Palé 2010

Nyári csillagászati táborokkal, találkozókkal, nagyobb lélegzetű amatőrcsillagászati közösségi eseményekkel kapcsolatos fórum.
fodor balázs
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009.09.18. 00:54

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: fodor balázs » 2010.03.25. 02:34

Arról az évről pont nem tudok sokat, hogy hogy és mit csináltak, mivel abban az évben nem voltam lent csak egy pár napra (munka, próbaidő). De most hogy szóltál, utánajárok. Ellenben a 2009-es észlelések megvannak, feldolgoztuk és cikk is került a meteorba, ami már talán odébb van egy általános mesénél. Amennyiben az is csak egy általános mese színvonalát üti meg,
szívesen hallanék afelől, hogy hogy is kellene ezt csinálni. De tényleg.
Albireo
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.09.17. 18:57

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: Albireo » 2010.04.19. 10:20

Ha jól tudom a 2008-as anyag egyik része a Gyarmati Lacinál van, a másik pedig a Tepinél. Ha elküldik boldogan meg csinálom! :)
Tepi
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.09.19. 17:34

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: Tepi » 2010.04.21. 15:46

Mielőtt már megint megvagyok "jófejkedetve" meg "kávézörgetve", jelzem, én az összes anyagot elküldtem Gyarmati Lacinak. A 4-ből 2 éjszakát pedig ettől függetlenül beküldtem szabályosan az IMO-hoz, az összes észlelőét egyenként, ezek meg is jelentek az összesítésekben. (Érdekes módon rajtam kívül erre senki nem gondolt.) Nyugodtan lehet persze rám mutogatni, meg rugdalni, de sajnálom, jelenleg nem én vagyok a rovatvezető.
Panka
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.09.22. 20:53

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: Panka » 2010.05.06. 22:55

Szerintem felesleges ezen civódni, hogy ki volt, hogy és mint volt. Tény és való, hogy jobban oda kellett volna figyelni, hogy az észlelések ki legyenek értékelve, de ezt így ennyi idő után felhozni szerintem már felesleges. Vitatkozni erről meg még inkább. Tanulunk az eseményekből, és idén keményen fogunk mindenkit! :)
A tábor ideje alatt (úgy néz ki) végig én leszek az írnok, az észlelés végén kiráncigálom mindenki kezéből a papírjait, és másnap senki nem ússza meg a kiértékelését!
Egyszóval a lényeg, hogy egy ember lesz, akinél gyűlnek az észlelések, így nem lesz kavar!
Atomraider
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.07.30. 16:10

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: Atomraider » 2010.07.30. 16:24

Üdvözletem mindenkinek!

Én és még feltehetően 5 barátom szeretnénk 13.-tól 15.-ig részt venni Palén a táborban. Nem ismerem a szokásokat, szabályokat csak amit itt a korábbi hozzászólásokból olvastam, úgyhogy ha van még azokon kívül valami fontos vagy érdekes akkor azt kérem ossza meg velem valaki.

Előre is köszönök minden információt :)
fodor balázs
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009.09.18. 00:54

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: fodor balázs » 2010.08.03. 10:12

Atomraider írta:Én és még feltehetően 5 barátom szeretnénk 13.-tól 15.-ig részt venni Palén a táborban. Nem ismerem a szokásokat, szabályokat csak amit itt a korábbi hozzászólásokból olvastam, úgyhogy ha van még azokon kívül valami fontos vagy érdekes akkor azt kérem ossza meg velem valaki.

Különösebb szabály nincs. Önellátó a tábor, tehát magadnak kell gondoskodnod majdnem mindenről.
Kőház nincs, sátorozás van saját sátorban. Amit mi biztosítunk, az a wc és a fürdési lehetőség. Áram fent a hegyen nincs, telefonok és egyebek töltése lent a faluban. Ha még van valami, kérdezz nyugodtan.
Tucatos
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.08.04. 23:11

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: Tucatos » 2010.08.05. 00:12

Sziasztok!
Azért van néhány szabály!!!
Akik voltak már csillagászati táborban azok ezekkel már tisztában vannak!
Csak egy pár: -este lehetőleg csak vörös fényű lámpát használunk az észlelő réten!
-más távcsövét csak gazdája tudtával és engedélyével szabad használni!
-a távcsövek "testi épségét" veszélyeztetni ...közöttük játszani... TILOS!
Húúú...lehet hogy picit kemény voltam...csak azért írtam le mert volt már rossz tapasztalatom...
Persze főleg a "csupán" érdeklődők körében kell nyomatékosítani a "szabályokat".
fodor balázs
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2009.09.18. 00:54

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: fodor balázs » 2010.08.12. 15:58

Arra kérném azokat, akik kérdeznének még mostanában a tábor felől, ne itt és ne levélben tegyék, mivel arra nem tudok azonnal válaszolni. Erre jelenleg leggyorsabb megoldás a mobiltelefon (30 538 87 93). Ha esetleg nem venném fel elsőre, az pedig azért lehet, mert nem mindenhol van térerő az észlelőréten. Köszönöm.

