Álljunk meg egy szóra!

nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.10.26. 15:46

orhazoli írta:Rettenetes!
Ez nem vicc.
Kíváncsi vagyok arra, kinek, mi a véleménye a hazai oktatás helyzetéről?
Tudom, hogy ez már egy teljesen más síkot képez a fórumon, de jó lenne egymással megosztani a véleményünket.

Hát sok jó véleményem nincsen az oktatás helyzetéről, de ennek megítélésében biztosan vannak nálam hitelesebb Csillagváros-lakók... De az "amatőrcsillagász humor" kategóriában olvasva azt hittem vicc lesz belőle.
Amcsillüdv: Nyözö
orhazoli
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:44

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: orhazoli » 2009.10.26. 17:38

Most láttam és hallottam az "újszülött" meteorkráterről.
Ez vicc, mert a hiteltelen átverés bekerült a televízió híradóba.
Biztos siker annak, aki ezt eladta, és szenzációként tálalta.
Ezért írtam meg a korábbi véleményemet.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2009.10.29. 21:34

P. Angehrn Tivadar S.J. meséli: A Nap-protuberanciák páratlan szorgalmú kutatója, P. FÉNYI GYULA (1846-1927) élewtének java részét a kis kalocsai Haynald-obszervatórium távcsöve mmellett töltötte. A huzatos kupolában azután hallása megromlott, idős korában szinte teljesen megsüketült. Rendtársai hozzá szoktak, hogy ha felkeresik kis dolgozósziobájában, alaposan meg kell döngetni az ajtót, hogy az idős páter meghallja. Egy alkalommal, amikor heves zivatar tombolt Kalocsa felett, egy villám, hatalmas dörejjel a csillagda mellett csapott be! Fényi páter az ajtó felé fordult és kiszólt:
- Bejöhetsz! ("Herein")!

Néhai Marczell György meteorológus meséli: Amikor Konkoly Thege Miklós 1891-ben átvette a Meteorológiai és Földmágnességi Intézet igazgatását, első dolga volt, hogy az éárzékeny földmágneses műszereket az akkor már lassan villamosított Budapestről áttelepítse Ógyallára, távol minden zavaró villanykábeltől és távíró vezetéktől. A budapesti Tudomány Egyetem földrajz-geofizika szakos hallgatói oda jártak ki, hogy a földmágneses mérések gyakorlatát megtanulják. Akkoriban nagy szenzáció volt, hogy az egyik tanulmányi csoportban egy tanárjelöolt-kisasszony is bekerült.
A földmágneses abszolut-műszerek már azidőtájt is nagyon érzékenyek voltak, az észlelőnek minden fémtárgyat: bicskát, fémgombos mellényt az előscsarnokban kellett hagyniuk. Ennél a csoportnál azonban a magnetométer sehogy sem aklart megnyugodni, valahányszor a duiákok körülállták, a tű sok isvperces bakugrásokat végzett. A gyakorlat vezető (Merczell adjunktus) végül már a ludtalp-betéteket is kiszedette, de a műszer nem akart megnyugodni. Akkor azután sorra kiküldte a hallgatók, végül a tanárjelölt kisasszony maradt - és kiderült, ő okozta a "mágneses nyugtalanságot". Ekkor derült fény a rejtélyre: a hölgy, hogy karcsúbbnak láttszon, felső ruhája alatt fűzőt hordott. A karcsúsító fűzőben pedig rugalmas acéldrótok adták meg a viselőjének csábos formáit! Amíg a szegény fiúknak még a fémcsattos nadrágszíjjat is le kellett venni, a kisasszony "valóságos acéldrót-köteggel bolondította meg a műszert" - mesélte az egykori adjuntus.
(Egyébként a "mágneses kisasszony később a földrengés számolás kitűnő szakértőjévé vált, idős korában még találkoztam vele.) . BQ
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2009.11.03. 00:13

