Homokozó-gumiszoba

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.10.16. 15:33

Bogáncs írta:Azonnal beszúron a hiányzó sort !

Nem azzal van a baj ami kimaradt, hanem azzal amit kitöröltél "A fekete lyuk és a földi élet" topicból.
De jó jel, hogy legalább magadtól kitörölted...
Üdv,
L.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.10.16. 16:56

Dlajos írta:
Bogáncs írta:Azonnal beszúron a hiányzó sort !

Nem azzal van a baj ami kimaradt, hanem azzal amit kitöröltél "A fekete lyuk és a földi élet" topicból.
De jó jel, hogy legalább magadtól kitörölted...
Üdv,
L.

Kedves Lajos!
Az éremnek két oldala van!
Én mindig a nyilvánosság előtt írom le a véleményemet!
Nem üzenetet írok! Mivel ezt csak a címzett olvassa el !!
Látom, hogy Lajos bácsi azonnal reagált a hozzászólásomra,
bár az én hibámból teljesen fordítva sült el a puska!
amiért elnézést kérek.
Sq /LF/ írja, hogy olvassam el az utóbbi hozzászólásaimat!
Lajos! Amennyiben nem ütközik a szabályzatba, szeretném
bemásolni azt az üzenetet ebbe a topikba, ha lehtséges,
amit Kukac írt nekem szeptember 3-án 14 : 58-kor levélben!
Amire, én több mint egy napi gondolkodás után szeptember
4-én 16 : 57-kor reagáltam a Homokozó-gumiszoba topicban!
Gondolom, egy két embernek nagyon megváltozik a véleménye rólam!
Nem mentegtem önmagamat : de, azt is jó lenne tudni ami
a háttérben zajlik... Ne azok alapján itéljük meg az embert,
hogy mit írt le, hanem annak alapján, hogy miért írta amit leít!!
Persze, aki csak az érem előlapját látja és nem tudja, hogy mi
van a hátoldalon az nagy tévedésbe kerülhet.
Üdvözlettel Bogáncs.
Sidius

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2012.10.16. 19:05

Mindenkit kérek, hogy ne keltsünk hangulatot semmilyen formában! El ne mérgesedjen a helyzet! :) Van amikor akkor is tudni kell abbahagyni a béke érdekében, mikor esetleg meg van győződve valaki, hogy igaza van. Mindenkinek a maga döntése, hogy hozzászól, lelép, új néven regisztrál, belemegy-e értelmetlen vitába, stb. Az üzenetek törölhetők, módosíthatók. Ez egy közösség, mindig lesz súrlódás, ebbe is be kell csiszolódni (-Vagy inkább hozzászokni?-). Magam is egyre többet tanulok erről.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.10.16. 19:19

kedves Bogáncs, nem, nekem azok a hozzászólások nem tetszenek, ahogy SzZolinak szólogattál be csak ma, 2 topikban is. ez a stílus azért eddig itt szerencsére nem volt megszokott.

(arról nem is beszélve, hogy ha nagyon muszáj, be lehet valakinek szólni roppant elegánsan is, úgy, hogy szinte megtiszteltetésnek vegye... ;))
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Sehere Sezade
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.10.05. 14:10

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Sehere Sezade » 2012.10.16. 19:25

(arról nem is beszélve, hogy ha nagyon muszáj, be lehet valakinek szólni roppant elegánsan is, úgy, hogy szinte megtiszteltetésnek vegye... ;))


Én a beszólás egyik formáját sem tudom támogatni. Szvsz ezen a közösségi portálon elfogadhatatlan a beszólogatás. Tudom, hogy ez egy kissé idealista nézet, ezt bocsássátok meg nekem, de a véleményem fentartom. Annyi hely van még itt az interneten, ahol be lehet szólni a másiknak, legalább ezen a fórumon ne.

Baráti üdv,

eka-ozmium
I'm hanging on your words
living on your breath
feeling with your skin
Will I always be here
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.10.16. 21:44

Uraim! ÖNKONTROLL!
Mindig mindenhol lesznek olyanok, akik "beszólnak", megsértenek valakit, mert rossz napjuk volt, vagy éppenséggel a vérükben van a csipkelődés, esetleg csak durvábban képesek kifejezni magukat. Mit tehetünk ilyenkor? A legokosabb, ha nem reagálunk. Hiába buzog bennünk a fene nagy önérzet. Így szép lassan elhal a dolog és az élet megy tovább, nem mérgesedik el a helyzet. Gondoljatok arra, hogy vajon szemtől szemben is így alakulna egy-egy szerencsétlen szópárbaj, mint itt a fórumon? Na ugye, hogy nem. És vajon miért nem? Mert egyrészt látnunk kell, hogy nem mindenkinek adatott meg az a készség, hogy írásban is jól ki tudja fejezni a gondolatait, érzéseit, másrészt ne felejtsük el, hogy egy személyes beszélgetésnél nem csak a kimondott szóval kommunikálunk, hanem sok más csatornán keresztül is, amit a szövegbe iktatott szmájlik nem képesek helyettesíteni.

Ha mégsem tudunk ellenállni, és mindenképpen riposztot akarunk, azt ne a közösség előtt, mert nem rá tartozik. Azt kell mondjam, nem a kultúránk része a közösség előtti párbajozás. Hagyjuk, hogy a közösség tagjai idevaló témákban pallérozzák az elméjüket a Világegyetem eme kicsi, erre a célra kialakított virtuális szegletében.

Béke.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.10.17. 08:31

Teljesen egyetértek Péterrel, sőt ezt tegnap Dénes Lajossal is megbeszéltük, hasonló értelemben!
A Csillagváros nem a személyes összecsapásokra, hanem a kölcsönös tájékoztatásra való.
Szép napsütlést, tiszta éjszakát. B.L.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2012.10.18. 12:58

Én viszont nem akartam pü-ben egy ilyen agresszív trollal vitatkozni. Megírtam a Fórumnak, mi a véleményem BM-ról. Aki egyetért, hajrá, aki nem, hát nem. De az illető trollról többet nem fogok írni, akármit is reagál az eddigiekre. Mástól sem vároki további hsz-t. Lassan le lehetne zárni az ügyet.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.10.18. 13:46

most jöttem csak rá, vzp micsoda szóviccet alkotott:

önkonTroll

:D
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.10.18. 14:37

Vizi úr nagyon verszélyes! :D
Vasárnap az észlelő szakkörön, a legunalmasabbnak vélt, "Az égi koordináta rendszerek" előadáson sziporkázott. Még velem is el tudta hitteni, hogy értem és milyen egyszerű ez az egész...
Üdv,
L.
Lezárt

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”