Beszéljük meg

Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2014.01.20. 09:44

Köszönöm szépen a választ!
Utolsó gondolatom a témához,
Ez így egy olyan pontja a fórumszabályzatnak, amibe később bármit bele lehet magyarázni.
Ki garantálja, hogy a következő moderátor generáció is hasonlóan fog gondolkodni mint Ti?
A fórumszabályzatot egzakt módon kellene megfogalmazni!
Üdv,
L.
Részemről...
<eof>
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: jat » 2014.01.20. 09:53

Dlajos írta:Köszönöm szépen a választ!
Utolsó gondolatom a témához,
Ez így egy olyan pontja a fórumszabályzatnak, amibe később bármit bele lehet magyarázni.
Ki garantálja, hogy a következő moderátor generáció is hasonlóan fog gondolkodni mint Ti?
A fórumszabályzatot egzakt módon kellene megfogalmazni!
Üdv,
L.
Részemről...
<eof>


Csak a szokásosat tudom írni: várjuk a javaslatokat. Az egyszerűség kedvéért nekem e-mailben vagy itteni privát üzenetben.

Köszönettel,
Tamás
Jat
jokesz
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2011.01.07. 08:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: jokesz » 2014.01.20. 14:38

Kedves moderátorok!

Bár hozzászólásaim nincsenek, több éve szinte napi rendszerességgel olvasom a fórum elméleti csillagászathoz kapcsolódó topikjait. Nem vagyok MCSE tag, de az adóm 1%-ával évek óta támogatom az egyesületet, így veszem a bátorságot, hogy leírjam a véleményem.
Véleményem szerint a moderátorok vannak a fórumozókért, és nem a fórumozók a moderátorokért. Ahol a moderátorok annak ellenére zárnak le topikokat, hogy ott érdekes, gondolatébresztő, a témához kapcsolódó hozzászólásokat generáló beszélgetés folyik, már nem a moderátor van a fórumozókért. A moderációnak is vannak fokozatai, ha az adott topik témáját veszti, a moderátor figyelmeztetheti a fórumozókat, visszaterelheti őket az eredeti témához, de a topik lezárása csak az utolsó eszköz szabadna legyen, amikor már semmi más nem segít. Ahol a moderátorok ennyire önkényesen zárnak le topikokat, ott nem csoda, hogy a fórumozók felháborodnak.

„Csupán egyetlen topic lett lezárva. Az összes többi elmélettel foglalkozó topicon nyugodtan folytatódhatna tovább a beszélgetés.”
Ha a moderátor ok nélkül lezárja az egyik topikot, mi a garancia arra, hogy holnap nem zárja le a másikat is? A hatás máris érezhető, elég megnézni, hogy hány hozzászólás íródott az elméleti csillagászat témakörben a lezárás óta, és hány reklamáció jött ebbe a topikba.

A lezárt topik nyitó hozzászólásából idézek:
„Ha lenne még egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező bolygó az univerzumban mint a Föld, amelyen közelítőleg ugyanilyen az időjárás, a sugárzási értékek…
akkor:
-Mi a tudományos alap álláspont, van rajta élet, vagy nincs?...”

A következő pedig az új topik nyitó hozzászólása:
„Itt lehet arról beszélgetni, hogy kialakulhatott-e élet más bolygókon, esetleg a Naprendszeren kívül.”

Mivel „csillagászatibb” az új topik, amiért annak van létjogosultsága, de az eredetinek nincs?

A legszomorúbb az egészben, hogy itt van ez a beszéljük meg topik, ahol tisztázni lehetne a félreértéseket, elismerni a hibákat, és javítani azokat. Ezzel szemben a moderátorok továbbra is makacsul ragaszkodnak a hibás döntésükhöz, éreztetve, hogy holnap akár másik 10 topikot is lezárhatnak. Ilyen hozzáállás mellett valójában le sem kell zárni őket, hiszen nem lesznek fórumozók, akik használják őket.

Én szégyellem magam, amiért a moderátoroknak sikerült Dávid Gyulát elüldözniük innen… Az MCSE-nek büszkén kellett volna hirdetnie, hogy az egyszeri fórumozó itt olyan elismert szakemberektől kaphat választ a kérdéseire, mint DGY.

