Gravitációs hullámok

Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2020.03.31. 19:36

Pedig olyan jó kis videói vannak :) .

Lehet akkora lángelme, hogy még te sem érted meg Őt. :)
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: dgy » 2020.04.01. 12:12

Elég nagy szégyennek tartom, hogy csillagászatilag képzett emberek képesek végignèzni Kisfaludy baromságait :(

dgy
Avatar
Maczó András
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:25

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: Maczó András » 2020.04.01. 12:56

dgy írta:
2020.04.01. 12:12
Elég nagy szégyennek tartom, hogy csillagászatilag képzett emberek képesek végignèzni Kisfaludy baromságait :(

dgy
tobe úr megjegyzéseiből nem érdemes kiindulni. Szerintem itt a túlnyomó többség - ha egyáltalán hallott a kóklerről - helyén tudja kezelni K. kamuzásait. Egy bizonyos kör számára meg mindig lángelme lesz, de ezekkel kár törődni.
140/890 GPU
150/930 newton
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2020.04.02. 12:56

Sajnos az internetet elárasztják a képtelen baromságok, önjelölt zsenik és történelem hamisítók! Nagyon nehéz kikerülni ezeket. Én egy darabig jót nevettem egyik-másikon, de most már csak elszomorodom. Sajna találkoztam olyan ismerősen (műszaki diplomás!) aki lelkesen elfogadja ezeket a történelmi ostobaságokat. És még szomorúbb, hogy akadnak szép számmal olyan fiatalok, akik lelkesen hallgatják ez ilyen előadásokat. Rajtunk is múlik, mit tehetünk a felvilágosítás érdekében!
Üdvözlettel az elzártságból: BQ
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2020.04.02. 18:33

dgy írta:
2020.04.01. 12:12
Elég nagy szégyennek tartom, hogy csillagászatilag képzett emberek képesek végignèzni Kisfaludy baromságait :(

dgy
Lehet nem láttad a mondatom végein a kis vigyorgó ikont ? :) ( Gondoltam kiugrasztom D.GY. tenzor nyulat a bokorból kicsit.)

Egy vitát azért megnéznék kettőtök közt, hogyan döngölnéd a földbe szegényt. :)
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: dgy » 2020.04.03. 06:39

tobe_ írta:
2020.04.02. 18:33

Egy vitát azért megnéznék kettőtök közt, hogyan döngölnéd a földbe szegényt. :)
Őrültekkel és kóklerekkel nem lehet és nem érdemes vitatkozni. Az őrült mereven ragaszkodik a zavaros agyában élő tévképzetekhez. A kókler pedig azokhoz a baromságokhoz, amiket tiszta fejjel, szándékosan agyalt ki a laikusok megtévesztésére. Tudja, hogy ha egy picit is engedne, összedőlne a rendszer, tévedhetetlenségének mítosza. (Ettől persze még gátlástalanul állít egymásnak homlokegyenest ellentmondó dolgokat, azt a látszatot keltve, hogy mindez egységes elméletet alkot.) Ezért aztán egyiket sem lehet "meggyőzni", észérvekkel eltéríteni eredeti merev álláspontjáról.

Nézzük most a dolgot a vita nézői, hallgatói szempontjából. A tudomány mindig sok aspektusból vizsgálja meg a jelenségeket, mintegy sztereóban nézve, ezért árnyalt állításokat tesz. Tudja, hogy a világ nem fekete/fehér, hanem sokszínű. Ezért a tudomány képviselője a legritkább esetben tud egyszerű, egyszavas válaszokat adni ("részecske vagy hullám?"), hanem bonyolult fejtegetésbe kezd. Ráadásul a tudós azt is tudja, hogy a tudomány nem tud mindent, és ezt nem is titkolja. A "vita" nézője azt látja, hogy a tudomány képviselője nem felel egyenesen, elkalandozik, mellébeszél, míg a másik oldalról egyértelmű, határozott, magabiztos és tévedhetetlennek látszó "válaszok" érkeznek. A laikus hallgató (aki érdemben nem tud dönteni, számára mindkét oldal állításai egyaránt kínaiul hangzanak) rokonszenve ezért a "vita" jellege miatt egyértelműen a kókleré. Aki ráadásul felöltheti a "vaskalapos" "hivatalos" tudomány ellen lázadó forradalmár mezét is.

Ezért a kóklerek ellen nem személyes "vitában" kell fellépni. Az egyetlen hasznos módszer a tudományos ismeretek széles körű, alapos, amennyire lehet, érthető, és lehetőleg élvezetes terjesztése.

dgy
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2020.04.03. 08:42

" ... tudományos ismeretek széles körű, alapos, amennyire lehet, érthető, és lehetőleg élvezetes terjesztése ... "

Köszönöm a választ, eme tevékenységedet ezúton is köszönöm, azt hiszem sokak nevében.
peppe51
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.17. 15:51

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: peppe51 » 2020.04.24. 12:37

Paradoxon:
Ha a fekete lyuk mindent elnyel, akkor a gravitációt is?

Ha nem nyeli el a gravitációt, akkor nem nyel el mindent!

Ha mindent elnyel, akkor a fekete lyuk egy vákuum. A vákuum meg nincs!!!
Ha a fekete lyuk nincs, akkor a gravitációs nyomás van (vákuum analógia).
Mi a gravitációs nyomás motorja?

Üdv.: Péter
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.04.24. 17:37

peppe51 írta:
2020.04.24. 12:37
Paradoxon:
Ha a fekete lyuk mindent elnyel, akkor a gravitációt is?

Ha nem nyeli el a gravitációt, akkor nem nyel el mindent!

Ha mindent elnyel, akkor a fekete lyuk egy vákuum. A vákuum meg nincs!!!
Ha a fekete lyuk nincs, akkor a gravitációs nyomás van (vákuum analógia).
Mi a gravitációs nyomás motorja?

Üdv.: Péter
Hűha... :shock:
Nekem ezek a kérdések túl bonyolultak. :mrgreen: :lol:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
peppe51
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.17. 15:51

Re: Gravitációs hullámok

Hozzászólás Szerző: peppe51 » 2020.04.27. 10:45

Szervusz,
komolyan kérdeztem!
Ugyanis a húrelmélet szerint (jelenleg én ebben gondolkozom, nem tudok jobbat) a hatások is hullámok. Tehát a gravitáció is hullám (gravitron?).
Ha egy hullám ki tud jönni a fekete lyukból (tömegvonz), akkor valami kijön a fekete lyukból. Hogy ne sérüljön a "mindent elnyel elv", csak a vákuum analógia jutott eszembe, ami szintén "vonzza" a gázmolekulákat (atomokat).
Ez viszont felborítja az aktuális szemléletet.
De lehet, hogy valaki tudja a magyarázatot...
Üdv.: Péter
Válasz küldése

Vissza: “Elméleti kérdések”