Működési hibák

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: cbo » 2021.03.19. 20:29

mizar írta:
2021.03.19. 19:58
Azért még maradt törölni való.
viewtopic.php?f=60&t=1700&start=1880
És jó is ez így.

Egyben kinyilatkozom, hogy akit érdekel a "CFF / GPU" lencsés távcsövekkel kapcsolatos konkrét történetem, véleményem, álmatlan éjszakáim ok-okozati összefüggései az bátran keressen meg, el fogom mondani neki a véleményem.
Előzetesen annyit: én már soha nem akarok ilyen távcsövet vásárolni.

Üdv:
Zsolt, CBO
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.03.19. 21:00

cbo írta:
2021.03.19. 20:29
mizar írta:
2021.03.19. 19:58
Azért még maradt törölni való.
viewtopic.php?f=60&t=1700&start=1880
És jó is ez így.

Egyben kinyilatkozom, hogy akit érdekel a "CFF / GPU" lencsés távcsövekkel kapcsolatos konkrét történetem, véleményem, álmatlan éjszakáim ok-okozati összefüggései az bátran keressen meg, el fogom mondani neki a véleményem.
Előzetesen annyit: én már soha nem akarok ilyen távcsövet vásárolni.

Üdv:
Zsolt, CBO
Egy tarjáni felhős estén egy kis sörözés mellett szívesen meghallgatnám élőszóban is.
Esetleg erre az idén lehetne is lehetőség, ha hihetünk az új Meteor 62. oldalának.
Akinek esetleg nem jár a Meteor:
IMG_0311.JPG
D.Laci
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Sidius

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2021.07.26. 16:25

Lehet, hogy csak én vagyok a béna, de nem tudom törölni magam. Szerintem jó lenne, ha mindenki aki akarja, törölni tudná magát a fórumról. Én most ezt kérem az arra illetékestől. Az összes hozzászólásom is törlődhet, sőt, meg is köszönönném! De ha ez nem lehetséges, lehet pl. "törölt felhasználó" a nevem kelyett a hozzászólásoknál.
Tisztelettel köszönöm! :)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2021.08.01. 17:12

Már régen jártam errefelé, s ezért meglep ez az "öntörlési hullám"...

Ezek szerint nem merik vagy nem akarják vállalni egyes amatőrök a korábbi véleményüket, hozzászólásukat? Nocsak...
Ha bármilyen okból kompromittálónak érzik a bejegyzésüket, miért írták le egyáltalán?
Ha nyomtatásban jelenik meg, akkor hogyan oldják ezt meg??? Felderítik az összes példányt, felkeresik a tulajt, kiveszik a kezéből és bezúzzák???

Ezért nem vállalják sokan a személyazonosságukat, és csak nick-kel regisztrálnak, hogy ilyen ne fordulhasson elő, s akkor gátlástalanul folyhat a szájukból a fekália - következmények nélkül. A politikai kommentelők esetében ez már sajnos szinte általános, de egy amatőrcsillagász szakmai fórumon számomra roppant idegen.
Ezért a magam részéről továbbra is elutasítom a névtelenséget, cserébe tessék meggondolni, hogy kiről, miről mit írunk le, s az mennyire megalapozott. Én ne töröljünk semmit!!!

A fentieket általánosságban írtam (ráadásul nem vagyok moderátor), nem a konkrét ügyek kapcsán (azok indítékait nem ismerem, nem ismerhetem pontosan, de ez nem is probléma), de természetesen azokra is igaznak tartom.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2021.08.17. 15:27

Nem tudom kit kerestél meg vele, én nem tudlak törölni.
A hozzászólásaidat tudnám, de azt pedig nem akarom: teljesen értelmezhetetlenné tenné a fórum szerkezetét, idézeteket, válaszokat.

