Mi lehetett ez?

Szabadszemes jelenségek (légköri jelenségek, halók és rokonaik, éjszakai világító felhők, sarki fények stb.) észlelőinek fóruma
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2010.02.21. 12:03

Tóni írta:Kinagyitva 8 csillag látható a képen.
A vörös folton és az ominózus objektumon kivül még kicsit
jobbra fent az objektumtól még egy zöld korongocskát is látni.
Ha jól silibizáltam ki, akkor a vörös folttól balfelé haladva a
következő csillagokat látni :
HIP 44818 - /tau Cnc./ 5,4 magnitudó.
HIP 45058 - 6,0 magnitudó
HIP 45860 - /alfa Lynx/ 3,1 magnitudó
HIP 45412 - 5,95 magnitudó, az objektumtól feljebb kissé jobbra.

Szia Tóni!

A kép készítésének pozíciója pusztán az én feltételezésem volt -- Mercédesz nem erősítette meg, hogy jól gondolom... :) Másrészt a fenti lista és a lentebb olvasható, általam a kép EXIF adataiból kiszedett adatok elég neccesen férnek össze, főleg az 1/60s expóval, kicsit életlen fóksszal!!! Ha lenne egy derült este meg kellene próbálni ISO800,1/60s és f2,8 mellett mi látszana egy életlen képen. Érzésre azt mondom 6,0s HMG ezzel elég problémás lenne (tegyük rá a fényszennyezést is, ami azért a jelzett irányban nem kevés lehetett!), de a puding próbája ugyebár az evés...

Kinek-kinek jó étvágyat hozzá, remélemma este tudok tesztelni én is egyet... :) Derüllt eget hozzá mindenkinek: Nyözö
Amcsillüdv: Nyözö
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2010.02.21. 13:45

Szia Nyözö.

Az előzőekben említettem, hogy talán az átverés áldozatai vagyunk.
Amennyiben valódi a kép, akkor az ördög incselkedett a fénnyel
a gép optikájában. Ilyen képet lehetetlen készíteni.
Mercédesz állításaiban csupa ellentmondás van :
1. Ő a Holdat fényképezte....
Holdtölte január 31-én volt, vagyis 1 nappal a kép késítése előtt.
Így, a képen gyakorlatilag a Holdat teljesen körnek kéne látni!
A nagyobb probléma az, hogy az ominózus időpontban NEM lehetett
a Holdat látni a megadott helyről !! A Hold a jelzett időpontban
pontosan keleti irányban volt, a horizont felett kb. 2,5 fokkal !
Vagyis, Mercédesz állítása nem igaz ! Ő, dél-keleti irányba, 50-55 fok
magasság irányába tartotta a gépet amikor fényképezte a Holdat !!
2. Fél órával korábban közeli képeket készített a Holdról !
Ez sem igaz, mivel fél órával korábban a Hold még a látóhatár alatt volt !!
Ami az ANVISAT műholdat illeti, egy olyan apró pontocska lehetne a képen,
mint a többi apró pont. Ezért, kizárom annak a lehetőségét, hogy a műhold
látszik a felvételen. Halvány gőzöm sincs, hogy mit látunk a képen.
Csupán azt próbáltam demonstrálni, hogy a jelzett időpontban, a meg-
adott helyről mit lehetett látni az égbolton a megadott irányban.
Úgy érzem, hogy ezzel a témával nincs értelme érdemben foglalkozni.
Szia Tóni.
DBenny
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009.09.14. 18:10

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: DBenny » 2010.02.21. 20:00

Tóni írta:Ami az ANVISAT műholdat illeti, egy olyan apró pontocska lehetne a képen,
mint a többi apró pont. Ezért, kizárom annak a lehetőségét, hogy a műhold
látszik a felvételen. Halvány gőzöm sincs, hogy mit látunk a képen.
Szia Tóni.



Nekem van...

UFO-t :lol: :lol: :lol:

Komolyra fordítva a szót ez tényleg átverés lehet mert ennyi ellentmondással max természetfeletti jelenség lehet... és ilyesmikkel meg nem nagyon foglalkozunk itt egy csillagászati oldalon.
Strange
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.02.20. 09:41

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Strange » 2010.02.22. 08:07

A kép valódi.
Nincs normális gépem, nem akarok csillagászkodni, csak a saját szórakoztatásomra kattogtattam. Mivel lekaptam valamit, amit nem ismer föl senki a környezetemben, ezért feltettem ide, hátha meg tudnak állapítani róla valamit hozzá értő emberek.
A sok ellentmondással kapcsolatban: valószínüleg teljesen rossz a dátum a képen, sajnálom.
Nem érdemes foglalkozni a fotóval...
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2010.02.22. 10:58

Strange írta:A kép valódi.
...
A sok ellentmondással kapcsolatban: valószínüleg teljesen rossz a dátum a képen, sajnálom.
Nem érdemes foglalkozni a fotóval...