Remélem, hogy hamarosan visszaáll a „moderátorok a fórumozókért” látásmód, és ismét íródnak érdekes cikkek az elméleti csillagászat témakörben.

Üdv,
jokesz
Tomasz
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2011.01.19. 13:59

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Tomasz » 2014.01.20. 18:05

Szerintem a következő dolog tört!ént; Egy nagyhatalmú ember kérte meg a moderátorokat, hogy zárják le a témát , mivel az már nem csillagászati. A moderátorok ezért nem visszakozhatnak. Sajnos ez a makacsság Dávid Gyula elvesztését okozta. Sajnálom, mert ez nagy veszteség. Ha mégsem így történt, akkor előre is bocsánat!
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: jat » 2014.01.20. 18:45

Tomasz írta:Szerintem a következő dolog tört!ént; Egy nagyhatalmú ember kérte meg a moderátorokat, hogy zárják le a témát , mivel az már nem csillagászati. A moderátorok ezért nem visszakozhatnak. Sajnos ez a makacsság Dávid Gyula elvesztését okozta. Sajnálom, mert ez nagy veszteség. Ha mégsem így történt, akkor előre is bocsánat!


Kedves Fórumozók!

A Csillagváros fenntartója a Magyar Csillagászati Egyesület. Mint fenntartó, az egyesületnek jogában áll kordában tartani azt, ami a vele azonosított oldalon megjelenik. A topic bezárását az egyesület titkársága több szempontot is figyelembe véve határozta el, és hajtotta végre. Többek között ilyen szempontok voltak, hogy bár elég szabad a fórum, mégse jelenjen meg rajta teljesen témaidegen hozzászólás. Úgy találtuk, hogy az Alkotóról vagy például a mitokondriális Éváról vagy éppen az evolúciós elmélet helyességéről szóló beszélgetés bár nyilván sok embernek érdekes, de nincs helye az egyesület által fenntartott oldalon. Így akár az asztrológiáról is nyithatnánk egy topicot, hiszen nagyon távolról az is kapcsolódik a csillagászathoz, és nyilván az is sok embert érdekel.

Sajnáljuk azokat, akik a topic bezárása miatt távoznának a Csillagvárosról. De ahogy azt már korábban is írtam, a többi elmélettel foglalkozó topic továbbra is nyitva áll, és a bezárt topicccal egy időben nyitottunk egy másik topicot, ahol valóban lehet arról a témáról beszélni, amiért az eredeti topic indult.

Üdvözlettel,
Jakabfi Tamás
Jat
Sidius

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2014.01.20. 19:24

Üdv Mindenkinek!
A lezárás előtti hetekben alig volt egy-két hozzászólás. Bezzeg most! Csak most meg alig van másról szó. Én "ott voltam", amikor mindenki moderálásért kiabált, de az se volt jó, akkor az volt a baj. A legtöbb moderálni valót meg hasonló témák szülték.
Szerintem érdemes lenne már mással is foglalkozni. Továbbra is meg vagyok róla győződve, hogy mindenki tudja logikusan védeni az igazát, de akkor ennek nem lesz soha vége? A legtöbb távozó "elvesztését" én is sajnálom, de mindenki maga dönti el, hogy jelen kíván-e lenni.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2014.01.20. 21:00

Úgy általában az elmúlt napok hozzászólásaihoz:

Biztosak vagytok benne, hogy ezeket a nyilvánosság előtt kellett megtenni?

Szeressük és tiszteljük már egy kicsit jobban a csillagászatot, Kollégák!
korei
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:50

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: korei » 2014.02.25. 01:56

jat írta:A Csillagváros fenntartója a Magyar Csillagászati Egyesület. Mint fenntartó, az egyesületnek jogában áll kordában tartani azt, ami a vele azonosított oldalon megjelenik. A topic bezárását az egyesület titkársága több szempontot is figyelembe véve határozta el, és hajtotta végre. Többek között ilyen szempontok voltak, hogy bár elég szabad a fórum, mégse jelenjen meg rajta teljesen témaidegen hozzászólás.