A "törölt felhasználó" megjelenítése a Sidius helyett szerintem elintézhető ha szeretnéd, megkeresek vele egy admint.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Sidius

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2021.08.19. 15:13

Köszi! Elég, ha mint felhasználót töröl valaki. A hozzászólások akár maradhatnak is. Ez nem oszt, nem szoroz, akár a valódi nevem is odaírható, ha már a gáncsoskodók, meg a kötekedők is nevesítettek.
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: hg » 2021.08.20. 09:49

Sidius írta:
2021.08.19. 15:13
Elég, ha mint felhasználót töröl valaki. A hozzászólások akár maradhatnak is. [...] akár a valódi nevem is odaírható [...].
Csak kíváncsiságból: az ilyen törlésnek mi értelme lenne? Többé nem jelentkezel be és kész. Még a jelszavadat is megváltoztathatod valamire, amit könnyen elfelejtesz. Úgy még a nick-edet sem tudja újrahasználni senki a későbbiekben.
Nagyon szomorú dolog, ha idáig fajulnak a dolgok :(.
Üdv: Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Avatar
vgyurma
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2010.10.22. 11:40

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: vgyurma » 2021.08.20. 11:32

Jogos igény, hogy lehessen törölni egy regisztrációt.
Hogy kinek mi az indoka erre, az a saját magánügye.
Ha ki van írva törlés után a felhasználó neve mellé, hogy törölt felhasználó, akkor nem keresik ott többé és nem tesz fel neki kérdéseket más felhasználó feleslegesen. Ez például az egyik értelme a törlés lehetőségének
Varga György

6,5x32 binokulár, 50/200 ED, 80/260 akromát, 160/660 Newton, 245/720 Newton, 300/1200 Newton
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.08.20. 13:27

hg írta:
2021.08.20. 09:49
Sidius írta:
2021.08.19. 15:13
Elég, ha mint felhasználót töröl valaki. A hozzászólások akár maradhatnak is. [...] akár a valódi nevem is odaírható [...].
Csak kíváncsiságból: az ilyen törlésnek mi értelme lenne? Többé nem jelentkezel be és kész. Még a jelszavadat is megváltoztathatod valamire, amit könnyen elfelejtesz. Úgy még a nick-edet sem tudja újrahasználni senki a későbbiekben.
Nagyon szomorú dolog, ha idáig fajulnak a dolgok :(.
Üdv: Gábor
Jani valamiért nagyon berághatott.
Hogy miért, nem tudjuk, Tarjánban is tanakodtunk róla, de eredménytelenül.
Mindenkinek szíve joga, hogy részt vesz-e a fórumban.
Személy szerint sajnálom a döntését, mert szívesen olvastam a korábbi hozzászólásait.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
hg
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: hg » 2021.08.21. 12:22

D.Laci írta:
2021.08.20. 13:27
Jani valamiért nagyon berághatott. Hogy miért, nem tudjuk, Tarjánban is tanakodtunk róla, de eredménytelenül.
Mindenkinek szíve joga, hogy részt vesz-e a fórumban.
Természetesen. A részvétel mindenkinek a maga dolga, se a részvétel, se a távolmaradás nem kényszer, erről nem is igen van mit beszélni.
A távozás(ok) oka is tekinthető magánügynek, ha annak nincs különösebb hatása a fórum egységére. Sok értékes ember hagyta már el a Csillagvárost, az okok többnyire nagyon hasonlók. Talán jobb, ha nem a konkrét esetről, hanem a jelenségről ejtünk pár szót.

Magam is jónak gondolom valamiféle "végleg kilépett", vagy "bizonytalan ideig távol" státusz jelzését, ha valaki így dönt, de a tényleges törlést valahol a nagyon rossz és az elfogadhatatlan közé sorolom. A hozzászólások törlése követhetetlenné, értelmetlenné, de legalábbis értékcsökkentté teszi a fórum lényegét adó tartalmat, míg a hozzászólások megtartása N+1 "Törölt Felhasználó" átnevezéssel egyszerűen csak zavart kelt.

A világhálón önként és publikusan közzétett megnyilatkozás már nem magánügy, akár badarságról, akár sokak számára hasznos dologról van szó. Ez itt nem magánbeszélgetés, ez itt kötetlen publikáció, minden egyes hozzászólás egy apró véleménycikk, amik ráadásul gyakran egymásra épülnek. Bármikor abbahagyható, bizonyos korlátokkal szerkeszthető, de az amatőr szinthez mért felelősséggel is jár.

A távozni kívánó társak identitásának és hozzászólásainak eddigi kezelési módja talán nem "működési hiba", ahogyan a rovat címe mondja, de érdemes erről gondolkozni, jobb és egyértelműbb szabályokat alkotni, nem pedig egyedi eseteket kezelni.

Üdv: Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”