Fényszennyezés - sürgős kérdés

A fényszennyezéssel kapcsolatos problémák és kezdeményezések fóruma
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.10. 12:05

fidusz írta:Egyébként tegnap a konferencián Varró Mihály előadása közben megemlítette, hogy látta, hogy Fényszennyezés téma is indult itt a fórumon, csak nem tudott regisztrálni :O Lehet, hogy segíteni kellene.

Szívesen segítek, ha dob nekem egy emailt a bl kukac mcse pont hu-ra!
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Reklám kivetítése az égre

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.10. 12:28

Ukrajnában ezek szerint engedélyezettek az ilyen égre vetített reklámok. Minden amatőrcsillagász rémálma, azt hiszem.
http://www.origo.hu/techbazis/szamitoge ... naban.html

Remélem, nálunk az ilyen eszközök bevetésére minél később, vagy nem kerül sor. A hozzáértőktől kérdezem: a hazai törvényi szabályozás jelenleg megenged-e ilyen reklámokat? Ha jól emlékszem, tavaly volt egy törvénymódosítás, ahol a fényszennyezés elleni küzdelem elért részsikereket, nem tudom, erre pl. vonatkozna-e.

Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Pape » 2009.11.10. 17:23

Reméljük az ilyen eszközök bevetésére itthon soha sem kerül sor.
(Így is elég rossz már a helyzet.)
90/900 refraktor
zsperko
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.09.17. 07:51

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: zsperko » 2009.11.11. 11:55

Pape írta:Reméljük az ilyen eszközök bevetésére itthon soha sem kerül sor.
(Így is elég rossz már a helyzet.)

Hát, ha nem is pont ilyen, de hasonló látható Nagykanizsán a StopShop-nak
nevezett intézmény területén, számos üzletnek a neve vakító fehér hátterű
világító táblán van megörökítve. Ködös párás időben teljesen úgy néz ki
mint az ukrán. Sajnos! :cry:
Guest

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.11.11. 21:46

engem leginkább a diszkók fénypásztái és a templomok nem pazar, ellenben PAZARLÓ kivilágítása zavar leginkább. járt valaki a nyáron siófokon és környékén ÉJJEL? iszonyat. miért nem lehet az ilyesmit egyszerűen betiltani? ja tudom, tudom... nálunk demokrácia van. meg korrupció. inkább korrupció.
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.11.12. 12:41

starquake írta:engem leginkább a diszkók fénypásztái és a templomok nem pazar, ellenben PAZARLÓ kivilágítása zavar leginkább. járt valaki a nyáron siófokon és környékén ÉJJEL? iszonyat. miért nem lehet az ilyesmit egyszerűen betiltani? ja tudom, tudom... nálunk demokrácia van. meg korrupció. inkább korrupció.


Ma már minden kommersz barokk templomot úgy kivilágítanak, mintha a Szent Péter-székesegyház lenne.
A diszkók fénypászmái sajnos még mindig megvannak, de szerencsére mostanában felénk keveset látni, talán felétek máshogy van. Emlékszem régen is a Balaton környéki diszkókra érkezett a legtöbb panasz.
Igazából miért nem lehet tenni valamit? Kinek éri meg ennyire? Vagy ez csak a beetetés, hogy az alattvaló érezze, kap valamit a vezetőktől???
Persze a saját zsebéből, aminek 90%-a fényszennyezés formájában a környzetet károsítja, és így még több pénzt húz ki belőle, mint helyreállítás, rekreáció és orvosi ellátás (l. rák és fényszennyezés kapcsolata).

Snt
cslaci
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.10.12. 19:03

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: cslaci » 2009.11.12. 14:34

Na most kapaszkodjatok meg! Itt Debrecenben most cserélték ki a park lámpáit "vandálbiztos"-ra. Természetesen a nagyobb fényerejű sárga nátriumizzók vannak benne. És most jön a lényeg! A lámpabura gömb alakú, az izzót tartó foglalat alul van. Így már semmi nem akadályozza, hogy a fény felfelé kijusson!
Még szerencse, hogy a közeli Hortobágy is pályázik a csillagos égbolt parkra: http://www.hnp.hu/78-498.php
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: Pape » 2009.11.12. 17:23

cslaci írta: Itt Debrecenben


Már meg sem lepődök. :cry: :evil:
90/900 refraktor
kisgoncol
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.10.01. 21:01

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: kisgoncol » 2009.11.13. 23:03

Hol van ez a park Debrecenben? Sajnos amíg nincs világítási törvény, nem sokat tehetünk, de azért megkeresem a városházán az illetékest.
cslaci
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.10.12. 19:03

Re: Fényszennyezés - sürgős kérdés

Hozzászólás Szerző: cslaci » 2009.11.15. 17:01

Szia István!
Ez a Görbe utca, Hajó utca környéke. De ha jól emlékszem, ilyen lámpák világítják meg az Egyetem sugárút Mester utcai végét (vagy az már a Bethlen?)a járdánál és a Békástónál is ilyenek vannak. Apró vigasz: két lámpa már nem működik :-)
Válasz küldése

Vissza: “Fényszennyezés”