Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.03.22. 22:42

Frigyes írta:Az a baj vele, hogy ...


Az a baj a troll-okkal, hogy olyanok, mint a pattanás: minél többet kaparászod, minél többet nyomkodod, annál nagyobb lesz, mert csak gyűlik benne a genny...

Nem kell foglalkozni vele, bármit is ír, akármennyire piszkálódik is, át kell nézni rajta, nem szabad reagálni rá.
Kimoderálni nem érdemes, mert akkor visszajön újabb álnéven.
Egyerűen felejtsd el, ő tulajdonképpen nincs is.

Könnyen lehet, hogy erre is reagálni fog valamit, de nem érdekel.
Ennyi.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.03.24. 10:12

Itt vagyok, itt a helyem Attila szapulásában (Távcsővásárlás kezdőknek). Várom gyengéd szavaid, hi... ...............kikapcsolok, valaki rámmászott igen lelassult a gép, utánanézek..értetek hozzá? (kép) ha ilyen beugrik jelent valami hasonlót? ...............Sz.,márc.25 most megint rendben lévőnek látszik. Ma a GIGAFACTORY-t néztem. Érdekes. https://www.google.hu/search?hl=hu&tbm= ... Hz59Jr9lCw jobb mint a környezetvédelmi rémhirek.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.03.28. 10:12

Egymást az itt megjelentekből (adatlap, Fórum hozzászólások) ismerhetjük meg. Rendszeresen használom, 50-re állitottam be a magamét. Ma ebből negyven eltünt. Nem tudom mi történt. Saját hozzászólásaimat könnyen tudtam eddig megnézni, ne ismétlődjek. Azt vettem észre, mások is felkeresik. Ez most nagyon lecsökkent. Van ellene orvosság ?
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.03.28. 13:39

No én a ma reggeli kávémat megittam egy fél tábla 90 %-os étcsoki formájában. :)

Kezd az idő tisztulni, lehet tolni kifele a félméteres tükröket. :) Az enyém még nincs kész, na de majd idővel. :)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.04.05. 00:00

Odáig mikor jutunk el, hogy lesz olyan topic, hogy "Föld észlelés" ? :)

Tehát, hogy a Marsról nézelődünk pl. :)

Amúgy ti isztok kávét csillagászkodáskor, hogy el ne aludjatok ? Vagy egyéb szereket, mint Ginseng gyökér meg hasonlók.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.07. 11:08

Van ! Sárgarépa. Ebben olyan összetevők vannak, amik a sötétben is látást nagyon feljavitják. A második világháborúban az angol éjszakai vadászpilóták délután mézes - olivaolajos - sárgarépareszeléket ettek, hatása miatt. Egyébként is, láttatok már nyulat szemüveggel ? Na.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.04.07. 18:53

Kösz, pont van is vagy 10 sárgarépa zöldborsó konzervem, meg a fát is kivágtam ma, ami útban volt az észlelés irányában, már csak a szomszéd házat kéne lebontani, akkor még jobban rálátnék, bár egy magaslest is lehetne építeni a ház oldalához éppen.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.04.08. 08:33

Béla,neked jó, egyszerüen odébbsétálsz. Gondolom binokuláros vagy, nézve az adatlapod. Még adat a frissenmaradáshoz. A német tengeralattjárók toronyőrsége tejporos mézes diót fogyasztott, éjszakai éberségnövelőnek. Ez rövididejű kondiciónövelő is, teniszezők ismerik.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.04.21. 21:29

Tudom, hogy nem teljesen ide illik, de nem találtam jobb rovatot.
Ma, a csillagászat napja alkalmából tartottam a gyerekeimnek egy rövid bemutatót. Egyszersmint ki is próbáltam a Bresser 150/750-es newtont, amit a Jézuska hozott és eddig vagy időm nem volt, vagy ég nem volt hozzá. Már alkonyatkor elkezdtük nézni a Holdat, egészen sötét égig. A gyerekek (és én is) totál le voltunk nyűgözve. Nagyon nagy ugrás ez a newton a korábbi lencsés “kaleidoszkóphoz” képest. Gondoltam, egy próbára ráfordítom a Mizarra a 15-ös goldline-al. Nem tudtunk betelni ezzel sem, gyönyörűen bontotta. A lányom csinált egy halom Hold fotót a mobiljával, okulárba fotózva. A kisfiam meg bejelentette, hogy akkor ő távcsőre gyűjt. :lol:
Hatalmas élmény volt. Majd, miután kezdett hideg lenni, a gyerekek bementek, én összepakoltam. És ekkor jött a nap méltó lezárása. Egy akkora meteor húzott át az égen, amekkorát életemben nem láttam. Smaragdzöld fénye bevilágított mindent, nagyon hosszan, talán 2-3 másodpercig látszott, közben kétszer nagyon erősen felfénylett, szinte vakított.
Persze kívántam gyorsan valamit. :D
Ezért szép ez a hobby. :P Derűs eget mindenkinek!
Üdv: Frigyes
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.04.21. 21:52

Frigyes írta:Persze kívántam gyorsan valamit. :D


Mit?
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”