Kamerák

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.04.09. 10:08

Tobe, miből van a távcsöved, papírból? Nekem meg sem mozdul se a cső se a machanika
a DSLR váztól. Amúgy nem olyan nehezek ám, hiszen csak a vázat rögzíted, az objektívet nem.
(ha primer fokuszban fotózol).

Amúgy a "kis kamera" már annyira nem is kicsi, nézd meg mondjuk ezeket a mosntrumokat.
http://www.sbig.com/
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.04.09. 19:54

Jó, hogy mutatod, felső zsebembe maradt pont a forint mozgásából eredő $3000 export felesleg, el kéne költeni valami ilyen cuccra. :)
astro
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2009.09.21. 21:43

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: astro » 2013.04.09. 22:48

kelemen lajos írta:Elméletielg ugyanaz az érzékelője mint ami a Orion Starshoot Solar System Imager-ben vagy a iOptron iE1300 Electronic Eyepiece-ben van.
Sok képet én sem találtam, dde ha mondjuk ezt megnézed és megnézed mire képes a távcső más kamerákkal:
http://www.astrobin.com/22498/
vs
http://www.astrobin.com/21475/E/
akkor meg lehet saccolni mire képes.

plusz a videók is adnak támpontot:
http://www.youtube.com/user/troctocaro?feature=watch

De tesztet én sem találtam...

Kedves Lajos! Köszönöm a segítséget, a jelzett linkeken el lehet indulni, a semminél ezek is többek!

Baráti üdvözlettel
Ivánszky Zoltán
Sidius

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2013.07.30. 20:08

Üdv Mindenkinek!
Látókörömbe került egy Amakam CCD csoda, tökéletesen működőképes állapotban. Megvan a driver, meg ami kell, de olyan nehézkes a használata, hogy rögtön fel kell tennem a kérdést: Tud-e valaki valamilyen fejlesztett, felhasználóbarátabb programot hozzá?
Köszönettel
K. Jani
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2013.07.30. 20:16

Sidius írta:... Látókörömbe került egy Amakam CCD csoda, ...


Szia Jani!

Papp Pista volt annak idején a fejlesztője-gyártója ennek a kamerának (még a CCD-kor hajnalán...); legjobb, ha őt kérdezed. Ha nincs meg az elérhetősége, akkor jelezd, és elküldöm magánban.


Üdv,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2013.07.31. 21:00

Köszi szépen!
Jelentkezni fogok az elérhetőségért.
hunsnowboarder
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.08.08. 15:07

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: hunsnowboarder » 2013.08.08. 15:19

Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok a témában (asztronómia, fotózás) de mindenképpen szeretném lefotózni az éjszakai eget. Valójában egy time-lapse (estétől reggelig) felvételt szeretnék csinálni.
Mivel abszolút járatlan vagyok a témában teljes mértékben kompromisszumkész vagyok. Ha esetleg tudnátok segíteni, az érdekelne, hogy melyik az a digitális gép mellyel már tudok felvételeket készíteni az éjszakai égboltról. Mivel nem vet fel a pénz, a legolcsóbb megoldás érdkelne, természetesen használt gép alternatíva is érdekel. Kérlek segítsetek ha tudtok!

Előre is köszönöm!
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.08.08. 16:44

hunsnowboarder írta:Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok a témában (asztronómia, fotózás) de mindenképpen szeretném lefotózni az éjszakai eget. Valójában egy time-lapse (estétől reggelig) felvételt szeretnék csinálni.
Mivel abszolút járatlan vagyok a témában teljes mértékben kompromisszumkész vagyok. Ha esetleg tudnátok segíteni, az érdekelne, hogy melyik az a digitális gép mellyel már tudok felvételeket készíteni az éjszakai égboltról. Mivel nem vet fel a pénz, a legolcsóbb megoldás érdkelne, természetesen használt gép alternatíva is érdekel. Kérlek segítsetek ha tudtok!

Előre is köszönöm!

Legolcsóbb megoldás egy kompakt kamera ami tud manuális fókuszt és élességet.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
hunsnowboarder
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.08.08. 15:07

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: hunsnowboarder » 2013.08.08. 19:35

SzarkaLevente írta:
hunsnowboarder írta:Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok a témában (asztronómia, fotózás) de mindenképpen szeretném lefotózni az éjszakai eget. Valójában egy time-lapse (estétől reggelig) felvételt szeretnék csinálni.
Mivel abszolút járatlan vagyok a témában teljes mértékben kompromisszumkész vagyok. Ha esetleg tudnátok segíteni, az érdekelne, hogy melyik az a digitális gép mellyel már tudok felvételeket készíteni az éjszakai égboltról. Mivel nem vet fel a pénz, a legolcsóbb megoldás érdkelne, természetesen használt gép alternatíva is érdekel. Kérlek segítsetek ha tudtok!

Előre is köszönöm!

Legolcsóbb megoldás egy kompakt kamera ami tud manuális fókuszt és élességet.


Szervusz Levente!

Köszönöm szépen a gyors választ. Sajnos nagyon kezdő vagyok a témában ezért kérlek írsz egy pár konkrét típust (ha lehet Az olcsóbbakból)?
Előre is köszönöm szépen.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.08.08. 21:05

hunsnowboarder írta:Köszönöm szépen a gyors választ. Sajnos nagyon kezdő vagyok a témában ezért kérlek írsz egy pár konkrét típust (ha lehet Az olcsóbbakból)?
Előre is köszönöm szépen.

Nem ismerem a piacon levő összes kamera specifikációját. Régen Canon PowerShot 540-et használtam (remélem jól emlékszem). Do your homework!
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”