Mutasd az okulárjaidat!

Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.03.30. 15:13

Üdv Mindenkinek!
Nem reagált senki a múltkori és mostani oklikkal kapcsolatos kérdéseimre.
Nevezetesen a SkyWatcher Panorama készletre és az ES 70°-os 35mm-re gondolok.
/Vagy mert nem használja még senki, vagy mert nem tartotta fontosnak, hogy megossza a tapasztalatait./?/
Belevágtam és megvettem a SkyWatcher 82°-os készletét. /Nem kis mértékben a tarjáni értékelés hatására./
Ha jól kinézelődtem velük magam, megírom az észrevételeimet róla./ Feltéve ha érdekel valakit./
Tegnap előtt 28-án éjjel nagyon jó volt az átlátszóság, kevésbé a légköri nyugodtság.
Jó tapasztalatokat szereztünk barátaimmal az új ES AR 152-ről a Bakony sötét ege alatt.

Derült eget: D.Laci
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.03.30. 20:07

Laciszomszéd, egyűtt őrúlők Veled ennek a szép kis sornak. Remélem, kézbe is vehetjűk majd. Nameg az a szép koffer. Nekem is van hasonló kiváncsiságom, a Lacerta optikák milyenségéről. A neten sem találok véleményezést pld. okulárjairól. Azt hallom, pár hazai kiegészitést alkalmaznak ezekhez (az ausztriai cég?) . Tudsz ezekről valamit? Mintha a kinai alapot javitanák fel. Vagy mégsem. Végre nyitható az ablakom, a hold ma még ágak sűrűjében látszik. Hajnali fél négy kőrűl majd Jupiterezést tervezek. Hasonlitgatom a dolgaimat, tűkőr- lencse, okulárok. A rővid idő nem alkalmas igazi megfigyelésre, azt majd terepről.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.03.31. 15:32

Szervusz Géza!
Örülök, hogy már nem ablak mögül észlelsz, ez biztosan minőségi előrelépés az élmények vonatkozásában.
A Lacerta márkáról túl sokat nem tudok, úgy emlékszem Szabó Sanyi beszélt róla Tarjánban a múlt évben, de a videót nem találtam meg.
Tapasztalatom szerint jó minőségű kiegészítőket gyárt, okulárjai is vannak amik számomra nagyon hasonlítanak a WO UWAN-jaira, sőt még refraktorokat is találtam a neten ezen márkanév alatt.
Természetesen ha Anti összetrombitál bennünket, lesz alkalmad belenézni az új távcsőbe és okulárokba.
Magam is kíváncsi vagyok az SW új készletére. Reménykedtem, hogy valaki megosztja a tapasztalatait ha már van neki, de nem így történt. Én kísérletező típus vagyok, legfeljebb nem jön be. (Az utóbbi időben szerzett tapasztalataim szerint úgy látom, hogy a Kárpát medence egének már három ismérve van. Az átlátszóság, a nyugodtság és az irigység. Jó magyar szokás szerint. De ezt hagyjuk!)
Most kértem éppen infót a BTC-től az SW 2"-es 70°-os WA-70 oklijáról, mert következetesen Lacertázzák és tetszene belőle a 38mm-es verzió csak nem tudom, hogy most ez akkor SW, vagy Lacerta, esetleg Lacerta márkanév alatt forgalmazott SW.
Az igazi mély sötét ég mostanság a legnagyobb probléma úgy látom. Lassan Bakonybél környékéig kell menni, hogy igazán nézelődni lehessen./Mély eget, nekem az a kedvencem./
Remélem mihamarabb találkozunk!

Üdv:D.Laci

ui.:
Most kaptam választ az érdeklődésemre:

"Budapesti Távcső Centrum <btc@tavcso.hu>

Kedves Laci!

Igen, a 38 mm-es SWA okulár Lacerta márkájú. A SkyWatchernek is volt ilyen sorozata, az kicsit másképpen nézett ki. A weboldalon még a szövegben SkyWatcher név alatt említjük, amit javítani fogunk.
Én szeretem ezt az okulárt, szép a képe, kényelmes a használata és elég jó az áteresztése is.

