EQ Mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
Guest

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Guest » 2013.08.03. 08:06

DSCF5671.JPG


Szia GÁBOR :D

A feszültség a pufferkondi lábain 33.1V (EQ6 1.O4 verzió)

Nekem az R41 érteke kellene. Nálam 4-5 éve ez izzott el.Most 1k van benne. (Fényképen látszik)
---Végül is azóta működik rendesen,még nagy melegben is.

Üdvözlettel

GEBE
szucs_g
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.12. 19:26

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: szucs_g » 2013.08.03. 13:10

Áldott legyen a Neved, barátom! Felhívtam Zolit, aki rendbe teszi tákolmányom s kértem, hétfőn forrassza ki a kérdéses ellenállást s mérje meg. Azonnal küldöm az info-t. Hálás köszönet még egyszer!

:)

Gábor
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.08.03. 14:04

Ha hajlamos elmelegedni lehet bele nagyobb méretűt beletenni ami kevésbé melegszik érték pedig ugyanolyan pl.
szucs_g
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.12. 19:26

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: szucs_g » 2013.08.03. 14:15

tobe_ írta:Ha hajlamos elmelegedni lehet bele nagyobb méretűt beletenni ami kevésbé melegszik érték pedig ugyanolyan pl.


Azért durva, hogy ennyi pénzért (anno 129000 ft volt) ilyen okádékot adnak ki a kezükből. Lehet, le kellene másoljuk (amint azt ezek anno megtették) s jobb minőségű alkatrészekből újra megépítenünk. Az a fránya szoftver sem lehet olyan bonyolult dolog, ami benne van. :-)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.08.03. 14:35

Így a kép alapján nem tűnik valami túl szépnek, a furat szerelt alkatrész forrasztása is úgy látom szépen levált.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.08.03. 14:41

szucs_g írta:Azért durva, hogy ennyi pénzért (anno 129000 ft volt) ilyen okádékot adnak ki a kezükből.


Csak nem az olcsó kinai termékekről beszélsz??? Jééé!
Egy másik topicon épp egy kínai gyártású (egyébként Bresser logo-s) párezer forintos binoklit szidalmaz valaki...

Be kellene már látni végre: valami vagy olcsó és szar, vagy jó, de akkor "reális árú". Jó terméket olcsón csak a hülyék adnak el. Szart drágán pedig az "ó-keresztények"...

Tehát nem kellene méltatlankodni az olcsó cuccok színvonala miatt!
(A 129eFt egy mechanikáért fityfiritty... A működőképes darabok többszörös áron kaphatók.)

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.08.03. 15:19

Sajnos, az a realitás, hogy mechanikában, optikában, de autóban, szórakoztató elektorikában, pólóban, tornacipőben stb. az occó távolkeleti az, amit a legtöbb ember meg tud és meg fog venni.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.08.03. 16:07

SzZoli írta:Sajnos, az a realitás, hogy mechanikában, optikában, de autóban, szórakoztató elektorikában, pólóban, tornacipőben stb. az occó távolkeleti az, amit a legtöbb ember meg tud és meg fog venni.


Ez oké, ezzel semmi probléma (sajnos...), de akkor nem kell csodálkozni a következményeken.
Tudomásul kell venni, hogy ez benne van a pakliban. Csak ennyit akartam jelezni.

(Én is az "ős" EQ6-on tanultam ezt a leckét...)

És nézd meg az új EQ6-ot (azaz AZ-EQ6-ot)!
Az már sokkal komolyabb darab! Volt nálam egy példány egypár napig, így azután alaposabban szemügyre vettem...
Azzal már jó eséllyel magam is tudnék együtt élni; sokkal komolyabb szerkezet (néhány apróságtól eltekintve...), pedig az is kínai.
Csak egy "nűanszni" különbség van közöttük; nézd meg az árcédulát: épp duplájába kerül az elődjéhez képest...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
szucs_g
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.12. 19:26

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: szucs_g » 2013.08.03. 21:23

Tudod, amikor elkezdtem foglalkozni az Ég szépségeivel, úgy 2000 körül (Répássy Tamás barátom nagyon érdekes dolgokkal foglalkozott, nem egy szószátyár ember,így sokáig csak néztem a fotóit, az eszközeit, majd vettem magam is egy GSO Newtont...) épp fellendülőben voltunk, "vállalkozó" orvosként igen jól kerestem s családom sem volt még. Aztán jött az első fiam, az első "üstökös". Csodaszép látvány volt, tekintetem azóta sem tudom levenni róla. Majd megszületett az öccse, hófehér hajjal, mint egy napocska! Rájöttem, egy új "Világegyetem" teremtésén kell munkálkodjam. Azóta minden nap születik egy "galaxis", napok születnek a semmiből s lassan megszületik a harmadik csoda is. Igen várom!

Évek óta idén voltam kinn először a fiaimmal napot nézni. Az elmúlt tíz év meleg nyarai megtették hatásukat valószínű ezért romlott el a vezérlés.

Valójában akkor is tudtam,amikor megvettem, hogy kínai. Azóta ők fejlődtek, a pénztárcám megkeskenyedett, így nem is gondolkodhatok fejlesztésben, de nem bánom. Az én "világom" így is kerek.
;)

Nagyon köszönöm a segítségteket, remélem újra elindul a szerkezet, aztán a fiaim majd folytatják, ha akarják. A kiindulópont meglesz, még ha kínai is a szentem.

Azon azonban gondolkodhatnánk, hogy lemásoljuk s erősebb, jobb minőségű alkatrészekkel töltjük fel. Csak a Pic-beli programot kellene megszerezzük vagy újraírjuk (aki ért hozzá). Bár lehet, hogy az elmúlt 10 évben ezt is megoldotta valaki.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: EQ Mechanikák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.08.03. 22:11

Léteznek ilyen távcsővezérlő elektronika megoldások csak meg kell építeni, pl. PICGoto nevű, aminek én már megcsináltam a panelját, csak még nem jutottam a végére idő híján ... :) Itt valamelyik témakörben volt róla szó, a téma nevét most nem tudom így emlékezetből, meg lehet keresni.

Megkerestem : http://www.csillagvaros.hu/forum/viewtopic.php?f=33&t=1996&start=20
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”