Az a baj, hogy tények alapján lehet segíteni, ellentmondások alapján nem. Először azt mondtad leellenőrizted a dátumbeállítást és csak 2 perc eltérés volt... A kép természetesen lehet valódi, csak a mi van rajta kérdés megválaszolásához kellene a lehető legpontosabb körülményleírás... :( Így sajnos vaktában kell találgatni, ami ugye nem túl hatékony megoldás.
Amcsillüdv: Nyözö
tomac
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.05.10. 22:24

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: tomac » 2010.05.10. 22:54

ÜDV! Mindenkinek új vagyok itt.De ma 2010.05.10-én kb. 21.30-22.00 óráig az É-Ny égbolton a horizont felett ugy 20" (sajnos csak becsülni tudom) egy igen érdekes égi jelenséget vettem észre.Szabad szemmel
úgy nézett ki mintha egy repülőgép lenne.De amikor jó negyed óra elteltével is ugyanott volt nosza elő az óriás
binokulárt és egy fénylő kereszt alakú objektumot láttam amely először egy helyben állt, majd néhány perc után lassan elmozdult a fénye változott, voltak pillanatok amikor elhalványult, valamikor meg felerősödött.Előkaptam az állványt és az arra rögzitett binon keresztül azt figyeltem meg hogy a teljesen szabályos kereszt ágai között is apró fények vannak.Még meg is tudtam számolni őket összesen negyven darab
apró némileg eltérő intenzitású fénypont(gömb?) alkotta az objektumot.Áthivtam a szomszédomat is, hogy kukkantson a bino-ba ,- majdnem dobott egy hátast.Itt lakom Pesterzsébeten 10 éve és rendszeresen kémlelem az éget, mint lelkes amatőr megfigyelő.De ott soha semmilyen fényt még nem láttam.Nincs magas épitmény, repülő, helikopter kilőve.Egyszerűen nem jöttünk rá mi lehet.kb. 30 percen át szemléltük időnként elhalványult majd sokszorosan felerősődött és a binon keresztül szabályos összetett alakja volt.Majd 22.00 körűl
eltünt nyomtalanul.Talán látta még valaki a forumozók közül, vagy van valakinek ötelete, hogy mi lehetett ez?
:shock:
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.05.14. 21:40

Szépjóestét!

A mai napon 20:40 és 20:45 között valamikor, (sajnos ennél pontosabban nem tudom megmondani) láttam két fényes fénypontot áthaladni az égen, innen Újkígyósról. Még félhomály volt. DNy-ról, olyan 40-50° magasságban pillantottam meg őket először. A fényességük körülbelül -4 -5 magnitúdó közötti. Teljesen egyenletes, tehát amíg láttam őket, nem változott semmit. A D-i DK-i horizont felett tűntek el a felhők között kb. 10-15° magasságban. Olyan 2,5-3 telihold távolság választotta el a kép objektumot. Körülbelül olyan gyorsak voltak, mint mikor az ISS áthúz az égen. Talán kicsit gyorsabbak. A felsőnek fényes, fehér színe volt, az alsónak, ami egy kicsit alatta volt és (ha jól emlékszem) tőle valamivel előrébb helyezkedett el, vöröses, narancsos színe. Nem távolodtak el egymástól, úgy néztek ki, mint ha kötelékben repülő műholdak lennének, de még nem hallottam róla, hogy ilyen fényeset észlelt volna bárki is.

Volt a kezemben egy 9x50-es kereső. Abban semmi különleges nem látszott rajtuk, bár egy kicsit életlenre volt állítva..

Megnéztem! A CalSky nem jelzett arra az időpontra se Iridium-ot, se ISS-t. Ugyan 21:06-kor volt ott egy -3,0 magnitúdós ISS átvonulás, de az (hasonló) más pályán mozgott. Egyértelműen halványabb is volt az előző két fénypontnál. Ennyi idő alatt meg nem tehetett meg egy teljes kört. És különben is, akkor hol hagyta a kísérőjét??

Szóval, most tanácstalanul állok, földbe gyökerezett lábbal. Mi lehetett ez?
Az első tippem a NOSS, de ilyen fényes?

Előre is köszönöm a választ!

-G-
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.05.14. 21:49

Azt hiszem, hogy az Atlantis űrrepülőgépet, és főtartályát láthattad... ;)
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: BZd » 2010.05.15. 21:53

Az Atlantist láthattad az indítás után kb. 20 perccel. Van akinek sikerült lefényképeznie:
http://cydonia.blog.hu/2010/05/15/nap_kepe_az_emelkedo_atlantis_budapestrol
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: Mi lehetett ez?

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.05.15. 23:43

Biztosan ez volt az. Köszi!

Különben, én a vörös fénypontot is kb. -4 magnisnak láttam.
Válasz küldése

Vissza: “Szabadszemes jelenségek”