Ubuntu 9.10 háttérképek

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Ubuntu 9.10 háttérképek

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.11.03. 19:03

A mai nappal 100%-ban Linuxra váltottam (Ubuntu 9.10), bár eddig is 99%-ban ez ment (illetve a korábbi verziói), de mostmár nem tartok rendes kíndózt a gépen. Egy gonddal kevesebb... :) De nem is ezt akartam igazán megosztani veletek, hanem egyik nagyon pozitív élményem amiben ez a rendszer részesített: megpróbáltam átállítani a háttérképet, és képzeljétek, 21 egyéb témájú (tájképek, számítógépes grafikák, stb., ami szokott lenni) kép mellett 9 darab csillagászati kép van, tehát a rendszerbe integrált háttérképek majdnem 43%-a asztronómiai témájú! Van Orion köd, egy számomra ismeretlen üstökös, két Föld kép, egy gyönyörű galaxis (ezt sem ismerem fel, gáz...), a Gyűrűs köd, Jupiter, a Sombrero galaxis és az M51. Hát nem gyönyörű? Minden elismerésem emiatt is az Ubuntu team-nek!

Update: jah, persze képernyőkímélőnek is be lehet rakni az ezekből összefűzött slideshow-t. Nagyon látványos, mert gyönyörű képeket tettek bele.
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”