Homokozó-gumiszoba

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.27. 12:23

Kedves Lajos! Az a "Beszéljük meg!" annyira el van ásva, hogy én is nehezen találom meg!
A másik, meg hogy egy - általam nem kedvelt - rádió egyik műsorcímével azonos, és viszolygok tőle.

Van viszont egy javaslatom! Igaz, hogy kis programozást igényel, de minimálisat!

Ha valaki úgy ítéli meg, vagy kezdetben egy megbízott tag, hogy nem tartozik szorosan a tárgyhoz, akkor
maradjon a topikban a beírás, de csak egy sorként, jelezve hogy XY hoszzászólt, és aki akarja rákattint és kinyíthatja a teljes hozzászólást. Ez azért is jó, mert egy topikon belül nem foglalna el csak egy sor helyet, és nem zavarná azt, aki a tárgyban folyamatosan akar olvasgatni, nem tereli el a figyelmét, de megmarad azon a helyen, ahol éppen íródott. Aki kíváncsi rá, az kinyitja, de ha belőle idézve szól hozzá, akkor a hozzászólása automatikusan egy soros bejegyzésként jelenik meg, mutatva, hogy az sem a tárgyhoz tartozik!

Ügyes programozóink vannak, tehát ezt pillanatok alatt beteszik ha akarják!?

Ma már sokminden egyszerűen, minimális logikával megoldható számítógéppel szerver oldalon is!
Ehhez már kicsit többet kell programozni, de előnye, hogy teljesen automatikusan képes szabályozni!

Pl. a "Köszönet nyilvánítás mellett lenne egy gomb, amelyre a belogolt tagok bármelyike rákattintva adhatna egy léptetést annak a számlálónak, amely ha összegyűjt 10 érvényes, különböző névvel adott kattintást, akkor automatikusan elrejti a szöveget, azaz rákattintással nyithatóvá teszi azt az egy soros jelzést, amelyre kattintva a beírás helyén olvashatóvá tehető a hozzászólás! Egy sor, kis hely, nem tereli fálre a látogatókat, olvasókat, hacsak nem nyitják ki saját jószántukból!

Hasonló módon lehetne számlálni, hogy a bejelentkezett tagok esetleg nem oda illő, sértő, vagy az általános normától rendszeresen eltérő bejegyzéseket írnak-e, és ha összegyűlik egy adott mennyiségű pl. 25 fekete pont, akkor automatikus figyelmeztetést küld részükre a szerver. Újabb 5 pont után ismét, de a harmadik után kizárja a tagot automatikusan, amit csak a rendszergazda tudna helyretenni! Hogy legyen súlya is a dolognak, a pont értéke a köszönetnyilvánítás/hozzászólás száma alapján súlyozható, sőt azon tagok, akiknek ez 0.1 fölött van, törölhetnek is egy-egy fekete pontot, ha úgy látják, hogy igazságtalan helyzet alakult ki! A pontozással történő visszaéléseket is egyszerű kiszűrni, ugyanis csak egy hét eltelte után szavazhat ismét egy topikon belül egy bejelentkezett tag egy másik személyre. És hogy elévülhessen a fekete pont is, mert a megbocsájtás is erény, egy hét után egy fekete pont automatikusan kivonódik a listájáról! Így leírva talán bonyolultnak hangzott, de teljesen automatizálható és teljesen demokratikus, önszabályozó rendszerként tudna működni. A programozása egyszerű, a hozzászólás / köszönet mellé egy másik rejtett számlálót kell tenni, amely az illetőnek mutatja a fekete pontjainak számát, de a többi tag nem láthatja! Teljesen titkosan kell kezelni, akkor feltehetően jobb belátásra bírja a reniteskedőket. Nem a nyilvános megszégyenítés a cél, és nem a jó odaperkálás, hanem az önkorlátozás, a fegyelmezett magatartásra nevelés lenne a célja. Ezért kellene teljesen titkosan kezelni, és csak annak jelezni, aki begyűjtötte. Természetesen nem szabad jelezni azt sem, hogy kitől kapta, mint ahogy azt sem, hogy ki törölte esetleg a fekete pontját!

Ha például valaki egy olyan topikot nyit, ami nem ide való, azt azonnal automatikusan bezárhatná 10 olyan tag egyetlen kattintással, akinek a köszönet/hozzászólás aránya 0.1 felett van.

