Mutasd az okulárjaidat!

dienes58
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2014.01.26. 13:08

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: dienes58 » 2015.06.14. 19:43

Hát Attila a gondolat szép, I will follow You.
A mai MP3 által megfertőzött / számomra/zeneietlen világban üde színfolt, hogy a korosztályomban elég sokan őrzik az értékeket. A zene is ilyen. Próbáltam én is minden általam kedvelt műfajban a legjobb CD és LP nyomatokat beszerezni, de azonnal átjátszom szalagra /BASF Studio Master 468/ és azon hallgatom csöves végfokon /6L6GC sugártetróda/. Az alapgépem egy AKAI GX635D 3 motor 6 fej 22kg 1980-as gép örök élet+2nap.
Néha fiatalabb vendégek ránéznek és azt se tudják mi ez, de amikor meghallják, leesik az álluk. Na nem techno, inkább Miles Davis, Jethro Tull, vagy Pink Floyd, Diana Krall stb.
http://www.thevintageknob.org/akai-GX-635D.html
Nagyon tetszenek Géza eszmefuttatásai és idézetei. Kicsit idősebb mint édesapám és érzem belőle a tapasztalt ember bölcsességét.
De jól elkanyarodtunk az okulárok világától.
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2015.06.14. 20:33

Üdv,sziasztok!
Tényleg elkanyarodtatok ............de az igazsághoz tartozik,hogy kicsit több mint 1 éve már azon gondolkodtam,hogy kéne itt egy topic,amiben a csillagászat ihlette könnyű vagy akár komolyzenei "műveit"
lehetne bemutatni, meghallgatni,mondjuk valami link gyűjteményen keresztül egymással megosztani.
Aki ismer ilyeneket,vagy szeretné megmutatni másoknak,akkor abban megtehetné.
Én főképpen a 60-as-70-es évek zenéire gondoltam,mert ott találhatóak ezek a zenék.
Bár később is születtek,de leginkább erre a korra jellemzőek az ilyen hatású zenék.
Ezek lehetnének mind hazai,mind külföldi muzsikák.

Én úgy gondolom,igen,leginkább a 40 év feletti generáció
örvendezne,hiszen talán még ebben a dologban is egy húron pendülünk,....hisz ki ne hallgatta volna a Pink Floyd Dark side of the Moon-ját,vagy az első album Astronomy Domine-jét.....vagy ,ha instrumentális zenében gondolkodunk akkor Weather Report- Milky Way című-nem éppen könnyű darabját.........
vagy az általam nagyon kedvelt,de hazánkban szinte alig ismert Blue Öyster Cult: Astronomy,vagy Workshop of the telescopes című számát.Nem is sorolom tovább........

Mi a véleményetek,érdemes volna egy ilyen topicot nyitni?????

Baráti üdvözlettel:Horváth László
Mircea
Hozzászólások: 665
Csatlakozott: 2012.01.29. 15:58

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Mircea » 2015.06.14. 20:40

Jelentkezek harom fenkepel az eleg nehezen oszehozot kiss meretu 24.5mm vagyis 0.96'' okular keszletel.
A szereny keszletem ot okulart,ket zenit prizmat,egy zenit tukrot ,egy 2x -es Barlow lencset es egy 0,96'' / 1.25'' adaptert tartalmaz.

DSCN0982.2.JPG


Az okularok balrol jobra: Bushmaster Kellner 40mm , Meopta Ortho 25mm ,Celestron Kellner 18mm,CircleT Kellner 9mm , Orthoszkopikus 6mm.
A ketszerezo (felso fenkep) egy Meade #134 Barlow lencse.

DSCN1006.1.JPG


Az elso zenit prizma bal oldalon egy kombi 0.96'' / 1.25'' Taiwanban gyartot prizma amelyk meg engedi a 1.25'' okularokat hasznalni 0.96'' fokuszerekben.
A kovetkezo egy Unitron 0.96''/0.96'' zenit prizma.
Az utolso egy no-name 0.96''/ 0.96'' zenit tukor.

DSCN1003.1.JPG


A 0.96'' okular keszletet 60mm-es refraktorokon hasznalom.
Az itt bemutatot keszletben csak a zenit tukor test mu anyag ,a tobbi pontosan megmunkalt fem.
Az optikarol sem panaszkodok :P

Udv, Mircea
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.06.14. 20:44

uxamatőr írta:... Mi a véleményetek,érdemes volna egy ilyen topicot nyitni????? ...


Okvetlenül!
Pl. "Csillagászat a művészetben", vagy "A jobb agyfélteke csillagászata", vagy valami ilyesmi...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: mizar » 2015.06.14. 21:28

uxamatőr írta:Ü
Én úgy gondolom,igen,leginkább a 40 év feletti generáció
örvendezne,hiszen talán még ebben a dologban is egy húron pendülünk,....hisz ki ne hallgatta volna a Pink Floyd Dark side of the Moon-ját,vagy az első album Astronomy Domine-jét.....vagy ,ha instrumentális zenében gondolkodunk akkor Weather Report- Milky Way című-nem éppen könnyű darabját.........
vagy az általam nagyon kedvelt,de hazánkban szinte alig ismert Blue Öyster Cult: Astronomy,vagy Workshop of the telescopes című számát.Nem is sorolom tovább........

Mi a véleményetek,érdemes volna egy ilyen topicot nyitni?????

Baráti üdvözlettel:Horváth László


Üdv.

