Homokozó-gumiszoba

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.11.27. 19:26

Ti belém láttok!
Üdv,
L.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.11.28. 09:33

Jelentkezem észlelésre Rawalpindibe! Ha Hold-kráterre módosítod a helyszínt, akkor méginkább!
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.11.28. 11:15

Bocs Zoli, de a naptáram a következő öt évre már betelt. Későn jelentkeztél! :)
Más.
Higgyétek el, hogy nem szenvedek grafomániában, nem a magam szórakoztatására hoztam létre a topic-ot. De, hogy ne csak poénkodás legyen benne, elindítok egy témát;
Sanyilaci írta:Inkább az ismeretterjesztőnek csúfolt slágerműsorokról írta meg a véleményét. Ami egyébként teljesen jogos is, én is utálom őket. (Pedig mennyire szerettem régebben.) Ha láttál kettőt, már mindet láttad. 5 perces etapokban mondanak nagy semmit, utána 5 perc reklám, utána 4 perc összefoglaló az előző 5 percről és 1 perc újdonság. ...

Bár eléggé beégtem az innen szerzett "tudásommal", ennek ellenére nem értek teljesen egyet az idézetben leírtakkal.
Valamilyen értelemben szerintem még is hasznosak ezek a műsorok. Felkeltik az érdeklődést, a stábok olyan helyekre is bekerülnek amit az egyszerű halandó ember meg sem közelíthet. Ismertet új elképzeléseket. Relatíve aktuális (pár év)...
Morgan Freeman: a féreglyukon át, Így működik a világegyetem, Stephen Hawking univerzuma, Az idő rövid története, A NASA legnagyobb pillanatai stb. mégis könnyen érthető, befogadható információt adnak.
OK! Az elhangzottakat nem szabad készpénznek venni... Ezt pedig nem értem, az említett filmekben szereplő fizikusok biztosan megnézik, még a forgalmazás előtt, hogy vállalható-e számukra szerkesztés és vágás utáni anyag.
Fordítási hiba? Ekkora? Ráadásul tudomáson szerínt ha fordítanak, akkor egy magyar szakértőnek ezt ellenőrizni kell és most nem csak a nyelvtani, hanem a szakmai részre gondoltam.
Sajnos a DS. ebből a szempontból igénytelen, mert a magyar változat stáb listáját nem közli...
Válaszolna valaki aki tudja, ( Pl.Orha Zoltán, aki úgy tudom, hogy a médiában dolgozik), hogy van -e felelőssége, egy magát tudományos ismeretterjesztő nevező műsornak, a benne látottakért, hallotakért?
Nem pereskedni akarok! :D
Üdv,
L.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dlajos 2011.11.28. 18:06-kor.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.28. 11:22

Dlajos írta:Fordítási hiba? Ekkora? Ráadásul tudomáson szerínt ha fordítanak, akkor egy magyar szakértőnek ezt ellenőrizni kell és most nem csak a nyelvtani, hanem a szakmai részre gondoltam.
Sajnos a DS. ebből a szempontból igénytelen, mert a magyar változat stáb listáját nem közli...
Válaszolna valaki aki tudja, ( Pl.Orha Zoltán, aki úgytudom, hogy a médiában dolgozik), hogy van -e felelőssége, egy magát tudományos ismeretterjesztő műsornak, a benne látottakért, hallotakért?


Nincs senkinek semmi felelőssége, a lektorálásra pedig tesznek nagy ívben. Annak adják oda a fordítást, aki a legolcsóbban csinálja. Isteni szerencse, ha az adott fordító tényleg ért valamit az adott témához, vagy legalább veszi a fáradtságot utánajárni.

Kuli Zoli tudna erről sokat mesélni.

Manapság már egy csomó könyvet is kiadnak szakmai lektorálás nélkül. Egyszerűen nincs rá pénz, és igény sem.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.28. 11:25

Dlajos írta:Ráadásul tudomáson szerínt ha fordítanak, akkor egy magyar szakértőnek ezt ellenőrizni kell és most nem csak a nyelvtani, hanem a szakmai részre gondoltam.


Ellenőrizni kell? Hozzáértőnek?
Diktatúra! Cenzúra! A szólásszabadság sárba tiprása! ;]
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.11.28. 11:31

csakb írta:Manapság már egy csomó könyvet is kiadnak szakmai lektorálás nélkül. Egyszerűen nincs rá pénz, és igény sem.

Hát igényem lenne, de én már nem tartozom az "értékes, potenciális vásárló, 19-49 éves korosztályhoz"! :(
Üdv,
L.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.28. 11:33

Dlajos írta:Hát igényem lenne, de én már nem tartozom az "értékes, potenciális vásárló, 19-49 éves korosztályhoz"! :(


Én még beletartozom, de szintén a gazdaságilag értéktelen, és szinte kimutathatatlan, deviáns réteghez. :(
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.28. 11:37

Aki jót akar magának, az inkább az MCSE Médiatárat és a GalileoWebcast archívumát nézegesse a kanálisok helyett. :)

http://www.mcse.hu/multimedia/

http://archive.galileowebcast.hu/

Vizuális látványorgiában nem lesz része, de ezekből a felvételekből még értékes tudáshoz lehet jutni.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.11.29. 01:31

Az MCSE Médiatár szép lassan teljesen áttelepül a youtube-ra, itt lehet elérni a videókat:

http://www.youtube.com/user/Csillagaszat#g/p

Innen persze nehezebb letölteni, ha az ember offline akarja megnézni, de nem lehetetlen. Én erre a célra a Download Helper nevű plugint használom Firefoxhoz:

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/a ... oadhelper/
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2011.11.29. 06:25

Más,
megnéztem a sokat emlegetett " Beszéljük meg " topic-ot. Nos az a mappa nem süllyedt el, hanem szvsz. el lett süllyesztve.
Az jutott az eszembe, hogy ez olyan mint amikor megengedem a gyerekeimnek, hogy rendezhetnek egy bulit. Amikor kezdik magukat jól érezni, szól a zene, bohóckodnak, nevetgélnek, táncolnak, akkor rájuk szólok, hogy mi ez a zsivaj, viselkedjenek "normálisan"! Ők szólnak, hogy - Apa ez egy buli! No ekkor közlöm velük, hogy én arra gondoltam, hogy leülnek egy körben és vagy barkochbáznak vagy Shakespeare szonetteket mondanak egymásnak, punktum!
Hanee, tobe, Kukac, (csakb már gyakori, kedves visszajáró vendég), itt akár a Perpetuum Mobile-t is kifejleszthetitek, hiszen aki komoly fórumozó, az átugorja a "Homokozót".
Megjegyzem, 48 óra alatt 480 látogató volt, 28 hozzászólással. Bár a 28 hozzászólás nem releváns, mert a felét én írtam. :(
Remélem, hogy a Homokozóból nem lesz "Győzike show" vagy "Való-világ" abból a szempontból sem, hogy bár senki sem "nézi" mégis mindenki "olvassa". Írjatok Ti is!
Üdv,
L.
P.S. "ki ide belépsz hagyj fel minden reménnyel" címnek hosszú ugyan, de kifejező lenne, hogy a jobb érzésű embereknek ne kelljen szenvedniük ennek a topic-nak az olvasásával. :)
Lezárt

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”