Ha mondjuk a fecsegőket kellene fegyelmezni, akkor 10 tag el tudna rejtetni bármely lényegtelen hozzászólást, azaz egy soros kattintással nyithatóvá alakíthatna, ha a beírója nem teszi meg saját magától!

Gondoljátok át, és ha lehetséges, akkor meg kell állapodni a ponthatárról, és máris önszabályozó lehet ez a rendszer. Ha valakinek van hozzáfűzni valója, az IDE írja meg, azaz most a - gumiszobába!

A másik dolog, hogy a topik címeket névsorba rendezve is mutatni kellene, és egy kis átrendezés sem ártana, ugyanis már nagyon sok hasonló van! "Hold észlelés", meg "Észleljök a Holdat" stb. stb.
Az nem tudom, hogy hogyan lehetne úgy egybefűzni ezeket a közös témákat, hogy ne sérüljenek!

Közeleg az év vége, és itt egy alkalom, hogy valami kisebbfajta rendrakás megtörténjen, legalább annyira, hogy megtaláljam a "Beszéljük meg!" helyet, mert mégis inkább azt használnám, mint a "gumiszoba" nevűt!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.11.27. 12:42

Imre, esetleg ötleted a névre lenne?

Amúgy nem az a célom, hogy ez egy fegyelmező topic legyen. Azt szeretném, ha egy beszélgetős, baráti hangulatú, informatív része lenne a fórumnak, olyan emberi dolgokról is lehessen írni, ami nincs szorosan a csillagászathoz kötve.
Pl.: Jó idő esetén, két hét múlva észlelni megyek Rawalpindi-be, van két üres hely az autómban, akit érdekel küldjön egy PÜ-t.
stb...
Üdv,
L.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.27. 12:57

Ez komoly, vagy az első "gumiszoba" téma?

Rawalpindi (Pakisztán). Pozíció Pakisztán térképén: é. sz. 33° 36′ 00″, k. h. 73° 04′ 00″33.6
És kocsival....!!! ???
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.11.27. 13:02

Imre ez egy PÉLDA volt! Egy példával szerettem volna megértetni a topic kreálásának igazi célját.
Viszont máris tanulhattunk belőle, meg ismerhettük Rawalpindi földrajzi koordinátáit! :)
Üdv,
L.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.27. 13:34

Dlajos írta:Imre, esetleg ötleted a névre lenne?


Lajos bátyánk már létrehozott egy "Beszéljük meg!" fiókot erre a célra, de a humornak is van már egy, tehát nem tudom, hogy érdemes lenne-e egy kifejezetten beszélgetős rovatot nyitni? Ha mondjuk ez beindulna, akkor nekem semmi kifogásom a neve ellen, legfeljebb nem használom, ha zavar a neve!

Lehetne "Csacsogó" vagy "Csevegő" vagy "Társalgó" vagy "Szabad a szó" vagy "Harsogó" vagy "Nyikorgó" ha viccesebben fogalmazok. - Ha már ötleteket szeretnél -

Dlajos írta:Amúgy nem az a célom, hogy ez egy fegyelmező topic legyen. Azt szeretném, ha egy beszélgetős, baráti hangulatú, informatív része lenne a fórumnak, olyan emberi dolgokról is lehessen írni, ami nincs szorosan a csillagászathoz kötve.
Pl.: Jó idő esetén, két hét múlva észlelni megyek Rawalpindi-be, van két üres hely az autómban, akit érdekel küldjön egy PÜ-t.
stb...
Üdv,
L.


