Fúziós reaktorok

Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.12.07. 23:16

sp. írta:Norbi, ne akard megoldani a Föld gondját, majd megoldódik az valahogy.


Nem akarom én megoldani a föld gondját, mert sajnos nincs rá lehetőségem.Magától nem oldódik meg az biztos.Abban is biztos vagyok, hogy a szuperhatalmak "A" tervében a fúziós reaktor, Marsra költözés, stb... szerepel.A "B" tervében pedig szerepel Sztálin nagy gondolata, miszerint "Egy ember halála tragédia, millióké statisztika".
Személy szerint engem, mint potenciális "statisztikai jelölt" idegesít a dolog.

üdv!

Norbi
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: sp. » 2010.12.07. 23:32

az akkor jó lesz! a szuperhatalmak elköltöznek a Marsra a fúziós reaktoraikkal. :D :D :D
sp.
bocs.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.12.08. 12:15

Némi félreértés történt: amikor azt írtam, hogy a napelemek elméleti max. hatásfoka valahol 20-30% körül van, illetve az elektromossággá alakítás a napenergia kézenfekvő felhasználása (tehát az rossz hatásfokkal történik), a korlátokra akartam rávilágítani. Na mindegy...
Még valamit olvastam/hallottam a napelemekről: állítólag az előállításuk több energiába kerül, mint amit az élettartalmuk alatt meg tudnak termelni. Nem tudom, ez igaz-e, de a homok redukálása szilíciummá elég energiazabáló folyamat lehet. A napelemek persze hasznosak ott, ahol máshogy nehéz lenne elektromosságot előállítani, pl a műhódaknál :)
Azt viszont nem értem, mit kavart a Husszein az Euróval? :roll:
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2010.12.08. 19:31

"Még valamit olvastam/hallottam a napelemekről: állítólag az előállításuk több energiába kerül, mint amit az élettartalmuk alatt meg tudnak termelni. Nem tudom, ez igaz-e, de a homok redukálása szilíciummá elég energiazabáló folyamat lehet. "

Igen, erre már nem akartam kitérni mivel itt a fúzióról van szó.De sajnos úgy van ahogy írod.


"Azt viszont nem értem, mit kavart a Husszein az Euróval? "

Euróért akart olajat bizniszelni.Ami azt jelentené, hogy az USA és az EU helyet cserélne az olajbizniszbe.
Ennek hatására hamar megjelenne a million dolláros címlet az USA-ban.

Üdv!

Norbi
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.12.28. 01:56

Nem sok lenne a hozzászólásom a föld megmentéséhez, csak annyi, hogy:
fúziós reaktor: isten őrizz
napenergia: űrbe telepített tükrökkel tudom elképzelni
vízerőművek,szélerőművek: emellett voksolnék
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.12.28. 07:48

hunadmin írta:Nem sok lenne a hozzászólásom a föld megmentéséhez, csak annyi, hogy:
fúziós reaktor: isten őrizz
napenergia: űrbe telepített tükrökkel tudom elképzelni
vízerőművek,szélerőművek: emellett voksolnék


fúziós reaktor: miért isten őrizz?

napenergia: oroszok megpróbálták, znamya néven futott a projekt (http://en.wikipedia.org/wiki/Znamya_%28space_mirror%29) nem gazdaságos a dolog, ha belegondolsz, mennyibe kerül feljuttatni egy bazinagy kifeszíthető tükröt. és ez csak néhány telihold fényerejével világít, ez nem sokra elég. ha sokat raksz föl, akkor már talán valamire, de az meg mégtöbb pénz, és ezeket a különböző ütközések roncsoló hatása miatt rendszeresen karban kéne tartani, ami mégtöbb pénz.

víz- és szélerőművek: előbbiekkel az a baj, hogy nagy területeket kell elárasztani vízzel miattuk, ami ma már nem olyan nagyon frankó dolog. szélerőmű már inkább, de az meg nem mindenhol jelentene megoldást. dánia dugig van a hatalmas vestákkal, nálunk a bakonyban vannak rá próbálkozások, ha szápár környékén jársz, ott egészen közel lehet menni a szélkerekekhez, az egyik közvetlenül a szápárt dudarral összekötő út mentén van (szápártól kb 1 km-re), parkolóval. klassz dolog, talán a telepítőit kellene megkérdezni a tapasztalatokról. mindenesetre inotán az egykorvolt szénerőmű mellett is telepítettek egyet, az ha jól tudom nem hozta a várakozásokat. a szápári négy talán igen, de gyanús, hogy hosszú évek óta azokat sem bővítették újabbakkal.
nincs aláírás
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2010.12.28. 10:32

A napelemeknek nem térül meg az előállítási költségük?
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.12.28. 12:34

egy rokonom gyártott sima napelemeket. amellett, hogy főleg az akkumulátorok miatt eléggé környezetszennyező a dolog, az előállításuk aránylag drága, magyar átlagos fényviszonyok mellett sosem (mivel élettartamuk véges) hozzák be az árukat. csak akkor érik meg, ha épp nagyon jó állami támogatást tud rá kapni az ember, de nálunk ez általában 1-2 nap alatt elfogy, ha egyáltalán adnak. szlovén ismerősöméknél működik a dolog, ő most nyert rá kb 14millió forint vissza nem térítendő támogatást, igaz az önrész még ígyis többmilliós tétel. de csak így éri meg.
nincs aláírás
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2011.01.03. 11:13

Gondolom, csak néhány helyen érné meg napelem-farmokat felállítani. Olvastam olyasmiről, hogy a kínaiak akarnának majd egy sivatagba felállítani több száz (vagy ezer, nem tudom) napelemtáblát.

Na és mi van az antianyaggal?
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Fúziós reaktorok

Hozzászólás Szerző: Pape » 2011.01.03. 12:07

Sirius írta:Na és mi van az antianyaggal?


A tökéletes energiaforrás.
Már csak elő kéne állítani belőle néhány részecskénél nagyobb mennyiséget (amihez jelenleg kb. végtelen mennyiségű pénz kell) és megoldani a tárolását.
Hajrá! :)
90/900 refraktor
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”