Galilei éjszakák

Avatar
hg
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.10.21. 16:29

BEigner írta:Esős/borzaztóanfelhős időre ti mit terveztek?

Szerintem mi bosszankodni fogunk, aztán megvárjuk, míg lesz egy derűsebb este (ha lehetséges, szabadnap előtt) és inkább akkor tartunk bemutatót. A "járdán" sajnos nem sok választásunk van, ég nélküli előadásra nem készülünk. Az optimizmus jegyében azért tegnap magamhoz vettem némi szóróanyagot a Polarisban.
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.10.21. 16:44

Hát, szerintem azért hátha v.mit tudunk eszközölni borult időben is. Ha mást nem, majd kiosztjuk a szóróanyagot. Végülis Kutatók Éjszakáján is volt egy nagy darab ideiglenes borulás, és szépen eltrécseltem ott a néppel, végül távcsövezés is lett belőle.
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.10.21. 16:53

Sajnos kedden nem értem rá, így szóróanyagom nincs, úgyhogy szerintem én holnap 4 után ha nagyon rossznak néz ki az idő, akkor Horvai Ferit felhívom és ha ők is inkább szakköröznek, akkor én is tartok velük.
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.10.22. 11:14

Balázs: Helyes, akkor ma találkozunk. Bár azt hiszem már találkoztunk személyesen... Nem tom.
Avatar
hg
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.10.23. 11:23

Itt vannak a legújabb időjóslatok.

Országos Meteorológiai Szolgálat (met.hu) írta:"Holnap is sok lesz a felhő, legfeljebb keleten számíthatunk napsütésre. [...] Erősen felhős vagy borult lesz az ég, többfelé várható eső, zápor."

Időkép.hu írta:"Szombatra virradóra is marad időjárásunk változékony jellege. A Dunántúlon és a középső területeken szórványosan várható eső, zápor - míg a keleti országrészben erősen felhős égboltra tekinthetünk fel és csapadék nem valószínű. Az északi, északkeleti szél a Dunántúlon gyakran lesz erős. A hajnali órákban 8 és 12°C közé csökken a hőmérséklet.
Délelőtt a Dunántúlon is lassan megszűnik csapadék, de borult marad az égbolt. A keleti, délkeleti országrészben többször elvékonyodik, felszakadozik a felhőzet, pár órára kisüt a nap."

Metnet.hu írta:"Többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég felettünk, csak rövid napos időszakok lehetnek. Eleinte többfelé, majd egyre kevesebb helyen várható eső, záporeső. Az északi-északnyugati szél gyenge vagy mérsékelt marad, de a Dunántúl nyugati felén és az északkeleti országrészben előfordulhatnak élénk széllökések."

Köpönyeg.hu írta:"Szombaton főleg a Dunántúlon lehet csapadék, majd délutántól ott is csökken a felhőzet. Erős, nyugaton viharos lesz az északi szél."

Windguru.com írta:Felhőtakartság Budapesten, szombat este: 100% :(, hőmérséklet: 11 fok, szélsebesség: 7-8 csomó ;).


Nem sokat javultak a kilátások.
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Avatar
hg
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.10.24. 16:09

A mai járdacsillagászathoz lassan elérkezik az igazság pillanata. Budapesten nap közben bár többször átsütött a felhőkön a Nap, most nem túl vastag, de csaknem összefüggő felhőzet borítja a környéket :(. Igen kevés a remény a sikeres bemutatóra.
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: sp. » 2009.10.24. 19:07

feladtam. kellene valami "esőnap" szerü.
sp.
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.10.25. 12:45

hg írta:A mai járdacsillagászathoz lassan elérkezik az igazság pillanata. Budapesten nap közben bár többször átsütött a felhőkön a Nap, most nem túl vastag, de csaknem összefüggő felhőzet borítja a környéket :(. Igen kevés a remény a sikeres bemutatóra.


Kinn voltál a Polaris parkolójában? Én kinn voltam, de nem találtalak, pedig többször körbejártam az egész parkolót.
Avatar
hg
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: hg » 2009.10.25. 13:42

Kirami írta:Kinn voltál a Polaris parkolójában?

Nem, én a Pólus Center parkolójában voltam ;). A középső-hátsó rész le volt zárva, illetve zsúfolt volt autókkal, úgyhogy az első részen néztem körül. Aztán, mivel zárt felhőzet volt és alig lézengett a környéken valaki, bementünk elintézni néhány dolgot. Mire ezzel végeztünk, az idő csepergősre váltott :(. Teljesen reménytelennek látszott a helyzet, így hát hazamentünk. A két, távcsővel csatlakozni szándékozó barátunkkal már előbb egyeztettünk erről.
Ma sokkal barátságosabb az idő. Nagy a pára, de legalább a felhők eltakarodtak egy időre.
Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Galilei éjszakák

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.10.26. 11:34

Na, tessék Freud-i elszólás. :D
Szóval a Pólus Center Parkolója... hát, akkor elkerültük egymást. No, majd legközelebb.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsöves bemutatások, előadások, rendezvények szervezése”