A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

dobyjoe
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:11

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: dobyjoe » 2010.08.24. 09:37

40 éve "olvasgatok" a témában mindent, ami csak hozzá kapcsolódik. Nem mai gyerek vagyok és szomorú, mert rájöttem, hogy sajnos a legtöbb dolog: HAZUGSÁG. A "világelit" érdekeit szolgálja: evolució, ősrobbanás,stb..
Szegény Howkingot először én is nagynak néztem, aztán rájöttem, hogy a legjobb a céljaiknak.
Azt adnak a szájába, amit akarnak. Nem tud visszabeszélni! És minden meg van magyarázva!
Csak uraim: sok infó, önálló gondolatok - és összeáll valami. Aztán teszt. Ezerszer.
Tucatnyi verziót áttanulmányoztam a mikro és a makrovilág keletkezéséről.
Nagyon érdekelne a valóság. Nem tudom, hogy egyszer bizonyosak lehetünk-e, csak nagyon remélem.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.08.24. 11:03

Megint egy összeesküvés-elmélet-hívő :cry: :cry: :cry: .
Kár, eddig viszonylag mentes volt az ilyesmitől a fórum.
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2010.09.02. 11:15

Ez az ára, ha egy bizonyos hely meghalad egy méretet. Megjelennek az összeesküvés hívők, az elmélet gyárosok. Niburu, ezoteria, stb. De ez mindig is így volt! Ezeket az embereket nem lehet érvekkel meggyőzni, mert egy érvük van:"mindenki hülye, csak én vagyok repülőgép" Meg hogy "mindent elolvastam" jah, persze blikk, meg ufómagazint ugye? :) Na mindegy ne szegje kedveteket az ilyen. Mert szólászabadság van, vagy mi..
Kérdezni pedig lehet.. A "kinyilatkozásokat" meg lehet ignorálni. De nagyon érdekes elolvasni a sokszor ajánlott Timothy Ferris: Világegyetem:mai kozmológiai elméletek. Bámulatosan vezet minket a mai napig, hogy hogyan alakult ki a mostani elméleti nézet. Persze a másik nagyon jó forrás: Dávid Gyula Előadássorozata. Csak azért sem adok linket. : A gugli jó barát! A sok "sületlenség" ami itt elhangzik, annyira nem is az. A legtöbb ennek az elméletnek a korai verziója. Amit néhány "érdekcsoport" felkarol, mert nekik tetsző téziseket tartalmaz. Majd ezekkel fertőznek. :) Ennek ellenére még sok-sok kérdés nyitott. Némelyik megválaszolása csak még több kérdést szül.. És ez a szép. Előre!!
dobyjoe
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:11

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: dobyjoe » 2010.09.12. 22:15

Primitív dolog kapásból összeesküvés elméletnek kikiáltani azt, amikor valaki évtizedek hosszú sora alatt - jól megválogatott információforrásokból - összerak egy hihetőbb modellt, kevesebb hibával, mint amit le akarnak nyomni a torkomon.
Ja - persze, csak semmi gondolkodás! Nyalogassuk szép fényesre egymás mondatait - úgy hárman, aztán minden nagyon szép, minden nagyon jó! Nem kell ide más idegen gondolat. Elméletgyáros meg egy darab se.

Vitázni pedig ellenérvekkel szoktak, nem pedig feltételezésekkel!

Nem zavar, hogy a Nagy Bumm egy pontból indult ki - tanítják.
Melyik az a kitüntetett pontja az Univerzumnak? Ha pontból indult ki, akkor gömbös terjedésű lenne.

Nem zavar, hogy gyorsulva tágulunk? Egy robbanás lassulva tágul! (gravitáció). Ja - persze ott a kozmológiai állandó. Na ez mindig kiveri nálam a biztosítékot. Na meg a sötét anyag.

A kozmikus háttérsugárzásnak nevezett "valami" (hogy belém ne kössenek!) a tér minden irányából egyforma intenzitású. Ne zavarjon az, hogy ezrelékes eltéréseken rágódnak. Dollár milliókért még térképet is csináltak róla, csak hogy a lényegről ne kelljen beszélni.

Na egyenlőre ennyi.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.09.12. 22:22

dobyjoe írta:Nem zavar, hogy a Nagy Bumm egy pontból indult ki - tanítják.
Melyik az a kitüntetett pontja az Univerzumnak? Ha pontból indult ki, akkor gömbös terjedésű lenne.