FOB
Panka
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.09.22. 20:53

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: Panka » 2010.08.21. 00:40

Egy kis szösszenettel szolgálnék annak, aki nem tudott eljönni Paléra, csak hogy láthassa, mit hagyott ki.

Minden elfogultsággal együtt, nekem idén is nagyon tetszett a tábor. Leginkább, ami megragadott benne, az a hely. Egy eldugott kis falu, ahol nem pörög az élet, az ember egy kicsit kiáll a mókuskerékből. Nem vagyok egy otthonülő, punnyadós típus, de Palén mégis olyan gyorsan elmúlik az idő, pedig alig csinál valamit az ember. Ráadásul eközben még jól is érzi magát!!

A másik dolog meg, hogy mivel kicsi a falu, ezért az emberek barátságosabbak, mint mondjuk Pesten. Egyszer sem mehettünk végig a település (egyetlen) utcáján úgy, hogy ne kellett volna beköszönnünk egy ottani ismerős családnak, majd felenni a sütikészletüket és meginni az összes üdítőjüket. Volt olyan nap, hogy két helyre is elhívtak minket ebédelni, aztán nekünk volt kellemetlen visszautasítani, ugyanis Jankovics Zoli haragjától jobban féltünk :)

Ugyanis idén is Jankovics Zoli volt a főszakács, ezúton is még egyszer köszönet neki az ínycsiklandó ételekért, mintha nem is nomád táborban lettünk volna!
Nah, hát igen, ez meg már a harmadik dolog... nem voltunk sokan a táborban, de ennek meg is volt a maga előnye. Mindenki össze tudott ismerkedni mindenkivel, volt idő beszélgetni egymással, és ha valakinek bármi kellett, akkor nem állt ott egymagában. Komolyan, jó volt látni, hogy mindenki hozzátesz egy picit a táborhoz! Kezdve mondjuk Zolival, aki főzött nekünk, aztán mások, akik kakaót készítettek, megosztották a többiekkel a reggelijüket, fuvaroztak kocsival, vizet hoztak a kútról, és még sorolhatnám.. Ki ezt, ki azt, mindenki egy kicsivel hozzájárult a tábor jó hangulatához.

Akadtak programok idén is: volt íjászat, pingpong meccs, focimeccs a falubeliekkel, s bár a lovaglás elmaradt, kárpótoltuk magunkat egy kis frizbizéssel és kártyázással.

Jó, jó akkor egy kis tudományos rész is... Éjszaka mindig voltunk egy páran, akik észleltek, egy alkalommal pedig két boglyára való ember is összegyűlt, így majd össze lehet hasonlítani a két csapat észlelését. Sajnos volt olyan eset, hogy egy-egy ember elaludt meteor figyelés közben - erre én vagyok a legközelebbi példa, mert szégyenszemre írnokként is néha bealudtam (paléi szakszóval: "bedingeltem"), és csak sűrű bökdösések árán lehetett ébren tartani... Nah de összességében sok meteort láttunk, a maximum éjszakáján közel 500-at számoltunk össze. Az észlelések gépbe vitele még folyamatban van, remélhetőleg hamar készen lesz.

Még talán annyit tennék hozzá, hogy jó volt látni, mennyi látogató jön el Paléra csak egy-egy éjszakára, hogy távcsőbe nézhessen. Példaként, egyik nap kijöttek az RTL Klubosok, benne is voltunk a híradóban vagy fél percig. Aztán éjszaka egyszer csak visszajöttek meteorokat figyelni :)

Nos, ennyi lenne egy röpke kis beszámoló Paléról, remélem ezek után azért egy kicsit van aki sajnálja, hogy kihagyta... Aki meg ott járt és van még élménye, az feltétlenül írja meg, hogy jövőre még több embernek legyen kedve ellátogatni oda!!
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Palé 2010

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2011.04.02. 19:28

Idén szerveztek Paléra tábort? Ha igen, akkor lehet tudni valamit róla? A nyári szabadságok miatt jó lenne tudni...

Köszi,
Balázs
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati táborok, nyári távcsöves találkozók”