A sötét energia kérdőjelei

szabiku
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2016.09.16. 20:56

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2016.12.17. 17:02

Nyilván.
qadmester
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2023.11.09. 12:51

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: qadmester » 2023.11.09. 13:29

Üdv!
Elméleti kérdés...két eltérő erősségű fényforrás. Az eltérő erősség oka, az azokat létrehozó energia (anyag) mennyiség különbség vagy, a szemlélőhöz viszonyított távolság különbség.
Az energia (anyag) különbség, vitathatatlan ok. Távolság??????????????? Miért?? Ok a távolság????????????
Dul
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.10.09. 14:05

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: Dul » 2023.12.17. 22:15

Üdv.
Mindkettő.
Ott állok melletted egy gyertyával. Látot a fényét. Elsétálok a gyertyával a focipálya túlvégébe: már alig látod. A falu egyenes főutcáján elmegyek vele a falu túlvégére, már nem látod. Ha mindez a mozdony nagy fényszórójával, vagy hajó kereső reflektorával műveljük, még a falu végéből is láthatod. Persze.gyengébben, mintha közelből szeme vakítalak vele. Tiszta fizika. S ez van égen is, a közbeeső fényelnyelő ködökkel súlyosbítva.

qadmester írta:
2023.11.09. 13:29
Üdv!
Elméleti kérdés...két eltérő erősségű fényforrás. Az eltérő erősség oka, az azokat létrehozó energia ...mennyiség különbség vagy, a szemlélőhöz viszonyított távolság különbség.....
D.Zsolt
qadmester
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2023.11.09. 12:51

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: qadmester » 2023.12.20. 09:11

Üdv!
Tételezzük fel, hogy rendelkezem némi intelligenciával... miért tennék fel egy kérdést, amire mindenki tudja a választ?! Próbálok rámutatni valamire! Arra, hogy a távolság nem ok!!!! Dul is tudja! LE is írja nekem...Csak azt nem értem, miért nem kérdezi magától, teszi fel a kérdést magának, úgy ahogy azt én tettem?? A távolság nem állapot változtató erő! Nincsen anyaga! Energiája, hogy valaminek az állapot változását érje el. Elméletben...mert gyakorlatban ilyen helyzet nem létezik...ha köztem és a fényforrások közt nincs anyag, akkor csak és kizárólag, a létrehozó energia különbség azok, az eltérő fényességre! A távolság nem számít!! Csillagközi térben nyilván nincs annyi normál anyag, mint Dul falusi példájában. A távolság sem számít...akkor mire föl az ily mértékű vöröseltolódás? Ráadásul...ugye ..ott van a "semmi" ami tágul...! Mennyi anyaggal számolnak a fizikusok, a csillagközi térben? Ez az oka, a Hubble állandó létezésének? Tudtommal a csillagközi térben látható "köd" sűrűsége megsem közelíti a földi légkör sűrűségét. Nyilvánvaló az is, hogy az a fény ami eljut hozzánk, az nem ütközött normál anyagba, mert akkor nem jutna el hozzánk. Minél messzebb van, annál nagyobb mértékű a vöröseltolódás?!! Szóval...nagyon gyorsan tágul....vagy...nagyon sok anyagon , normál anyagon (csillagködön) halad át???! Nem merült fel senkiben a lehetőség, hogy ez nem doppler effekt???
Csak kérdezem....a táguló "semmi"-t beleszámolják a fény sebességbe?
Hogy mindenkinek érthető legyen...Ha Dul képes engem elvakítani egy fénnyel úgy, hogy a szemem elé tartja, akkor az univerzum túlsó feléről is képesnek kell lennie erre ugyanazzal a fénnyel!!!! A távolság nem válasz az állapot változásra!
Oda biza anyag (energia) kell!
HiL
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2021.11.19. 12:01

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: HiL » 2023.12.21. 22:06

Szia, Quadmester!
A hozzászólásomat tekintsd meg az "Elméleti csillagászat kezdőknek" rovatban.
Véletlenül oda küldtem el. Amúgy a téma oda is való!
Üdv:
HiL
qadmester
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2023.11.09. 12:51

Re: A sötét energia kérdőjelei

Hozzászólás Szerző: qadmester » 2024.01.15. 13:16

Üdv!
Ezt megelőző hozzászólásomban ezt kérdezem,"nem merült fel senkiben, hogy ez nem doppler effekt?". A vöröseltolódásra értendő! Azóta megtudtam, hogy már nem tartják doppler effektnek. Ezért átfogalmazom a kérdésem. Nem merült fel senkiben, hogy a vöröseltolódás nem a struktúrák egymáshoz viszonyított távolodását jelenti?
Tisztelettel józan paraszt!
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”