GOTO mechanikák

Kereskedelmi és saját építésű távcsőmechanikák
begyowsky
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013.02.22. 15:32

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: begyowsky » 2020.03.08. 14:37

vadfene írta:
2020.03.05. 13:37
begyowsky írta:
2020.02.28. 16:21
Köszi. Tapasztalata esetleg van valakinek?
Szervusz, nálam egy 127-es makszutovot mozgat, teszteltem binóbenézővel, megtömött szűrőtartóval, 2 nehéz okulárral, lézerrel, árnyékolósapkával, keresőtávcsővel, fókuszmotorral terhelve, gond nélkül mozgatta, ha jól emlékszem 5.4 kg volt az összsúly.
Hosszútávon ennyi mindennel azért nem terhelném, ki tudja mennyit bírnak azok a (feltehetően) műanyag fogaskerekek odabenn... 4 kiló fölé nem mennék semmiképpen.
Köszönöm a választ!
Az áramellátást miről oldottad meg? Ha elemről/tölthető akkuról, akkor meddig bírta?
vadfene
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.06.19. 17:12

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: vadfene » 2020.03.08. 22:45

begyowsky írta:
2020.03.08. 14:37
vadfene írta:
2020.03.05. 13:37
begyowsky írta:
2020.02.28. 16:21
Köszi. Tapasztalata esetleg van valakinek?
Szervusz, nálam egy 127-es makszutovot mozgat, teszteltem binóbenézővel, megtömött szűrőtartóval, 2 nehéz okulárral, lézerrel, árnyékolósapkával, keresőtávcsővel, fókuszmotorral terhelve, gond nélkül mozgatta, ha jól emlékszem 5.4 kg volt az összsúly.
Hosszútávon ennyi mindennel azért nem terhelném, ki tudja mennyit bírnak azok a (feltehetően) műanyag fogaskerekek odabenn... 4 kiló fölé nem mennék semmiképpen.
Köszönöm a választ!
Az áramellátást miről oldottad meg? Ha elemről/tölthető akkuról, akkor meddig bírta?
vettem hálózati adaptert hozzá, távcsőboltban kapható.
Elemmel vagy 3 éve használtam utoljára, emlékeim szerint nagyon sokáig bírta, mondjuk csak trackelésre és finombeállításra használtam, nagy sebességgel nem
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2020.09.13. 20:44

Sziasztok!
Hátha tud valaki segíteni, kezdem a hajam tépni.
EQ3 goto mechanikánál tegnap kezdődött, hogy a 3 csillagos betanítás végén folyamatosan azt írta, hogy gyenge minőségű a betanítás és tényleg nem állt pontosan objektumokra. Pedig a betanítást többször is szépen végigvittem.
Ez után jött a java: egyszer csak nem ment a rekta motor. A dec ment rendesen a kézivezérlő nyilakat nyomva, de a rekta meg sem mukkant. Kikapcs/bekapcs után egy picit vitte, majd csend.
Reggel a kézivezérlőn frissítettem a FW-t gondolván meghülyült. Utána kipróbáltam, és voilá, szépen ment a rekta is.
Este öszeraktam a felszerelést, índítanám a 3 csillagos betanítást: a rec meg sem mukkan. Kikapcs/bekapcs után kicsit megy, aztán csend, mint tegnap este.
Cseréltem tápot is, hátha nem ad le elég áramot (4A-es), de semmi változás.
Merre induljak a hibakereséssel? Motorvezérlő kimúlt volna? Megéri egy FW upgrade esetleg azon is?

Van valakinek ötlete? Ma este ordítani tudtam a végre szép tiszta, szélmentes égbolt alatt.
Köszönöm.
Üdv: Frigyes
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.09.13. 21:49

Frigyes írta:
2020.09.13. 20:44
... Van valakinek ötlete? ...
Használj FS2-t. ;) :lol:
Az német (ott is gyártott), 15 éve használom, hibamentesen; épp most vettem egy másodikat a másik oszlopra.
(Az EQX meg kínai, és folyton ilyen kérdések érkeznek ide...)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2020.09.14. 12:50

:D
Sajnos nem opció.
Elkezdtem kiméregetni, hogy legalább azt tudjam, mi hibbant meg. Amúgy ilyet kis hazánkban hol lehet javíttatni? BTC-ből van, de ott ilyen opciót nem találtam.
Maxutovnál van, lehet, hogy megtámadom őket, ha már tudom, hogy melyik darab halt meg. Nem akarom az egész motyót odacipelni. :shock:
Üdv: Frigyes
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: cbo » 2020.09.14. 12:59

Frigyes írta:
2020.09.14. 12:50
:D
Sajnos nem opció.
Elkezdtem kiméregetni, hogy legalább azt tudjam, mi hibbant meg. Amúgy ilyet kis hazánkban hol lehet javíttatni? BTC-ből van, de ott ilyen opciót nem találtam.
Maxutovnál van, lehet, hogy megtámadom őket, ha már tudom, hogy melyik darab halt meg. Nem akarom az egész motyót odacipelni. :shock:
Mar senki nem javit panelt, hanem kimerik melyik hibas es azt cserelik. A BTC csinal ilyet, nem ertem miert irod, hogy ilyen opciot nem talaltal. Vidd be es megoldjak.
Avatar
Ankalimon
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2019.04.06. 11:51