Van ilyen. Sok-sok zene van már benne.
Keresd meg! ;)
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: géza » 2015.06.14. 21:39

Hirtelen azt hittem, Mircea a csöves erősítőjét tette fel. Nem rossz ötlet ez a művészet izé ide. Olyant tudok elképzelni, amit magunk követtünk el. Kommentárokból a tehetségtelen él, vigyázzunk. A bölcsességről, elöbb veszekedett velem a feleségem, aki jól ismer. Nem ilyeneket mondott.
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2015.06.14. 22:29

mizar írta:
uxamatőr írta:Ü
Én úgy gondolom,igen,leginkább a 40 év feletti generáció
örvendezne,hiszen talán még ebben a dologban is egy húron pendülünk,....hisz ki ne hallgatta volna a Pink Floyd Dark side of the Moon-ját,vagy az első album Astronomy Domine-jét.....vagy ,ha instrumentális zenében gondolkodunk akkor Weather Report- Milky Way című-nem éppen könnyű darabját.........
vagy az általam nagyon kedvelt,de hazánkban szinte alig ismert Blue Öyster Cult: Astronomy,vagy Workshop of the telescopes című számát.Nem is sorolom tovább........

Mi a véleményetek,érdemes volna egy ilyen topicot nyitni?????

Baráti üdvözlettel:Horváth László


Üdv.

Van ilyen. Sok-sok zene van már benne.
Keresd meg! ;)



Szia !

Köszi ,megtaláltam,amikor meg akartam nyitni a magam topicját.
Bár ez az "Űrzene" inkább az instrumentális zenére használt kifejezés,azért örülök,hogy másnak is eszébe jutott.

Ajánlottam is kezdésnek két zenét a 70-es évekből egy hazánkban alig ismert zenekartól.
Ha jól láttam itt sem ismert,vagy legalábbis nem találtam így elsőre.
Megtiszteltek,ha meghallgatjátok. Hátha megtetszik valakinek.

Tehát mindenkinek irány az Űrzene topic,sok jó zenével csillagászathoz / is /!!

Üdv:Laci
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2015.06.15. 06:07

Előre lépést jelentene, ha volnának olyan távcsöves vásárlási lehetőségek, mint amit időről időre szoktak rendezni a vadászok számára. Ilyen alkalmakkor, az egyes forgalmazó cégek termékei a gyakorlatban is kipróbálhatók a szabadban és az ember saját maga megtudna győződni, hogy megfelel e az adott termék számára vagy sem.

Valóban lutri és költséges egy drágább okulár vásárlása, mert csak azután ismeri meg az adott okulárt az ember, ha otthon a saját műszerével ki is próbálta. Ez az elsődleges bizalom amit az okulárba fektet az ember aztán átfordulhat kellemetlen tapasztalattá is és az új termék már is a használt piacon keresi új gazdáját. Persze, ez a negatív tapasztalat oka az is lehet, hogy optikai hibákkal terhelt lehet az adott műszer, amellyel ki lett próbálva az okulár. De annak a ténye sem kizárt, hogy az adott okulárral van valamilyen leképzési gond.

Saját műszereimet és igényeimet figyelembe véve, az elmúlt 35 év távlatára vissza tekintve, sosem törekedtem a 40°- 60°-nál nagyobb méretű LM méretre. Igaz a saját észlelési területem se igényelte ennek a szükségét. Többnyire városi igen észlelek, első sorban a Hold, bolygók, Nap és a kettőscsillagok jönnek számításba. A mai napig megmaradtam a kis fényerejű optikák varázslatos világa mellett, de minőségben semmivel se rosszabbak mint a mai, nagy fényerejű optikák, csupán hosszabb tubust igényelnek az egyes optikák. Köszönettel tartozom mindezekért: Berente Bélának, Schné Attilának, Zsámba Istvánnak és Gyulai Pálnak, akik műszereim optikáját a lehető legjobb szakmai tudásuk szerint elkészítették. Talán nem túlzás azt mondani rájuk, hogy nem csak mesterei, de egyben művészei is a csiszolásnak. Akik néztek már ilyen műszerekbe (Jupiter rögei, Szaturnusz felhősávjai, gyűrűi...), azok saját szemükkel is látták ezeket a dolgokat.

Próbáltam mindig arra törekedni, hogy az optikáim minősége és a hozzájuk vásárolt okulárok a lehetőségek határán belől a legjobb leképzést adják. Orthoszkópikus és Plössl okulárokat használok legtöbbet, de ezek mellett van pár darab rövid fókuszú Radián okulárom is, ami kiegészíti a meglévő okulárjaimat. A nagy LM varázsa engem sosem ejtett rabul, de szerintem nem is fog. Inkább az egyszerűbb felépítésű, de minőségben jobb okulárok jelentik számomra az előre lépés irányát. Persze ez nem jelenti azt, hogy másnak követnie kell az általam kiválasztott utat.

üdvözlettel,
Gábor
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2015.07.04. 21:21

Nem olyan régen bővült a saját okulár készletem. Vásároltam egy hosszú fókuszú, jó minőségű okulárt. A választás végül is a Tele Vue cég 55 mm-es Plössl okulárjára esett. Aminek a segítségével most már én is eltudom érni műszereimnél a minimális nagyítást.

55 mm-es TV Plössl okulár.JPG


üdvözlettel,
Gábor
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.07.05. 08:59

Gábor1967 írta:... A választás végül is a Tele Vue cég 55 mm-es Plössl okulárjára esett. ...


És a képe hogy tetszik?
Kipróbáltad már?


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”