Vélemények, ötletek

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.08. 08:44

BEigner írta:Amúgy anno a fejlesztés során tervbe volt véve egy csillagászati eszköztár elkészítése. Arra gondoltam, hogy mindenféle számításokat, előrejelzéseket, stb bele lehetne integrálni a honlapba. Persze nem azt mondom, hogy írjunk egy új calsky.com-ot, sőt! Valószínűleg nem túl bonyolult módon meg lehetne oldani annak integrációját ebbe az oldalba, úgy, hogy a számításokat nem a csillagvaros.hu végezné. Lehetne GMaps alapján koordináta keresőt, időjárás előrejezést csinálni, és még egy csomó mindent. Lehetne egy amolyan észleléstervező rész, vagy hogyan mondjam.

Persze ha úgy látjátok hogy erre semmi szükség, akkor szóljatok, csak úgy vettem észre, hogy ennek az oldalnak a célja, hogy a csillagászoknak nyújtson mindent egy helyen, akkor viszont talán ez is beleférne...

Én egyetértek Balázzsal. Kellenek az ötletek, mert a cél valóban az, hogy az amatőrcsillagászoknak nyújtson minél több közösségi funkciót.

Ahogy Balázs is írta, a brainstormingba minden belefér, a lényeg az ötletgyűjtés. Az összegyűlt ötleteket aztán priorizálni kell (mi fontos, mi nem, mire vannak meg a személyi és tárgyi feltételek), illetve meg kell nézni, hogy az adott ötlet biztosan a Csillagváros honlapon van-e a legjobb helyen.

Pl. a programok kapcsán a térképes megjelenítés, közeli programok listázása nagyon jó ötlet, az észlelőorientált funkciók is, viszont utóbbiakat én inkább egy kifejezetten erre a célra szolgáló észleléscentrikus oldalra tenném (szorosan integrálva a Csillagváros felhasználói bázisával), mert véleményem szerint már meghaladja a közösségi kereteket. De ez már az ötlet továbbgondolása, nem biztos, hogy most van a részletekben való elveszés ideje. :-)

És persze a kiválasztott ötletek megvalósítása során kiemelten fontos szempont az áttekinthetőség, könnyű használhatóság, ebben természetesen MDA-val maximálisan egyetértek.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Guest

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.09.08. 09:14

néha kiírja hibaüzenetnek, hogy smtp hiba, nem lehet csatlakozni az smtp kiszolgálóhoz, vagy vmi ilyesmit. legutóbb mikor csatlakoztam a makis csopihoz. gondolom emilt küldene valakinek, de nem megy.
fero
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.07.29. 10:07

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: fero » 2009.09.08. 09:35

starquake írta:néha kiírja hibaüzenetnek, hogy smtp hiba, nem lehet csatlakozni az smtp kiszolgálóhoz, vagy vmi ilyesmit. legutóbb mikor csatlakoztam a makis csopihoz. gondolom emilt küldene valakinek, de nem megy.


Ma reggel volt egy kis zűr a levelezőszerverünk körül, de már elhárult. :|
Guest

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.09.08. 10:41

ha bizonyos szekciókat bezárok, nem lehetne ezt a beállítást el is menteni? így nincs értelme a szekciók bezárásának. (pl nálam otthon gagyinet van, és ezer év, mire egy gmap letöltődik, így pl az adatlapomon nem is szeretném nyitva látni azt a szekciót. persze ha bezárva is letölti a hozzátartozó dolgokat a jscript, akkor tényleg lényegtelen.)

másrészt észrevettem, hogy van ahol még nincs magyarítva a motor. például: adatlapom > fórum hozzászólások szekció beállítások gombja, kijön egy kis ablak... angolul, angol tooltip-pel.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.08. 10:46

starquake írta:ha bizonyos szekciókat bezárok, nem lehetne ezt a beállítást el is menteni? így nincs értelme a szekciók bezárásának. (pl nálam otthon gagyinet van, és ezer év, mire egy gmap letöltődik, így pl az adatlapomon nem is szeretném nyitva látni azt a szekciót. persze ha bezárva is letölti a hozzátartozó dolgokat a jscript, akkor tényleg lényegtelen.)


Igen, sajnos hiába csukod be, az csak a megjelenítésre vonatkozik, a háttérben az is letöltődik.

starquake írta:másrészt észrevettem, hogy van ahol még nincs magyarítva a motor. például: adatlapom > fórum hozzászólások szekció beállítások gombja, kijön egy kis ablak... angolul, angol tooltip-pel.