üdv,
Iván"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2017.03.31. 20:23-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.03.31. 17:21

Laci, remélem iskolaév végén Anti műkődik majd. Ezt a 7mm zoom készletet nézegetem..http://www.tavcso.hu/?o=termek&te=LUWAN7set Aztán a látómező? Ám a Hyperion 8mm gyűrűzgetve 8 - 4mm, jól ismert kitűnő, de macerás, nem zoom. Nem tudom. Csak a BTC (Bécs is) kinálatban látom neten. Mit gondolsz.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.03.31. 17:30

géza írta:Laci, remélem iskolaév végén Anti műkődik majd. Ezt a 7mm zoom készletet nézegetem..http://www.tavcso.hu/?o=termek&te=LUWAN7set Aztán a látómező? Ám a Hyperion 8mm gyűrűzgetve 8 - 4mm, jól ismert kitűnő, de macerás, nem zoom. Nem tudom. Csak a BTC (Bécs is) kinálatban látom neten. Mit gondolsz.


Nekem csak diel. 2"-es zenittükröm van eddig a Lacertától, de amiket láttam pl. fókuszírozó, az minőségi terméknek tűnt.
A nagylátószögű okulárjait is dícséri aki használja.
A zoomot nem láttam, nem tudok róla véleményt mondani.
A Hyperion gyűrűs fókuszmódosítása tényleg praktikus dolog, de nekem nagyon kényelmetlen /macerás/ volt.
Nem is követtem el gyakran, hamar megváltam tőle. Viszont szeretem a Hyperion zoomot a kényelme miatt.
Először általában hosszú fókuszról indulva ezzel keresek és utána váltok fix fókuszú jobb oklira.

Üdv: D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.03.31. 20:39

D.Laci írta:... Belevágtam és megvettem a SkyWatcher 82°-os készletét. /Nem kis mértékben a tarjáni értékelés hatására./...


Jómagam aktív részese voltam a tavalyi okulártesztnek Tarjánban, és a SW Panorama okulár (legalábbis az a konkrét darab) véleményem szerint az első (és eleddig egyetlen) terméke a SW-nek, amit érdemes komolyan venni. Vízi Péter a tanúm, hogy mennyire leesett az állam tőle...

Akár egy Nagler-rel is szorítóba lehetne küldeni a nevetségesség kockáztatása nélkül.
Lehet, hogy végül kikapna, de ez egyáltalán nem biztos; szoros küzdelem lenne, az tuti.

Szerintem.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.03.31. 20:48

Kíváncsi leszek a többi darabjára is a készletnek.
Sajnos az okulár tesztről lemaradtam (vendégeink jöttek akkor este a táborba és rögtönzött bemutatót erőszakoltak ki), de hiszek szakavatott szemeiteknek, ezért mertem belevágni.
Remélem nem csak a Tarjánban látott darab teljesít olyan jól.
Az idén szívesen felajánlom mustrára a 15mm-eset, persze utána én is visszakérem mint Te a TeleVue-t.
Úgy emlékszem egy korábbi bejegyzésből, hogy a tervezett 14mm-es felső határ ki lett tolva 15-ig.
Vagy nem?
Köszi az észrevételt!

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
allen99
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2017.03.21. 14:20

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: allen99 » 2017.04.04. 20:46

D.Laci írta:/ Feltéve ha érdekel valakit./

Engem feltétlenül érdekelne!
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1708
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2017.04.13. 15:01

allen99 írta:
D.Laci írta:/ Feltéve ha érdekel valakit./

Engem feltétlenül érdekelne!


Kedves Zsolt!
A most megjelent áprilisi Meteorban Sánta Gábor tollából olvashatsz egy jó okulártesztet, amelyben említést tesz a SkyPanorama okulárokról is.
Megelőzött, így már nem kell véleményt írnom róluk.
Amit eddig tapasztaltam velük, az egyezik a Gábor által leírtakkal.
Úgy érzem egyáltalán nem faragtam be a készlettel.

--Mephi-nek gratula a cikkéhez. /Ugye a jó bor is finom nem csak a 3D-s sör :lol: /--

Üdv: D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2469
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Mutasd az okulárjaidat!

Hozzászólás Szerző: mephi » 2017.04.13. 17:01

D.Laci írta:...

--Mephi-nek gratula a cikkéhez. /Ugye a jó bor is finom nem csak a 3D-s sör :lol: /--

Üdv: D.Laci


Nagyon köszönöm!
Olyannyira finom, hogy azóta Bihari Tamást meghívtuk ide Debrecenbe egy borbemutatóra a borbarát ismerőseimmel.

Egyébként a mádi bemutató akkora siker lett (és nem csak Tamásék, hanem a mádi szervezők között is), hogy már decemberben meghívtak az idei "Jó éjszakát Mád!" rendezvényre.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.
Az időpontja 2017.06.10-e szombat lesz.
Én ott leszek. :D
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Válasz küldése

Vissza: “Okulárok, barlow-k, szűrők”