Na barátaim! Aki ennél bárgyúbb viccet kiagyal az csal és festii magát. (Leemelve a Libri-hírlevélről):

2012 - HÁBORÚ A LELKEKÉRT - RÖVID TARTALOM
Ez az az év, amelyben a maják szerint időszámításunk véget ér. Kutatók azt állítják, ugyanebben az évben érkezik el Földünk egy 26 000 éves ciklus végére, egy vonalba kerülve a Galaktika síkjával. Az indián mítoszok az Ősi Bölcsesség visszatértét jövendölik bolygónkra 2012 december 21-én. Vajon pontosan mi fog történni? Mi vár az emberiségre ezen az egyáltalán nem távoli napon? A pusztulás? Vagy egy új kor hajnala? Amikor legutóbb hasonló együttállás következett be, a a cro-magnoni ember csodálatos barlangrajzokat hozott létre Franciaország déli részén. Következhet be újabb ilyen fontos fordulópont civilizációnk történetében? A válaszoktól egész világunk sorsa függhet. És talán nem is csak a mi világunké. Whitley Strieber amerikai bestsellerszerző közelebb állhat a titok megfejtéséhez bármelyikünknél. Amióta a ’80-as évek közepén idegen lények rabolták el, hátborzongató könyveket ír földönkívüli látogatókról és az emberiséget fenyegető katasztrófákról. Egy korábbi műve alapján készült Roland Emmerich Holnapután című filmje, és most ismét egy elképesztő és filmszerű történettel áll elő – ami akár valósággá is válhat.
Guest

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.11.03. 08:24

hmm, de miért pont a szülinapomra kellett tenni? eddig azt hittem, hogy csak egy katasztrófa történt a születésnapomon, hogy megszületett sztálin. és rajtam kívül egy jó, hogy megszületett frank zappa. de hogy még a világvége is pont ekkorra essen... :x
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2009.11.03. 11:50

Kedves Starquake Nemferi! Szeretnélek megnyugtatni, a szülnapod nem azonos a Bölcs Vdezér, Joszif Visszarjonovics Dzsugasvili-Sztálinéval! A saját maga költötte mondával ellentétben Sztálin nem 1878 december 21-én született (téli napforduló!), hanem DECEMBER 18-án. Ma sem tisztázott, miért változattta meg születési dátumát (1922 után, korábbi iratokban és önéletrajzaiban 3 nappal korábbi dátum szerepel).
Van olyan nézet, hogy Krisztus születése helyébe akarta saját, "megváltói" személyiségét tenni, hogy a nagyon hívő orosz nép előtt ez legyen az ünnep!
Re. maja naptár. - A maja naptárjelek értelmezése nem egyértelmű! Az persze marhaság, hogy a Nap szemben áll a galaxis központjával, vagy metszi a galaktikus síkot. A derék szélhámosok annyira tudatlanok, hogy összekeverik a Nap tejútrendszerbeli keringését a precesszióval. Jellegzetes félműveltség, de jó arra,, hogy létező szakkifejezésekkel a tudományosság látszatát keltsék a jóhiszemű laikusokban.
Átszörföltem a csillagászati jelenségeket időpontjait, Kr.e. 5000-től, és semmi tényleges csillagászati eseményt sem találtam, amely bármilyen kezdő dátumnak szolgálhatna.
Egyáltalában a maja idúszámítás, pontos fogódzkodók hiányában annyira zavaros még előttünk, hogy mindenki azt magyaráz bele, amit ki akar hozni.
Üdv: BQ.
DBenny
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009.09.14. 18:10

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: DBenny » 2009.12.14. 00:41

astrohist írta:Na barátaim! Aki ennél bárgyúbb viccet kiagyal az csal és festii magát. (Leemelve a Libri-hírlevélről):