Köszi, hogy jelezted! Ha láttok még ilyet, írjátok meg nyugodtan a tételes listát! Az éles indulásra szeretném az ilyen angol maradványokat teljesen kiszűrni az oldalból.
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Guest

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Guest » 2009.09.08. 10:51

van mégegy: jó dolog ez a facebookos chat lehetőség alul (bár az kicsit fura, hogy a facebook.com is ad nekem egy cookie-t, akik esetleg olyan munkahelyen ülnek, ahol nem szeretik a rendszergizdák a(z ismertebb) közösségi oldalakat nézegetőket, ott ebből még lehetnek gondok. igaz a facebook-os cookiet nem ez az applet adja, valszeg inkább a facebook "f" a kezdőlapon.) na szóval ha felnyitom, és megnyomom a "kijelentkezés"-t, akkor látszólag offline-ba megyek. viszont nem vagyok biztos, hogy tényleg ez a helyzet, mert ha újra felnyitom, már rögtön zölden világítok. vagy akkor lehet, hogy az "offline" szöveget "bejelentkezés"-re kéne cserélni, és akkor logikus lenne, mi történik ha újra megnyomom a gombot. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guest 2009.09.08. 11:04-kor.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: András » 2009.09.08. 10:58

starquake írta:van mégegy:


Ez érdekes, hogy pl. az előző hozzászólás szerzője Lovró Ferenc, de ha idézek tőle, akkor már starquake néven szerepel. Fórumokon inkább a nickeknek kellene megjelennie, nem gondoljátok?

Más: az előbb vettem észre (az otthoni gépen/monitoron nem volt ez) hogy az oldal alkotóelemei időnként szétcsúsznak, pl az ismerseim az oldalsó adataimba belecsúszik, az alsó görgetőgombbal nem mozog a teljes oldal, csak egy része... ha nem érthető, akkor este csinálok képernyőmentéseket.
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.08. 11:08

András írta:
Ez érdekes, hogy pl. az előző hozzászólás szerzője Lovró Ferenc, de ha idézek tőle, akkor már starquake néven szerepel. Fórumokon inkább a nickeknek kellene megjelennie, nem gondoljátok?


Ha nincs ez ellen tömeges kifogás, én azt szeretném, ha ebben a fórumban mindenki a saját nevén szerepelne, legalábbis a hozzászólási listában az jelenjen meg (szerkesztéskor a nick jelenik meg, ezen nem tudok változtatni, a fórummotor sajátja).

Már csak azért is szeretném ezt, mert az ismerősös résznél meg mindenki a saját nevén szerepel, úgyhogy kézenfekvő lenne egységesen kezelni a dolgot.

András írta:Más: az előbb vettem észre (az otthoni gépen/monitoron nem volt ez) hogy az oldal alkotóelemei időnként szétcsúsznak, pl az ismerseim az oldalsó adataimba belecsúszik, az alsó görgetőgombbal nem mozog a teljes oldal, csak egy része... ha nem érthető, akkor este csinálok képernyőmentéseket.


Sejtem, mi a probléma, láttam is ilyet, sőt javítottam is. Ez gyakran böngészőfüggő is. Milyen böngésző használata során merült fel a probléma?
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2009.09.08. 11:12

András írta:... Fórumokon inkább a nickeknek kellene megjelennie, nem gondoljátok?


Nekem meg épp az tetszik (de nagyon), hogy itt végre lehet tudni, hogy ki kicsoda.
Ez a Magyar Csillagászati Egyesület fóruma; nekem nagyon nem lenne szimpatikus, ha xyz osztaná az észt...

Magyarázza már el valaki érthetően, hogy mi az értelme a nick-nek??? Ez nem az APEH weboldala...

Másképp is állnak hozzá - szerintem - az amatőrök, ha mondjuk tudják, hogy Kiss Laci ír valamiről véleményt, mintha zzz írná...

Tudom, hogy ettől még nyugodtan beregisztrálhat bárki álnéven is, de legyünk jóhiszeműek, és induljunk már el végre a jó irányba!

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Vélemények, ötletek

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.09.08. 11:25

Én is örülök a rendes neveknek, bár zavarban is vagyok, mert a Levente fórumáról nem mindenkinek tudom a valódi nevét, csak ezt az e-világit (hehe...). Úgyhogy szerintem is éljenek a rendes, teljes nevek!
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”