Szabadszemes égi szépségek

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2013.08.20. 14:03

Sziasztok!

Megosztanék egy éjszakai "szivárványt" veletek. Jobbra lent a fényszennyezés narancssárgája, amely átmegy a légkörfény zöldjébe, majd bal felül a tejút lilás-kékes derengése zár. Aug. 6. hajnala, Mátra.

Üdv, Zoli

Legkor_20130806_0115UT_KuliZoli_kicsi.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2013.08.23. 05:41

Tegnapi Iridum-fler Nagyvarsányból! Sajnos a villanás eleje lemaradt az egpozícióról, hála a magát állandóan frissítő mobiltelefonom órájának (pedig előtte a Heavens Above oldallal direkt szinkronizáltam)
Na mindegy; a ma esti dupla Iridum villanásnál már sorozatexpót használok.
IMG_0120.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.08.26. 01:03

A mözsi templom
IMG_3597_edited-3.jpg

Próbáltam úgy állni hogy a Hold a templomtorony "gombja" mögött látszódjon, próbáltam túlexponálni, alulexponálni hogy látszódjon némi részlet a teliholdon, még HDR-rel is kísérleteztem, halszemmel, teleobival -- egyik sem lett az igazi. Maradtam a minimalista változatnál. :)

Egyébként szentimentalizmus a köbön. Kis Tolna megyei falu, a fotózás helyétől kb. 100 méterre található a ház ahol felnőttem, a templom mellett van az általános iskola, minden nap ezen az úton jártam nyolc évig. Régen volt.. :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.08.27. 00:09

Hétfő délután hatalmas felhőszakadás vonult át Dunakeszi és Fót térségében. Este hét óra után a nyugatról kezdtek elvonulni a felhők, a felszálló pára pedig szépen kiszínezte az eget.
130826 sunset_s.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.09.01. 09:31

2013.09.01. Hold és Jupiter a felhők között, még napkelte előtt. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.09.02. 09:17

Holdkelte ma reggel negyed hatkor kézben tartott kamerával fotózva.
130902 moonrise_s.jpg

Újhold előtt járunk három nappal. Ha kitart a szép idő, holnap és holnapután izgalmas hajnali holdsarlós képeket lehet majd készíteni. Ne szalasszátok el a lehetőséget! ;-)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.09.09. 02:42

Hold-sarló és a Vénusz napnyugta után 2013.09.08. napon a budai hegyek fölött, balra a digitális adásra áthangolt adótorony már éjszakai fényben 17:34 UT. időpontban. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.09.11. 21:16

Nincs is jobb dolog annál, hogy szerda este lent áll az ember a Duna partján a váratlanul tiszta ég alatt, gyönyörködik a holdnyugtában. Bőrdzseki, friss levegő, a háttérben néha kattan a fényképező.. és ezt megoszhatom Veletek..
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.09.12. 01:21

Magányos Csónak
130911 moonset_ss.jpg

Júliusban készítettem már egy hasonló fotót, de akkor késve érkeztem meg Dunakeszi kompkikötőjébe így nem volt lehetőségem a kép finombeállítására. Most igyekeztem időben kiérni és jobban odafigyelni. Nem úsztam meg komótosan átvonuló uszály nélkül de nem volt túlságosan kivilágítva és.. végülis elfér a képen. :)

A víz felszínéről visszatükröződő holdfény egy kikötözött Magányos Csónak sziluettjét rajzolja ki, mely nyugalom nélkül ingadozik a folyam sodrában.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Szabadszemes égi szépségek

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2013.09.18. 22:54

Ma délután az Lufthansa LH1340-es járatával utaztam Frankfurból Budapestre. Már évek óta szeretném megpillantani az antiszoláris pontban a felhők tetején ritkán előforduló glóriát, ezért lehetőség szerint mindig a Nappal ellentétes oldalra kérem a jegyem az ablak mellé és reménykedem..

Múlt hétfőn egy fél glóriát sikerült már megpillantanom ugyanezen a járaton (halvány volt, rövid ideig látszott és egy felhő határán terült el, így nem volt teljes a kör), de a mai volt az első tökéletes észlelésem! Amikor valahol a magyar-szlovák határ felett ereszkedés közben megközelítettük a felhőréteg tetejét, egyre markánsabban kivehetővé vált a kerek szivárvány. Majd megjelent a közepén egy kis pont ami nőni kezdett, elnyúlt majd lassan repülőgép (Airbus A320) alakúvá formálódott.

Közvetlenül azt megelőzően hogy a gép berepült volna a felhők közé, az árnyék mérete elkezdett kaotikusan változni: egy-egy pillanatra nagyon megnőtt, a következő pillanatban teljesen eltűnt, visszatért majd az egész kezdődött előről. Ezt valószínűleg a felhők tetejének "egyenletlensége" okozta. Az alábbi kép 5 másodperccel a felhőréteg elérése előtt készült:
130918 gloria FRABUD.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”