Viccek

Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.07.15. 10:59

Egy férfi eltéved a hőlégballonjával. Lejjebb ereszkedik, lenn a földön meglát egy nőt, és odakiált hozzá:
- Elnézést, tudna nekem segíteni? Megígértem egy barátomnak, hogy találkozom vele egy órával ezelőtt, de eltévedtem, és most azt sem tudom, hogy hol vagyok.
A nő a földön így felel:
- Ön egy hőlégballonban tartózkodik, körülbelül 10 méterrel a talaj felett. Az északi szélesség 40. és 41., illetve a nyugati hosszúság 59. és 60. foka között van.
- Maga biztosan mérnök - mondja a hőlégballonos férfi.
- Az vagyok - feleli a nő - Honnan tudta?
A hőlégballonos férfi így válaszol:
- Minden, amit mondott nekem, technikailag korrekt, de fogalmam sincs, hogy mit kezdjek az Öntől kapott információkkal, és az a helyzet, hogy még mindig nem tudom, hol vagyok. Őszintén szólva nem volt túlzottan segítségemre. Csak feltartott az utamban.
A nő erre így vélekedik:
- Maga pedig szerintem politikus.
- Igen, - bólint a hőlégballonos férfi egyetértően - de ezt honnan tudta?
A nő azt feleli:
- Nem tudja, hogy hol van, sem azt, hogy hová tart. Jelenlegi pozíciójába a kedvező széljárás sodorta. Olyan ígéretet tett, amiről fogalma sincs, hogy hogyan fogja betartani, és a maga alatt lévő emberektől várja, hogy megoldják az Ön problémáit. Igazság szerint pontosan ugyanabban a helyzetben van, mint mielőtt találkoztunk, de állítása szerint most már én tehetek róla!:-)
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.07.15. 11:17

a nyugati hosszúság 59. és 60. foka között

Szerencsétlen pasas, hiszen messze kisodródott az óceán fölé!
A nő persze fel sem ajánlja, hogy felvegye a hajójába.
(Bár, ha politikus, talán én se tenném.)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.07.15. 19:01

Kukac írta:Egy férfi eltéved a hőlégballonjával. ...


Ez szellemes, jópofa. De nem csak a politikus számára égő, hanem a mérnöknek is, joggal... 8-)
De annál is van mit keresni, aki leellenőrzi a vicc koordinátáit. :lol:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: BZd » 2013.07.15. 19:16

A vicc nagyvállalati környezetben is remekül megállja a helyét, csak a politikus cserélendő benne számtalan alternatíva egyikére. :)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.07.15. 22:14

Vajon egy idegen (nem földi) civilizáció is értené a mi vicceinket ? :) Persze mire a válasz röhögésük megjönne a poénra, lehet kihalnánk ...
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.07.16. 06:38

Nekem néha az angol humor megértésével is gondjaim akadnak. Szted
mit szólna a Gyalog Galopp vagy a Brian Élete c. filmhez egy
kulturált földönkívüli civilizáció?

Volt egy Galaktika, amiben egy nem hosszú történet ilyen kulturális különbségekről szól.
Röviden:

Az intergalaktikus szövetség követet küld a Földre, mielőtt csatlakozhatnánk, körülnéz. Azt kéri, hogy véletlen sorsolással meglátogathasson valakit. Egy angol idős nénire jut a feladat, hogy megvendégelje az idegen követet.
Nem kockáztatnak, teát főzetnek vele, kis beszélgetés, TV és viszlát. De a követ érdeklődve nézi
a teafőzést.
- Tea?
- Olyan kesernyéás forró ital.
- Cukrot is rak bele?
- Igen, hogy ne legyen olyan keserű
- Aztán citromot is?
- Hogy ne legyen olyan édes...
- És önök nevezik magukat intelligens fajnak?
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.07.16. 10:28

Hát aligha! Azt hiszem a fentebbi talált!
Még ha ugyan olyan szervezetű és szerkezetű, akkor sem biztos, hogy megérti a vicceinket. Hiszen pl. egy japán számára az európai humor többnyire érthetetlen, esetleg még sértő is.
Sáska László afrika utazó írta egy cikkében, hogy a benszülöttek a hosszú, tréfás csattanójú t9rténeteket ismerik, a mi pár mondatos vicceinket nem.
Hát még akkor egy Földön kívüli lény!. Képzelj el egy aműbaszerú de intelligens szervezetet: megértené az a "Szőke nő" kezdetű vicceinket? BQ.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.07.16. 19:50

astrohist írta:... Képzelj el egy aműbaszerú de intelligens szervezetet: megértené az a "Szőke nő" kezdetű vicceinket? BQ.


Szerintem igen.
Csak annyi előfeltétele van, hogy előbb próbáljon megérteni egy "szőke nőt",
Ha valóban "intelligens szervezet", akkor a Földön fog meghalni a röhögéstől... :D

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: BZd » 2013.07.17. 21:02

Kép
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2013.07.26. 18:03

Válasz küldése

Vissza: “Amatőrcsillagász humor”