Én sem arra gondoltam, hanem arra, hogy a szabályozás legyen nyilvános, automatikus és demokratikus. A beszólások miatt több értelmes, jóravaló tag távozott az utóbbi időben. A néha fellángoló kedélyeket nagymértékben lecsillapítaná, ha tudnák azt, hogy van egyfajta demokratikus szabályozási eszköz a tagok kezében, amely orvosolhatja a kritikus helyzeteket. Nincs tökéletes ember, és még egyesek nem tanzlták meg, hogy ne vessék egy másik szemére azonnal a hibáikat, hanem valahogy vezessék rá a megfelelő helyes útra, szelíden, béskésen, jóakarattal, szép szóval! Kutyát idomítani sem lehet csak korbáccsal! A dícséret sokkal hatékonyabb eszköz, és két aprócska dícséret között is el lehet mondani nem sértő módon a véleményt, hogy azt ne vegye sértésnek, inkább tanácsnak, az akinek mondjuk! Persze ha egy roszakaró idegen beférkőzne ide, és elkezdené a felforgató tevékenységet, azt meg kell akadályozni, de pl. egy több száz hozzászólással és 10-20 köszönettel rendelkező esetében ez az azonnali módszer nem alkalmazható! A türelem hiánya, és a roszindulatú képzelgés a másik szándékát illetően sajnos nem a megfelelő módszer az ellentétek elsímítására, sokkal inkább alkalmas a parázs lángralobbantására! A parázs elhamvad, ha nem fújják! A tüzet oltani meg nehezebb, és aki nekifog, az is könnyen megégetheti magát! Ezért is jó lenne ha egy automatizmussal lehetne segíteni ezen szerencsére ritka gondok diszkrét módon történő megoldását.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.11.27. 14:24

Dlajos írta:Imre ez egy PÉLDA volt! Egy példával szerettem volna megértetni a topic kreálásának igazi célját.
Viszont máris tanulhattunk belőle, meg ismerhettük Rawalpindi földrajzi koordinátáit! :)
Üdv,
L.

Tudom! - de vajon tudtad-e, hogy nem is olyan elképzelhetetlen, ugyanis egyik ismerősöm éppen oda megy kimérni valami reaktor blokkjának a helyét, és azért megy kocsival, mert a repülőn már kétszer tönkrevágták a milliós műszerét, ugyanis átszállással lehet csak menni, és kézi poggyásznak nem veszik be. Azt hittem, hogy együtt mentek, két kocsival, mert úgy szoktak, a biztonság miatt! Különben jóval délebbre is van, és tényleg nincs ott nagy szennyezés, legalábbis a hűtő leendő helyén nincsen. Ott még az alappontokat is neki kell kimérni, illetve ellenőrizni azt, ami van, tehát komoly műholdas mérőkészüléket visz magával, és mellé bőven elférne egy 150/750-es Newton, egy EQ5 acéllábon. Nem két napra, hanem 10 napra megy, és karácsonyra már idehaza lesz, ha el nem rabolják műszerestűl! Most oltatta magát sokadjára, és 50l vizet visz magával, és sűrű szövésű hálóból vagy 50 nm-t. No csak ennyit a példáról!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.11.27. 14:25

Imre írta:Lajos bátyánk már létrehozott egy "Beszéljük meg!" fiókot erre a célra

A már többször említett mappa az "Egyesületi élet" alcím alatt található.
Az MCSE mint egyesület általános vitafóruma, elsősorban tagok hozzászólásait várjuk!

Ez egy nagyon finom utalás, kérés szerintem.
Tudom, és biztos vagyok abban, hogy ha mégis írnék ide egy-két hozzászólást, az egyesület tagjai nem kergetnének ki, nem szólnának be ezért.
Engem úgy neveltek, hogy azért mert egy ajtó nyitva van, még nem kell bemenni más lakásába. Azt viszont be kell látni, hogy nagyon sokan nem MCSE tagok.
Ha már a Csillagvárost az MCSE működteti és mi ingyen és bérmentve használjuk, legalább annyival háláljuk meg ezt a lehetőséget, hogy tapintatosan, akceptáljuk ezt a kis üzenetet.
Tetessük át a nyilvános részbe a "Beszéljük meg" topic-ot, hogy mindenki hozzáférjen, lelkiismeret furdalás nélkül és kész!
Én nem ragaszkodom ahhoz, hogy a topic "szerzője" Dénes Lajos legyen. :)
Üdv,
L.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.11.27. 14:31

No csak ennyit a példáról!

Ez hihetetlen! :D
Rawalpindit módosítom valamelyik ismeretlen Hold kráterre mielőtt tömegesen érkeznek a PÜ-k, hogy szívesen csatlakoznának...
Üdv,
L.
jkovacs
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.10.29. 11:48

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: jkovacs » 2011.11.27. 17:57

Szerintem Rawalpindi tudat alól jött. :)
Kern András 1982-es "Halló Belváros" c. számában (a.k.a. NDK levehető ajtós...) szerepelt: "Ki kérte Rawalpindit?"
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.27. 18:07

Lezárt

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”