Binokulárok

Egyéb, a fenti kategóriákban nem elhelyezhető csillagászati eszközök.
Gépirtó
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.04.10. 20:42

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gépirtó » 2015.01.15. 22:55

Üdv mindenkinek!
Legfrissebb szerzeményem ez a B.Nickel Marburg 7X45 Supra.Azért vettem,hogy legyen egy fényerősebb binóm a 10X40 Agfától.Még csak egy gyors próbára volt időm a csillagos ég alatt,de kb.ugyan annyit tud.Határmagnitúdót nem tudok most mondani,de ami ezzel a kukkerral a láthatóság határán volt csillag,azt a 10X40 is hozta.Viszont nappal kontrasztosabb a képe és alig torzít a széleknél,de a látómezeje szűkebb.
DSCN0310.JPG
DSCN0309.JPG

Vételkor láttam hogy nem tökéletesek az objektívek,belül valami csillogó kis jégvirágszerű képződmény van mindkét lencsén,ahogy a képeken is látható.
DSCN0311.JPG

A segítségeteket kérem,mivel tudnám letakarítani ezeket?
Gépirtó
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.04.10. 20:42

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gépirtó » 2015.01.15. 22:58

Bocsánat,jönnek a képek:
DSCN0310.JPG
DSCN0309.JPG
DSCN0311.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Gábor1967
Hozzászólások: 937
Csatlakozott: 2010.05.31. 08:59

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gábor1967 » 2015.01.16. 09:09

Gépirtó írta:Üdv mindenkinek!
Legfrissebb szerzeményem ez a B.Nickel Marburg 7X45 Supra.Azért vettem,hogy legyen egy fényerősebb binóm a 10X40 Agfától.Még csak egy gyors próbára volt időm a csillagos ég alatt,de kb.ugyan annyit tud.Határmagnitúdót nem tudok most mondani,de ami ezzel a kukkerral a láthatóság határán volt csillag,azt a 10X40 is hozta.Viszont nappal kontrasztosabb a képe és alig torzít a széleknél,de a látómezeje szűkebb.
DSCN0310.JPG
DSCN0309.JPG

Vételkor láttam hogy nem tökéletesek az objektívek,belül valami csillogó kis jégvirágszerű képződmény van mindkét lencsén,ahogy a képeken is látható.
DSCN0311.JPG

A segítségeteket kérem,mivel tudnám letakarítani ezeket?


Szia!

Amennyiben újonnan vagy használtad került hozzád, és van garancia a binokuláron, akkor vidd vissza az üzletbe és csinálják meg szervízben. Ha nem csinálják meg, akkor kérjél helyette másikat.

Garancia időn túli binokulár esetén se veszett a dolog

Rózsa Ferencet keresd meg itt a fórumon (Rózsikát) és ő szétszedi ill. újra ragasztja az objektívet.

A ragasztásnál használt kanada balzsam a ludas.
"A kitakarásmentes távcső lényege, hogy ne takard ki az összetartó fénysugár közepét, mert ez a távcsöved lelke" - A. S. Leonard
Gépirtó
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.04.10. 20:42

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gépirtó » 2015.01.16. 22:49

Szia Gábor!
Köszönöm a gyors választ.Igazából nem akarok sokat áldozni rá,nem is sokért vettem.
Nem új a binó,kb. a hetvenes években gyárthatták.Így hogy nem fényerősebb mint a 10X40 lehet hogy szétszedem,egyik feléből keresőtávcső a másikból pedig az okulárt használnám fel.Vagy meghagyom ezt is,ezzel a kis hibával,majd csak megtelik a kis szekrény "sajnálom szétszedni binoklikkal".Remélem a "jégvirág"nem terjeszkedik tovább.
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Pape » 2015.05.14. 18:29

Sziasztok!

Egy már jó minőségű 5 centis binokulár beszerzését tervezem. Az Nikon Aculon szériával, azon belül is a 10x50-essel szemezek, de a fórumot végigpörgetve nem találtam visszajelzést az Aculonokról. Az érdekelne leginkább, hogy optikai minőség terén hogy állnak? E téren felülmúlják a fele annyiba kerülő scopiumokat?

Előre is köszi a válaszokat.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: mephi » 2015.05.14. 22:16

Pape írta:Sziasztok!

Egy már jó minőségű 5 centis binokulár beszerzését tervezem. Az Nikon Aculon szériával, azon belül is a 10x50-essel szemezek, de a fórumot végigpörgetve nem találtam visszajelzést az Aculonokról. Az érdekelne leginkább, hogy optikai minőség terén hogy állnak? E téren felülmúlják a fele annyiba kerülő scopiumokat?

Előre is köszi a válaszokat.


Én az Aculon elődjét, a 10x50-es Action-t használom. Az felülmúlja. Az az egyik legjobb ár/érték arányú binokulár.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2015.07.10. 01:13

Üdvözletem!
Derült eget mindenkinek!
Segítséget kérnék binokulárok számára készített észlelőprogram ügyben.Jó lenne egy olyan célpontokat,látnivalókat tartalmazó lista amely binókulárral ( Scopium 10x50wa ) is jól észlelhető elemeket tartalmaz de személyes ajánlásokat is szivesen vennék.Valamint szeretném megtudni hogy a a binokulár fókusz állító gombjának okulár feöli végén egy kis lezáro domború végződés van és ezen egy vonalka.Mellette taláható két egymás feletti pont jelzés.Mit jelöl a két pont egymás alatt.Valami beállítás lehetőséget jelez? A használati útmutató nem említi,jelzi de már más binokuláron is láttam ugyan ilyen jelzést.A válaszokat előre is köszönöm.
Derült eget!
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2015.07.10. 08:37

Gyulafi12 írta:Valamint szeretném megtudni hogy a a binokulár fókusz állító gombjának okulár feöli végén egy kis lezáro domború végződés van és ezen egy vonalka.Mellette taláható két egymás feletti pont jelzés.Mit jelöl a két pont egymás alatt.Valami beállítás lehetőséget jelez? A használati útmutató nem említi,jelzi de már más binokuláron is láttam ugyan ilyen jelzést

Ez az okulárok szemtávolságát jelzi (nagyságrendileg 60-70 mm jelent a kép pont.)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Gyulafi12
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2012.09.01. 14:51

Re: Binokulárok

Hozzászólás Szerző: Gyulafi12 » 2015.07.10. 16:35

Köszönöm a segítséget! Már csak szép tiszta ég kellene.
Derült eget mindenkinek
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb eszközök”