Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.07. 15:56

Na, itten van a nagy attrakció:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2541&v=wbSwFU6tY1c

Egy csillagászklub-társam most küldte át: a 29. percnél kezdődik az érdekes rész.

Műszakilag nem egy piskóta dolog, az tuti!!! Megdöbbentő számokat sorolnak az elején (pl. tolóerő...). Nem véletlenül ennyire felszabadultak a sikeres visszatérést követően; hatalmas tehertől szabadultak meg a projekten dolgozók, mert cca. ezerötszáz helyen bukhatott volna meg a kísérlet.
Hogy ilyen profin megoldották, az hatalmas gratuláció.

Az külön tetszik, hogy a két segédhajtómű mennyire szinkronban jön vissza... Hihetetlen!

De az autó az űrben nekem rém primitív és infantilis ötlet ezzel együtt is, akármilyen tálalásban is.
Mindenesetre jó kis piszka ez Észak-Koreának mostanában, atombomba helyett, egy amerikai milliárdostól... :mrgreen:

Soros is jobban tenné, ha a pénzéből mondjuk Dacia-t lőne ki Föld körüli pályára (vagy saját magát). Kevesebb gond maradna idelenn... :mrgreen:

MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2018.02.07. 16:32-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
f.lorand
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.12.12. 14:07

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: f.lorand » 2018.02.07. 16:09

Számomra is ez volt a csúcspont a videóban. Fantasztikus látvány. Itt a munkahelyemen délelőtt az emberek az autó miatt nézték a videót, de mindenkivel odatekertettem ehhez a részhez.
Asztrofotográfia - https://fenyeslorand.hu
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.07. 17:16

V.Péter megjegyzésén érdemes elgondolkodni. (XXI szd.) Manapság a személy csak arc. De kié ?
Avatar
Vénkertész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.18. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vénkertész » 2018.02.07. 18:11

Nem látjátok a dologban az üzletet!!! Ha majd a többi hibbant is felküldi a járgányát, mi felküldünk egy traffipaxot. Amúgy az Eiffel toronynak sincs több tudományos értéke, de... . Az lett volna nagy durranás, ha ez is akkuval megy fel.
(Attilának: a világűr szennyezése sem jó ötlet. És ki tuja kiket hona be onnét.)
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.08. 11:50

Semmi új, csak frissitem a hatodikai bejegyzésemet. https://materion.com/resource-center/ne ... pplication
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1696
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.02.08. 13:56

Úgy látom a médiában beindult a LED-es közvilágítási cirkusz.
Hát a mi egünket sem javította ez a technológia.
Persze a "nagyokat" ez sohasem érdekelte, más volt a motiváció. :?

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.02.08. 15:36

Az EP kezdeményezte az óraátállítás felülvizsgálatát

https://index.hu/kulfold/ep/2018/02/08/ep_oraatallitas/
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2018.02.08. 15:40

Kedves Péter és Attila!

Sok éve már, hogy olvasom a Fórumot, sokat tanultam itt és sokszor csak jól esik egy ilyen közösség gondolatait olvasni a "normál" világban halmozódó és lassan mindent átható butaság, aljasság és ordas eszmék helyett.

Ma megütötte a szememet két általam nagyra becsült és tisztelt fórumlakó bejegyzése és valahogy kikívánkoztak a következők belőlem.

a/ Vizi Péter

"Engem elsősorban azért foglalkoztat ez az autót-az-űrbe dolog, mert ezek szerint ott tartunk, hogy magánemberek is megtehetik, hogy egy bármit felküldjenek a világűrbe. Öncélúan. Vagy inkább a részvényesek örömére. Ez nem ugyanaz, mint hogy a magáncég vállal bérfuvart az ISS-re, pályára állít műholdat, stb. Értjük, ugye? ..."

Nem, kedves Péter, nem értem. A sima beton vagy acéltömb, amit az ilyen jellegű teszteknél használnak, jobb lett volna - bármiként, öncélúan...? Ha a Nasa öncélúan egy öreg Fordot küld fel egy ilyen tesztre súlyként, jobb lett volna? Az űrtúristák reptetése pénzért, öncélúan jobb volt? (Ha már a "prostituálásról" van szó egy neked küldött válaszban). Amikor a SpaceX utánpótlást szállít az ISS-re akkor jó cég, ha eldönti, hogy mit alkalmaz súlyként egy tesztben akkor rossz? Ha belenyomja a részvényesei pénzét az újrahasznosítható rakétatechnológiába akkor OK, ha ezt a rakétát használná majd a NASA a későbbiekben, akkor OK, ha nem köthető a dolog a NASA és az "emberiség" nagyívű álmaihoz akkor nem OK? Szinte biztos, hogy igazad van, csak én nem egészen értem...


b/ Mádai Attila

Ha van valaki akit nagyon becsülök itt a fórumokon a felkészültségért, tudásáért, sőt tudásátadó képességéért, akkor az Te vagy.
De tényleg nem értem mi szükség volt erre ezen a békés és eddig politikamentesnek vagy legalább józannak gondolt fórumon.

"Soros is jobban tenné, ha a pénzéből mondjuk Dacia-t lőne ki Föld körüli pályára (vagy saját magát). Kevesebb gond maradna idelenn..."

Azt hiszem ez a "harmadik mérés" nem volt sem elegáns, sem hasznos... még smiley-val sem, különösen a reagálás fényében:

M János (Vénkertész)
"(Attilának: a világűr szennyezése sem jó ötlet. És ki tuja kiket hona be onnét.)"

Tisztelettel és barátsággal:

Oldal József
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.02.08. 16:44

Dzsóbácsi!

Gondolataim lényege, hogy nem volna szabad a magánérdeket kivinni a világűrbe, ami senkié és egyben mindenkié.
Nem, én már az űrturizmussal sem tudtam egyetérteni, kivagyiság az egyik oldalról és pazarlás a másikról.
Nem, a betontömb és a vastömb sem jó megoldás, ez is is pazarlás.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.08. 17:06

A napi politika itteni fórumokon történő mellőzését illetően igazad van, dzsobacsi, elnézést is kérek érte (magam is leszólom azokat, akik ezt teszik...).
Bár itt Sorost elsősorban mint egy kőgazdag demenst citáltam, nem feltétlenül a politikai aktivitása miatt. De félreérthető volt, ezt elismerem.

Mindazonáltal köszönöm a pozitív reflexiódat irányomban. :)

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”