nem a témákat kell lezárni, hanem a problémás fórumozókat kell helyre tenni, esetleg ki...
Az eset másik oldala viszont az, hogy így nagyon nehéz lesz a jövőben moderálni. (Pedig erre is nagy igény volt, emlékezzetek vissza...) Nem szabad ilyen nagy nyomás alá helyezni senkit. Most Gyula, nem rég Lajos bácsi élt ezzel a lehetőséggel. Senki sem vállalná, hogy ilyen kaliberű emberek, az ő döntése miatt, elhagyják a fórumot.
Megoldási javaslatom;
Létre hozom " Az élet kialakulása determinált? Release 2.0" topicot. Ha a moderátor nem törli ki, akkor teljesül Gyula kívánsága, a téma folytatható. A moderátornak, nem Jakabfi Tamásnak, mert ő egy fórumozó aki vállalta, hogy moderátora is ennek a fórumnak, tehát a moderátornak sem kell visszavonnia a döntését.
OK! Szerintem is megmaradna a tekintélye akkor is ha belátná, hogy kissé elhamarkodottan zárta le az ominózus topicot.
Remélem ez a javaslat mindenkinek elfogadható.
Ne marakodjunk , nincs erre idő...
Áldás és béke!
L.
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: jat » 2014.01.11. 09:46

Kedves fórumozók!

Akkor én is általánosságban írnék a moderációról.

Nagyon kevés kivétellel - és a mostani eset nem kivétel -, a moderációk előtt általában napokig, van, hogy hetekig levelezünk egy adott problémáról. Maga a beavatkozás csak teljes egyetértés után következik. Így ezek soha nem elhamarkodott cselekedetek, hanem nagyon alaposan megfontolt döntések. Ha néha mégis becsúszik egy-egy rossz döntés, akkor azt igyekszünk korrigálni. De ebben az esetben még mindig tartjuk magunkat a korábbi döntéshez, miszerint az "Az élet kialakulása determinált?" topic már elvesztette a csillagászati kötődését. Vannak egyéb fórumok, ahol meg lehet vitatni az evolúciós elméleteket és egyéb, inkább a biológiához tartozó témákat. Ha arról szeretnétek beszélni, hogy milyen lehetőségei vannak az életnek más bolygókon, arra létrehoztam az "Az élet lehetőségei más bolygókon?" topicot.

Moderálni nem könnyű. Nagyon sok időt vesz igénybe, miközben egyéb, nem virtuális teendőink is vannak. Sokan csak kényszerből moderálunk, mert más nem vállalta el, vagy ha el is vállalta, hamar kihullott. Ezért itt megismétlem a fórum indulása óta fennálló ajánlatunkat: bárki jelentkezhet moderátornak. Aki úgy gondolja, hogy jobban csinálja nálunk, jelentkezzen. Nagy terhet venne le a vállunkról. A jelentkezés egyetlen feltétele az egyesületi tagság.

Köszönettel,
Jakabfi Tamás
moderátor
Jat
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”