Peldaul ebbol az egy mondatbol latszik, hogy teljesen masrol beszelunk.
Nezd meg kerlek pl a mediatarban levo eloadasokat, sokszor szoba kerult ez.

--mpt
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2010.09.12. 22:40

dobyjoe írta:Na egyenlőre ennyi.


Röviden: Áu..

Hoszabban: beleestél abba a hibába, hogy hellyel közzel logikus gondolkodással, teljesen tévúton jársz. A kozmológiában, és a kvantum-elméletben teljesen tévutra visznek a makróvilágban megfigyelt törvényszerűségek! Illene egy kicsit utánanézni a dolgoknak, meditálni rajtuk, aztán kérdezni, ha esetleg nem értesz valamit! Még valami: a kozmikus háttérsugárzásban kimutatható ezrelékes ingadozások az egyik legnagyobb felfedezés az utóbbi 100 évben. Összemérhető azzal, amikor leesett az alma és Newtont fejbekólintotta.. :)
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: meunier » 2010.09.13. 09:58

A nev (Os"robbanas") csak egy szemleletes elnevezes, nem jelenti azt, hogy az Univerzum szuletese minden szempontbol hasonlo egy szokvanyos robbanashoz.
- Ezt az elnevezést Fred Hoyle találta ki az elméletnek. És Fred nem volt feltétlen híve ennek az elméletnek, mert egész életében küzdött ellene, mégis, az általa felfedezett törvényszerűségek is hozzájárultak ahhoz, hogy ez az elméletet fogadják el nagy általánosságban.
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
dobyjoe
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:11

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: dobyjoe » 2010.09.14. 22:59

Na - még Hoyle sem értett vele teljesen egyet. Hát ha még láthatta volna a "Hubble Univerzumot".
Mint ahogy, ha feltámadna a jó öreg Darwin és belenézne egy elektronmikroszkópba - kissé összezavarodna.

A legtöbb embert ezek ma sem zavarják, cifrázva szajkózzák az évtizedes dogmákat.

Arról még beszélni sem lehet, hogy az Univerzum anyagi létrejövetele napjainkban is - gyorsulva - folyamatban van.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.09.15. 08:06

dobyjoe írta:ha feltámadna a jó öreg Darwin és belenézne egy elektronmikroszkópba - kissé összezavarodna.


Miert is? Nem latom, hogy amit Darwin kijelentett (ha ugyanarrol a szemelyrol beszelunk), miert valtozna/dolne meg az elektronmikroszkop altal feltart kep miatt. Legfeljebb reszleteiben latjuk, amit o meg nem tudhatott. Szerintem inkabb orulne, hogy milyen sokat fejlodott a technika.

dobyjoe írta:Arról még beszélni sem lehet, hogy az Univerzum anyagi létrejövetele napjainkban is - gyorsulva - folyamatban van.


Hogyne lehetne. Csak ala is kellene tamasztani, egyseges rendszerbe foglalni, megmagyarazni mindazt, amit az eddig elfogadott elmeletek (amik nem okvetlen teljesek vagy minden reszletre kiterjedoen jok!) megtettek.

--mpt
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.09.15. 09:18

"Primitív dolog"
"Ja - persze, csak semmi gondolkodás! Nyalogassuk szép fényesre egymás mondatait"
"cifrázva szajkózzák az évtizedes dogmákat"

Érdekes, hogy a jelenleg elfogadott elméletekben kételkedők között milyen sokan vannak, akik ilyen heves érzelmekkel "vitáznak".

Na de semmi baj, ha valaki nem hiszi el az általánosan elfogadottakat. Sok kutató, jelen esetben fizikus, kozmológus sem fogadja el azokat. Igaz, nekik van némi hátterük hozzá :) hogy ne fogadják el az ún. "évtizedes dogmákat". Azt, hogy nem dogmákról van szó, leginkább a kialakulásának a története bizonyítja. Kézenfekvő elképzelés volt a statikus Világegyetem - az ember világképébe ez illett bele - aztán a megfigyelések nem illettek bele. (De modellek szerint sem maradhat statikus a Világegyetem.) De nem fogja az inkvizíció megégetni azt, aki nem fogadja el mások elméletét.

Viszont a hsz-om elején idézettek csak azt jelzik, hogy itt nem vitáról, érvelésről van szó, hanem egy indulatos, dühös ember vagdalkozik, és ez a stílus nem érdemel választ. Persze, akinek van türelme hozzá, folytathatja.
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”