Meteorok!

lizzike
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.02.26. 11:44

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: lizzike » 2012.07.29. 21:01

Sziasztok!

Tegnap, ill. ma éjjel/hajnalban unatkoztam, így kimentem a város szélére, hátha látok meteort. :D Ugye éppen a Delta Aquaridákat lehetett most megfigyelni. Oda fele az úton kb 23óra fele láttam az elsőt, nagyon szép, zöld volt. Már alig vártam, h kiérjek, felállítsam az állványt, és fotózzak. Akkor még szép tiszta volt az égbolt. Miközben a sötétben elemlámpa nélkül szerencsétlenkedtem, (gondoltam, hogy majd a Hold megvilágít mindent, minek elemlámpa) láttam még kettőt, (kelet-dél irányba) szintén zöld, és elég lassan húztak, gyönyörűek voltak. Végre végeztem a cuccok kipakolásával, leültem beindítottam a gépeket és vártam. Természetesen semmi. Majd mikor "gondolkodóba"álltak a masinák, megint elhúzott egy szép zöld.... na akkor már kezdtem ideges lenni. Két géppel játszadoztam, mindig két expo között jöttek, az összes kelet-dél irányba. Összesen 7db-ot figyeltem meg, hajnal 3óráig! Utána már el kellett jönnöm, mert felhős lett az ég, és jött a vihar.Nagyon sajnálom, h egyet sem sikerült elkapnom, pedig nagyon be voltam indulva. :D De maga az élmény (még soha nem láttam ennyi Meteort 1x-re, egy éjszaka alatt) felejthetetlen marad!!!!!!!! Majd legközelebb össze jön, reméljük a Perseidák jól viselkednek! :D

Szép estét!
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.07.29. 21:25

érdekes, Alesenszki Roland is két zöld meteorról számolt be egy másik topikban, pedig ő tőled vagy 400km-re lakik. kiváncsi vagyok, vajon ugyanazokat láttátok-e, csak különböző szögből? én egyébként szintén fehérvár peremvidékéről (kisfalud) költöztem el 5 éve, és tudom, hogy ha még egy kicsit messzebb mennél tőle, akkor szinte pár percenként tűnne fel egy-egy meteor. csak persze a fényszenny még a város szélén is fényszenny :(
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.29. 22:45

Szia!

lizzike írta:Majd mikor "gondolkodóba"álltak a masinák, megint elhúzott egy szép zöld.... na akkor már kezdtem ideges lenni. Két géppel játszadoztam, mindig két expo között jöttek, az összes kelet-dél irányba.


Legközelebb kapcsold ki a hosszú záridős zajcsökkentést (= auto dark), és úgy csak pár század mp szünet lesz két expó között.

lizzike írta:De maga az élmény (még soha nem láttam ennyi Meteort 1x-re, egy éjszaka alatt) felejthetetlen marad!!!!!!!! Majd legközelebb össze jön, reméljük a Perseidák jól viselkednek!


Én tegnap előtt este ácsorogtam holdnyugta után egy órát a mátrai sötét ég alatt, és vagy 30 meteort láttam. Perseidából volt a legkevesebb, de azért már kezdenek aktivítani. Ahogy előttem is írta Ferenc bátyánk, meteorozáshoz is érdemes minél messzebb menni a városoktól.
JARIZOLI
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.07.29. 22:42

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: JARIZOLI » 2012.07.29. 22:49

Sziasztok! Ma este kb 20-21 óra között láttam egy meteorit-ot! Legalább is az lehetett!
Az alja még izzott,de egy idő múlva megszünt(kialudt)! De továbbra is látható volt az a nagy kődarab! Kiváncsi vagyok,hol csapódott be!

Látta,észlelte valaki?
m4k3r
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.01.22. 04:13

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: m4k3r » 2012.07.30. 00:43

xyfree írta:Szép estét! Ma 21:32 kor élszlelte e valaki meteort?
Jászapátiról láttam, sajnos nagyon fényszennyezett égen így halványan sem derengenek csillagképek az égen, de déli irányba halatt hellyel-közzel az ökörhajcsár irányából, kb abban a magassaágban.


