16 Cygni B b

Balázs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.23. 09:24

16 Cygni B b

Hozzászólás Szerző: Balázs » 2009.11.22. 01:31

Helló!

A 16 Cygni B b bolygónak most van gyűrűje? Ahol láttam ott úgy ábrázolják mint ha egy Szaturnusz szerű bolygó lenne. Honnan tudják, hogy van gyűrűje vagy ez csak egy feltevés?
Van holdja? Úgy láttam, hogy a bolygót egy Föld szerű holddal ábrázolják. Ilyen elliptikus pályán keringő bolygónak nem hiszem, hogy lenne lakható holdja, eleve a nagy hőmérséklet ingadozás miatt.

Kép
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: 16 Cygni B b

Hozzászólás Szerző: mpt » 2009.11.23. 10:27

Szia!

Az exobolygok kinezete, abrazolasa egyelore teljesen a fantazia kerdese.
Annyit lehet tudni esetleg, hogy mifele tipusba tartozik (kozetbolygo, gazorias, stb), es mivel a Naprendszer osszes oriasbolygojanak van gyuruje, valoszinuleg ezert szerepel gyuruvel (egyes) fantaziakepeken. De hogy van-e gyuruje, vagy holdja, azt egyelore csak a 61 Cyg B b-lakok tudhatjak ;)
Oriasbolygok korul keringo (nagy) holdak kimutatasara elmeletileg volna mod (l. pl. Ksl legutobbi eloadasat a Keplerrol es a foldon kivuli elet kereseserol), de meg nem olvastam konkret felfedezesrol.

--mpt
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: 16 Cygni B b

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.09.13. 13:48

Sziasztok,

ez nem a megfelelő fórum (túl konkrét), de nem akartam újat nyitni.
http://index.hu/tudomany/urkutatas/2011 ... eztek_fel/
Az a sok forró Jupiter kívülről vándorolt a csillaguk közelébe, vagy ellenkezőleg, már várható, hogy kifele vándoroljanak?
A Naprendszerben is feltételezett valami hasonló, volt -is -és lesz -is -még vándorlás, de az bentről kifelé, vagy fordítva működik?
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”