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: Ankalimon » 2020.09.21. 14:38

Frigyes írta:
2020.09.13. 20:44
Sziasztok!
Hátha tud valaki segíteni, kezdem a hajam tépni.
EQ3 goto mechanikánál tegnap kezdődött, hogy a 3 csillagos betanítás végén folyamatosan azt írta, hogy gyenge minőségű a betanítás és tényleg nem állt pontosan objektumokra. Pedig a betanítást többször is szépen végigvittem.
Ez után jött a java: egyszer csak nem ment a rekta motor. A dec ment rendesen a kézivezérlő nyilakat nyomva, de a rekta meg sem mukkant. Kikapcs/bekapcs után egy picit vitte, majd csend.
Reggel a kézivezérlőn frissítettem a FW-t gondolván meghülyült. Utána kipróbáltam, és voilá, szépen ment a rekta is.
Este öszeraktam a felszerelést, índítanám a 3 csillagos betanítást: a rec meg sem mukkan. Kikapcs/bekapcs után kicsit megy, aztán csend, mint tegnap este.
Cseréltem tápot is, hátha nem ad le elég áramot (4A-es), de semmi változás.
Merre induljak a hibakereséssel? Motorvezérlő kimúlt volna? Megéri egy FW upgrade esetleg azon is?

Van valakinek ötlete? Ma este ordítani tudtam a végre szép tiszta, szélmentes égbolt alatt.
Köszönöm.
Nekem voltak némiképp hasonló problémák. Azt vettem észre, hogy ezeknek a hibáknak a jelentkezését befolyásolja a hőmérséklet: egy csomószor bizonyos hibák csak a hűvös éjszakai terepen bírtak előjönni...
(Talán a lehűlt mechanika alkatrészei kicsit máshogy kapcsolódnak egymáshoz. Talán más a magyarázat - nem tudom.)

Nálam olyan nem volt, hogy az egyik motor teljesen leállt, de a pontatlanságot végül csak az egész fej cseréjével sikerült kijavítani. (Szerencsére még garanciális volt.)
Üdv:
Ankalimon
(Füzessy Tamás)

Az elmélet elméletileg megegyezik a gyakorlattal.
Avatar
Ankalimon
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2019.04.06. 11:51

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: Ankalimon » 2020.09.21. 14:39

cbo írta:
2020.09.14. 12:59
Frigyes írta:
2020.09.14. 12:50
:D
Sajnos nem opció.
Elkezdtem kiméregetni, hogy legalább azt tudjam, mi hibbant meg. Amúgy ilyet kis hazánkban hol lehet javíttatni? BTC-ből van, de ott ilyen opciót nem találtam.
Maxutovnál van, lehet, hogy megtámadom őket, ha már tudom, hogy melyik darab halt meg. Nem akarom az egész motyót odacipelni. :shock:
Mar senki nem javit panelt, hanem kimerik melyik hibas es azt cserelik. A BTC csinal ilyet, nem ertem miert irod, hogy ilyen opciot nem talaltal. Vidd be es megoldjak.
Megerősítem. A BTC-nél vásárolt mechanikákhoz náluk általában lehet venni panelt.
Üdv:
Ankalimon
(Füzessy Tamás)

Az elmélet elméletileg megegyezik a gyakorlattal.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2020.09.23. 18:25

Tudom, hogy piacgazdaság, meg 21. század, de nálam mindig vörös posztó, amikor egy filléres alkatrész miatt mélyen zsebbe kell nyúlni, mert csak egész részegységeket cserélnek. Nyilván van az a felhasználás, ahol ez nem kérdés, mert élet múlhat rajta, de itt szerintem pont nem ez az eset van. A csere panel 43 ezerbe kerül. Kimértem inkább, hogy hol a hiba és 1,09 USD-ért (+posta) megrendeltem az új motorvezérlőt (A3992SBT).
És számtalan ilyennel találkoztam már, amikor pl. a szervíz 40 ezerért akart tápegység panelt cserélni egy nagy kijelzőnkben, de 2 felpúposodott elkó cseréjével (~20 Ft) megoldódott.
Nem akarok vitát indítani, egyszerűen kiakaszt ez a tendencia, gyártjuk a szemetet feleslegesen, amúgy meg egy nagy lehúzás. Ne kövezzetek meg érte. :evil:
Üdv: Frigyes
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: GOTO mechanikák

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2020.09.23. 18:45

Teljesen egyetértek.
Örülök, hogy értesz ehhez, az én HEQ5 Pro GoTo-m panelját nem tudnád kimérni? Gyakran bekapcsolás után azt üzeni, hogy No response, és nem csinál semmit.
Válasz küldése

Vissza: “Mechanikák”