Valószínűleg láttam Én is, onnan ahonnan Te, de nem jegyzem le az észleléseimet. :(

Mostantól le fogok jegyezni minden (meteor-és mást is)észelésemet, mert valami rémlik. Majd minden csillagos este, ha mással nem is, de szabad szemmel, vagy binokulárral kinézek egy kis időre, ha csilllagos az ég, vagy akad legalább néhány nagyobb felhőablak. És majd'minden alkalommal sikerül 2-3 meteort észre venni.
JARIZOLI
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.07.29. 22:42

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: JARIZOLI » 2012.07.30. 07:08

Ez nem hullócsillag volt,hanem egy nagy kő! Mert amikor kialudt,lehetett látni!
lizzike
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.02.26. 11:44

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: lizzike » 2012.07.30. 07:35

sq írta:érdekes, Alesenszki Roland is két zöld meteorról számolt be egy másik topikban, pedig ő tőled vagy 400km-re lakik. kiváncsi vagyok, vajon ugyanazokat láttátok-e, csak különböző szögből? én egyébként szintén fehérvár peremvidékéről (kisfalud) költöztem el 5 éve, és tudom, hogy ha még egy kicsit messzebb mennél tőle, akkor szinte pár percenként tűnne fel egy-egy meteor. csak persze a fényszenny még a város szélén is fényszenny :(



Kedves Ferenc!

Hova lenne érdemes kimennem, ahol tényleg nagyon minimális a fényszennyezés? Te biztos jobban ismered a "rejtett" helyeket! :D
lizzike
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.02.26. 11:44

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: lizzike » 2012.07.30. 07:40

csakb írta:Szia!

lizzike írta:Majd mikor "gondolkodóba"álltak a masinák, megint elhúzott egy szép zöld.... na akkor már kezdtem ideges lenni. Két géppel játszadoztam, mindig két expo között jöttek, az összes kelet-dél irányba.


Legközelebb kapcsold ki a hosszú záridős zajcsökkentést (= auto dark), és úgy csak pár század mp szünet lesz két expó között.

Néha kiszoktam kapcsolni, de én úgy vettem észre, hogy a képminőség akkor rosszabb! :(

lizzike írta:De maga az élmény (még soha nem láttam ennyi Meteort 1x-re, egy éjszaka alatt) felejthetetlen marad!!!!!!!! Majd legközelebb össze jön, reméljük a Perseidák jól viselkednek!


Én tegnap előtt este ácsorogtam holdnyugta után egy órát a mátrai sötét ég alatt, és vagy 30 meteort láttam. Perseidából volt a legkevesebb, de azért már kezdenek aktivítani. Ahogy előttem is írta Ferenc bátyánk, meteorozáshoz is érdemes minél messzebb menni a városoktól.
wlk
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.21. 11:40

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: wlk » 2012.07.30. 16:37

Amikor szeretnénk ellenőrizni, hogy más is látta-e azt a meteort, amit mi, akkor a következő két oldal hasznos lehet az ellenőrzésben:

http://www.videometeor.hu

http://www.vcse.hu/meteorok/meteorok.html

(Klikk a kameralistákban a megfelelő kamerák neveire.)

Természetesen ettől függetlenül jó dolog a "Ki látta?" kérdést itt feltenni, hiszen a fenti oldalak a vizuális észleléseket nem gyűjtik. A nagyon fényes meteorokat érdemes csillagtérképre rajzolni, és a kimért koordinátaadatokat, vagy magát a rajzot az adatgyűjtőnek elküldeni. Fotók kimérése is érdekes lehet, a jól sikerült meteorfotókat, ha elkészítésük pontos időpontja ismert, a hazai meteorészlelő közösség jól tudja hasznosítani!
aplena
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.13. 16:25

Re: Meteorok!

Hozzászólás Szerző: aplena » 2012.07.31. 15:28

Az elmúlt éjszakák meteoros aktivitása folyamatosan nyomonkövethető az alábbi blogbejegyzésben is:
http://tuzgomb.blogspot.hu/2012/07/capr ... okkel.html

Bátran jegyzeteljetek és küldjétek el nekünk is észleléseiteket, osszátok meg a fotókat! :) tuzgomb@gmail.com Több szem többet lát! :)
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes meteorészlelés”