2012 - HÁBORÚ A LELKEKÉRT - RÖVID TARTALOM
Ez az az év, amelyben a maják szerint időszámításunk véget ér. Kutatók azt állítják, ugyanebben az évben érkezik el Földünk egy 26 000 éves ciklus végére, egy vonalba kerülve a Galaktika síkjával. Az indián mítoszok az Ősi Bölcsesség visszatértét jövendölik bolygónkra 2012 december 21-én. Vajon pontosan mi fog történni? Mi vár az emberiségre ezen az egyáltalán nem távoli napon? A pusztulás? Vagy egy új kor hajnala? Amikor legutóbb hasonló együttállás következett be, a a cro-magnoni ember csodálatos barlangrajzokat hozott létre Franciaország déli részén. Következhet be újabb ilyen fontos fordulópont civilizációnk történetében? A válaszoktól egész világunk sorsa függhet. És talán nem is csak a mi világunké. Whitley Strieber amerikai bestsellerszerző közelebb állhat a titok megfejtéséhez bármelyikünknél. Amióta a ’80-as évek közepén idegen lények rabolták el, hátborzongató könyveket ír földönkívüli látogatókról és az emberiséget fenyegető katasztrófákról. Egy korábbi műve alapján készült Roland Emmerich Holnapután című filmje, és most ismét egy elképesztő és filmszerű történettel áll elő – ami akár valósággá is válhat.



Egy furcsa dolog tűnt fel nekem a világváge elmáletekkel kapcsplatban(mert már jópárat hallottam belőlük)

bárki is jósolja meg a világvégét arra a bizonyos dátumra ő már biztosan nem él

nem tudom másnak erről mi a véleménye :?: :?
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: maro » 2009.12.14. 22:51

DBenny írta:
Egy furcsa dolog tűnt fel nekem a világváge elmáletekkel kapcsplatban(mert már jópárat hallottam belőlük)

bárki is jósolja meg a világvégét arra a bizonyos dátumra ő már biztosan nem él

nem tudom másnak erről mi a véleménye :?: :?


Erről jut eszembe Hernádi Gyula Frankenstein című könyve. A főhős - Kontra Sándor - felfedezi, hogyan lehet keselyük agyából tudományos alapon megtudni mikor lesz vége a világnak. (Hiszen a keselyűk megérzik a halált, tehát agyukból kivonva a megfelelő anyagot mi is megtudhatjuk). A tudósok nekiállnak a fejlesztésnek, és valóban ki is derül, hogy a világvége 1984-ben lesz. Hogy lehet akkor, hogy mégis itt vagyunk? No hát ezért kell elolvasni ezt a könyvet!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2009.12.15. 15:21

DBenny írta:bárki is jósolja meg a világvégét arra a bizonyos dátumra ő már biztosan nem él


Dehogynem. Sokan vannak, akik már jó egynéhány világvégét megjósoltak. Mert a következő már valóban az igazi lesz Detényleghiggyétekelénnagyonjóltudom.
Laccos
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:18

Re: Álljunk meg egy szóra!

Hozzászólás Szerző: Laccos » 2009.12.16. 13:43

Ha jól emlékszem - elég régen olvastam a könyvet - , akkor a keselyűk a saját halálukat érezték meg, hisz rengeteg kisérleteztek velük a könyvben, hogy a hőn áhitott eredményt megkapják. Ezért ki is irtották a keselyűk nagy részét. És mivel ez 1984-ben volt, ezért lett akkor a világvége - a keselyű szempontjából!


"Erről jut eszembe Hernádi Gyula Frankenstein című könyve. A főhős - Kontra Sándor - felfedezi, hogyan lehet keselyük agyából tudományos alapon megtudni mikor lesz vége a világnak. (Hiszen a keselyűk megérzik a halált, tehát agyukból kivonva a megfelelő anyagot mi is megtudhatjuk). A tudósok nekiállnak a fejlesztésnek, és valóban ki is derül, hogy a világvége 1984-ben lesz. Hogy lehet akkor, hogy mégis itt vagyunk? No hát ezért kell elolvasni ezt a könyvet!"
Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász humor”