A fo kerdes az, hogy milyen temak tartoznak a csillagaszat korebe.
En ugy gondolom, hogy bar nem konnyu ezt definicio szeruen meghatarozni, de talan jo valasz lehet az, hogy azok a temak sorolhatok a csillagaszat korebe, amelyeknek a megvitatasahoz csillagaszati ismeretek szuksegesek.

Ha valaki jobb meghatarozast tud, akkor irja meg itt.

A Csillagvaros fenntartasahoz a forumozok kozul sokan agyagilag is hozzajarulnak.
Ezert szerintem annyi jogot megerdemelnek, hogy legalabb a velemenyuket merlegelje a Csillagvaros fenntartoja.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.02.25. 08:31

"A fo kerdes az, hogy milyen temak tartoznak a csillagaszat korebe.
En ugy gondolom, hogy bar nem konnyu ezt definicio szerűen meghatarozni, de talan jo valasz lehet az, hogy azok a temak sorolhatok a csillagaszat korebe, amelyeknek a megvitatasahoz csillagaszati ismeretek szuksegesek."

- Nem túl szerencsés definíció, mert a Föld a "csillagvilág" tagja, így közelebbi-távolabbi kapcsolat minden természettudománynak lehet a csillagászattal. Ilyen alapon, ad abszurdum az asztrológia is a csillagászathoz tartozik (mivel a cáfolatához csillagászati ismeret kell). Továbbá: vitathatatlan, hogy pl. a kozmikus sugárzás hatással lehet az életre, de ennek "megvitatásához" elsősorban nagyon alapos biológiai ismeret kell. Példánknál maradva: teljesen értelmetlennek tartanám, hogy az élettanban ismeretterjesztő szinten (vagy abban sem) járatos emberek kezdjelek kozmikus hatások felett vitatkiozni és zavaros elméleteket gyártani. Viszont szakbiológus meg nincsen az oldalunkon.

Ha valaki jobb meghatározást tud, akkor irja meg itt.

- Nem tudok jó meghatározást, nem is gondolkodtam rajta Lexikon címszó: "Ma általában a Világmindenség anyagával/energiáival, annak megjelenési formáival, mozgásával és fizikai állapotával foglalkozó tudomány". De ezt sem tartom kielégítőnek.

A Csillagvaros fenntartasahoz a forumozok kozul sokan agyagilag is hozzajarulnak.
Ezert szerintem annyi jogot megerdemelnek, hogy legalabb a velemenyuket merlegelje a Csillagvaros fenntartója
.

- A Csillagváros fenntartója tapasztalatom szerint mérlegeli a véleményeket, pl. éppen ezt a topikot a kérésem és indoklásom alapján nyitotta meg újra. Egyébként az MCSE tagdíja akkor sem lenne kevesebb, ha a Csillagváros nem létezne,. Ami azt illeti, éppen a legzavarosabb, és leginkább durva hangú levelezők nem is MCSE tagok! Viszont ultimátumokat, rágalmakat személyeskedő sértéseket az MCSE nem fogadhat el, "ennyi joga" még a tagdijat fizetőknek sincsen.

Végül örülnék m, ha ez a kérdés lezárulna, mert semmi szükség arra, hogy kívülállók és hőzöng ismétmegjelenjenek! Arról viszont érdemes beszélgetni, hogy mi lenne a csillagászat helyes definíciója! Ebben egyetértünk. - BQ.



Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009. november 19., csütörtök 21:50
Köszönetnyilvánítás másoknak: 6
Köszönetnyilvánítás másoktól: 3
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Beszéljük meg

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.02.25. 20:33

Hold villanás megfigyelés : http://science.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2013/16may_lunarimpact/

Ezt most láttam tegnap, hogy ilyen is volt nemrég. Érdekes lehetett, ha valaki akkor pont nézte a Holdat a távcsövén keresztül nagy nagyítással, lehet voltak páran a világon.
Válasz küldése

Vissza: “Hírek, aktuális események, egyesületi élet”