Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Banzai
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2011.12.04. 17:06

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Banzai » 2014.01.11. 09:57

jat írta:Akkor én is általánosságban írnék a moderációról.


Magyarázhatod bárhogy, butaságot csináltál...
A "az élet lehetőségei más bolygókon" és a "determinált élet" kb ugyanannak az érmének a két oldala, de ne zavarjon meg...
Peace
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.01.11. 10:16

Azért Rigel hozzászólását amit a "Az élet kialakulása determinált? Release 2.0" írt, bemásolhattad volna az új topicba...
Üdv,
L.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.01.11. 10:39

dgy írta:Kedves Jakabfi Tamás és más moderátorok!

Tiltakozom "Az élet kialakulása determinált?" topik lezárása miatt!


Én is :!:

dgy írta:Az önkényes és teljesen felesleges moderátori beavatkozás elleni tiltakozásként (meg hogy még néhány elektront spóroljak nektek) az intézkedés visszavonásáig felfüggesztem jelenlétemet és hozzászólásaimat a Csillagváros összes fórumában.
dgy


Kedves DGy!

Nem örülnék, és szerintem mások sem, ha elhallgatnál!
Ezzel nem a moderátorokat, hanem a közösség tagjait büntetnéd! A hozzászólásaidat szívesen olvastuk sokan, akit érdekelnek az elméleti kérdések! Ha nem nyitják meg azt a fránya topicot, nem írsz többet ide? Én eléggé szomorú lennék!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.01.11. 13:43

Nekem az a véleményem, hogy elég nehéz elválasztani a csillagászatot sok minden más területtől, amihez szorosan kapcsolódik, hol a határ, de én úgy vélem, a fizika, kémia biológia, geológia, és még lehetne sorolni, elég szorosan kapcsolódik és ezért néhány érdekes téma miatt, ami felvetődik és érdekel jó néhány embert, azért kár lenne más helyekre rohangálni emiatt, hogy ugyanezen emberekkel lehessen társalogni, akik itt elég értelmesek többségében, nehéz is lenne őket összeszedni őket a bulvárlapok fórumain, vagy ki tudja hol. Azt a bezárt topicot is nyugodtan meg lehetne nyitni, senki nem fogja amiatt a moderátort lenézni, semmit nem csinált, amit ne lehetne korrigálni, nincs harag, mehetne tovább. Ilyen apróságokon nem kell fennakadni, lehet valami kvantumállapot miatt a NO gombot nyomta a YES helyett, nincs azzal semmi gond.

Ötlet: mivel egy moderátor sem tudhat mindent, vagy nehéz döntenie, lehetne egy 5 tagú DGY, BL, MP stb. szakértő nevekből álló asztro csapat, aki ilyenkor döntene, hogy legyen vagy ne legyen, a "Beszéljük meg"-ben egy igen vagy nem beírással és meg van oldva a szakértelem is.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2461
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: mephi » 2014.01.11. 14:25

Dlajos írta:Nem a szavakkal, elnevezésekkel (UFO) van baj, hanem az esetleges trollokkal. (Most általánosságban írok, nem a lezárt topicról, csak annak ürügyén.) Tehát nem a témákat kell lezárni, hanem a problémás fórumozókat kell helyre tenni, esetleg ki...


Teljesen egyetértek!

Minden topicnak van létjogosúltsága, mert legalább egy embert biztosan érdekel az adott téma.
A trollokat meg a közösség előbb-utóbb úgy is kiszűri, és akkor kell a moderátornak érdemben közbelépni, hogy ténylegesen megszabaduljunk az illetőtől.

Én a "Gumiszoba, homokozó" -t is újra megnyitnám, mert nemcsak amatőrcsillagászok vagyunk, hanem elsősorban emberek, és szükség van olyan csatornára, ahol a hobbinkkal kapcsolatos, de a nyilvánosságnak szánt konfliktusainkat is rendezni tudjuk.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.01.11. 21:51

Kása János:

Én a "Gumiszoba, homokozó" -t is újra megnyitnám, mert nemcsak amatőrcsillagászok vagyunk, hanem elsősorban emberek, és szükség van olyan csatornára, ahol a hobbinkkal kapcsolatos, de a nyilvánosságnak szánt konfliktusainkat is rendezni tudjuk.

Egyetértek. BQ.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.01.11. 23:02

astrohist írta:Kása János:

Én a "Gumiszoba, homokozó" -t is újra megnyitnám, mert nemcsak amatőrcsillagászok vagyunk, hanem elsősorban emberek, és szükség van olyan csatornára, ahol a hobbinkkal kapcsolatos, de a nyilvánosságnak szánt konfliktusainkat is rendezni tudjuk.

Egyetértek. BQ.


Szerintem nevetségesen primitív ez az elnevezés, és a funkciója. A fölös energiát le kell vezetni valami hasznos, értelmes tevékenységgel. Sport, favágás stb.

(Nem Lajos bácsira gondoltam)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.01.11. 23:11

mizar írta:Sport, favágás stb.


Most pont súlyzót készítek, igaz nem gyúrni, hanem távcső ellensúlyát. :)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.01.12. 11:30

"Szerintem nevetségesen primitív ez az elnevezés, és a funkciója. A fölös energiát le kell vezetni valami hasznos, értelmes tevékenységgel. Sport, favágás stb."

Szerintem viszont nagyon hasznos az olyan beszélgetések számára, amelyek kilógnak a szorosan vett tárgyakból. A jelzőkkel pedig ne dobálódzunk, lehet hogy más egyáltalában nem tartja sem primitívnek, sem feleslegesnek. Látod, máris bedobtál egy "gumiszoba témát". BQ.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.01.13. 21:36

Most írtam Sanyilacinak egy pár gondolatot, de mire befejeztem, eltűnt az egész hozzászólása szőröstől, bőröstől.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”