A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

lucidus
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.09.21. 15:31

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: lucidus » 2010.03.30. 12:32

Első 7TeV ütközések mindjárt az LHC-ben!

Érdekes riportokkal a webcast-ban:
http://webcast.cern.ch/lhcfirstphysics/
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.30. 23:57

"A forgás miatt "tojás" :) alak jön létre, az Univerzum forog, de mégis gömb?
Arról nem beszélve, hogy _mihez_ képest gondolod, hogy forog? Ha valami külső viszonyítási ponthoz, akkor megint visszajutunk oda, hogy csak része egy nagyobb egésznek, akár hívhatjuk egy buboréknak is a nagyobb (mondjuk) Multiverzumban."
A tojást itt természetesen a lapított gömb formára értettem. Kiindulva abból hogy érdekes módon minden forog az univerzumunkban,miért épp maga az univerzum ne forogna? -És ehhez nem kell külső viszonyítási pont, meg egyébként sem.
Hogy mi lehet 2000 milliárd fényévre tőlünk? -Szinte bármi.Valószínűleg két dolog: Vagy az üres tér, vagy egy dimenzió-hasadék.
"Amikor kimondjuk és elfogadjuk, hogy a Világegyetem homogén és izotróp, úgy gondolom el is felejthetjük az olyan kifejezést, hogy a világegyetem SUGARA. Ha valaki erről beszél, ott lapul a gondolataiban, hogy mégis mi vagyunk a középpont." - A többi gondolatodat osztom, de ezt nem. Ugyanis nem jelenti azt hogy mi vagyunk a középpontban.Inkább azt jelenti hogy a középpontban volt; az ősrobbanás.
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy maradt-e valami az ősrobbanás középpontjának helyén avagy sem.-ez sokat elárulhatna univerzumunkról. (Elvileg ugye gömb sugara irányban kellene távolodni a galaxisoknak,nem tudom valaki mérte-e már.)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.03.31. 09:22

hunadmin írta:... maradt-e valami az ősrobbanás középpontjának helyén avagy sem.-ez sokat elárulhatna univerzumunkról. (Elvileg ugye gömb sugara irányban kellene távolodni a galaxisoknak,nem tudom valaki mérte-e már.)


Pont erről volt szó pár hozzászólással előbb: NINCS középpontja, mivel nem a három dimenziós, meglévő térben történt robbanásról van szó. Vagy ha úgy tetszik, minden egyes pontja középpont.

Ettől függetlenül: _mihez_képest_ forog? A forgásnak egyszerűen nincs értelme, ha nincs külső pont, amihez viszonyÍthatnád, tehát, ha kijelented, hogy forog, akkor azzal azt is kijelented, hogy egy nagyobb, az Univerzumot magában foglaló egésznek a része (bármi is legyen az).

--mpt
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.31. 12:56

A forgásnak az értelme nem a külső ponthoz való viszonyítás. Hogy miért forog azt már az eddigiekben leírtakból könnyedén ki lehet következtetni. ;)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.03.31. 14:25

:) Ugy erzem, nincs tul sok ertelme a tovabbi eszmecserenek...
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2010.03.31. 15:31

@hunadmin: Mindenki megnyugtatásául: brit tudósok kiszámolták az Ősrobbanás helyét. Galaktikus koordináta rendszerben mérve a koordinátákat: l =142,1205414785307 b =42,608973457094. (Az adatok fokban értendők.) Mikor megnéztem az SW 130/650-esemmel (10-es Makszutov, 3x Barlow), egy mozdulatlan verebet láttam, feldobott csűdökkel. Nem forgott, viszont volt mellette egy tojás!

Komolyra: Nincs olyan, hogy kívülről (belülről) nézvést gömb, vagy tojás!

Amúgy: http://www.mcse.hu/multimedia DGY összes. Letöltöttem. Falom. (Nem a reklám helye, de tényleg, egyfajta alapdolgok, ismeretek.) Kérdésem is lenne, de majd ott.

@lucidus: Volt nagy tapsvihar! Véleményem szerint több kérdést találnak majd, mint választ. Ez egy jó topic lehet figyelni ezt a témát!

Üdv: Szolcs
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.03.31. 20:38

Na most már én is kíváncsi vagyok a DGy előadásokra. El is kezdem majd ha kicsit jobban ráérek, bár ahogy nézem jó kis lakoma lesz. :)
90/900 refraktor
lucidus
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.09.21. 15:31

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: lucidus » 2010.04.04. 19:08

szolcs írta:@lucidus: Volt nagy tapsvihar! Véleményem szerint több kérdést találnak majd, mint választ. Ez egy jó topic lehet figyelni ezt a témát!


Valahogy úgy érzem, hogy kellenek is a kérdések. Az elmúlt 30 év elméleti kutatásait kell ellenőrizni.
Van egy olyan naiv megérzésem, hogy nem minden jelenlegi kérdésünk "helyes" a világegyetemmel kapcsolatban.
Nem hiába épül ~20éve az LHC (nomeg van még kb. 3 év a 14TeV-es ütközésekig).
pont
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.10.06. 20:41

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: pont » 2010.04.13. 14:58

[quote="hunadmin"]A forgásnak az értelme nem a külső ponthoz való viszonyítás. Hogy miért forog azt már az eddigiekben leírtakból könnyedén ki lehet következtetni. ;)[/quote

.. és hol voltál mielőtt megszülettél ? természetesen akkor is ember formád volt ez logikus :) :P
viccet félretéve önismereti adalék: az emberi elme szeret! egyszerűsíteni ám a világ erről mit sem tud .. az ember szerelmes a logikába de ettől még ö maga nem logikus...
Kovács Csaba
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.04.25. 18:50

Re: A NAGY BUMM elmélet és az Univerzum

Hozzászólás Szerző: Kovács Csaba » 2010.04.25. 18:58

Van egy elméletem a galaxisok mozgásásáról, mi van akkor ha az összes galaxis egy körpályán kering egy szuperfeketejuk körül, ami szintén keringhet valami más jóval nagyobb égitest körül, és így megmagyarázható az a dolog is hogy mitől ver pl. a szív, hogy honnét kapja az energiáját, pl. ha sokkal nagyobb égitestek akkora belsőmagrobbanással rendelkeznek ami szívműködést idézhet elő, vagy biztosít annyi energiát a térben hogy ez lehetséges legyen.
Lezárt

Vissza: “Elméleti kérdések”