Működési hibák

A közösségi honlap, a fórum, a levelezőlisták, a blogmotor és a Csillagváros egyéb funkcióival kapcsolatos észrevételek, hibák, kérdések fóruma.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.03.17. 13:57

Lovász András írta:
2021.03.17. 12:51
Vizi Péter írta:
2021.03.17. 09:45
CBO - aki indította - levette, mert a téma ki lett beszélve.
Értem, világos, csak szokatlan. Sok átbeszélt téma van még a fórumon, amiket nem veszünk le, mert az idelátogatók számára tanulságul szolgálhatnak...
A fenéket...
Ebben a megközelítésben sok témát lehetne törölni.
Szerintem inkább bizonyos vonatkozásaiban némelyeknek meglehetősen kínos volt.
Szerényen többen nem is nyilvánítottak véleményt, vagy csak semmitmondó mismásolást tettek
De ez csak az én véleményem.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: mizar » 2021.03.17. 14:17

D.Laci írta:
2021.03.17. 13:57
Lovász András írta:
2021.03.17. 12:51
Vizi Péter írta:
2021.03.17. 09:45
CBO - aki indította - levette, mert a téma ki lett beszélve.
Értem, világos, csak szokatlan. Sok átbeszélt téma van még a fórumon, amiket nem veszünk le, mert az idelátogatók számára tanulságul szolgálhatnak...
A fenéket...
Ebben a megközelítésben sok témát lehetne törölni.
Szerintem inkább bizonyos vonatkozásaiban némelyeknek meglehetősen kínos volt.
Szerényen többen nem is nyilvánítottak véleményt, vagy csak semmitmondó mismásolást tettek
De ez csak az én véleményem.

D.Laci
Nem lett itt semmi kibeszélve!
Megvan a lóvé, az arra vonatkozó részeket kellett volna kigyomlálni, mert már az nem aktuális. De a többi fórumozó más privát írását (ami nem erre vonatkozik, hanem mondjuk szakmai dolog) nem lehetett volna az ő hozzájárulásuk nélkül törölni.
A moderátor hibázott szerintem.
A cél szentesíti az eszközt, mint tudjuk.
Ez meg az én véleményem.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.03.17. 15:01

A témaindítónak joga van törölni a témát.
Aki részt vett benne vagy legalább olvasta, tudja, miről volt szó.
Én a tiszta lap híve vagyok.
Ez meg az én véleményem.
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: pisza » 2021.03.17. 15:46

Vizi Péter írta:
2021.03.17. 15:01
A témaindítónak joga van törölni a témát.
Aki részt vett benne vagy legalább olvasta, tudja, miről volt szó.
Én a tiszta lap híve vagyok.
Ez meg az én véleményem.
Oké, Péter, de ha a témindító topicjához írok egy kisdoktorit optikai újításokról, vagy valami hasonló emeltszintü tanácskozást folytatok ott szakértő amatőrtársakkal, akkor ezután mentsem le az egészet mert a topicindító pillanatnyi hangulata miatt száll az egész levelezés. Szerintem meg ne legyen joga törölni, válogassa meg szavait, véleményét, és ott legyen a többi kiváncsi amatőrnek. Én személy szerint mégegyszer átolvastam volna Pali írásait, mert szerintem (az üzletet eltekintve) volt abba nem kevés szakmai tudnivaló.
Engem a csillagvárosban már az is bosszant, hogy néhányéves hozzászólások alól a feltöltött kép nem jelenik. Persze gondolom a tárhely sem végleges, de azért 20 ezer karakternek lett volna hely. Ahogy emlékszem semmi személyeskedés nem vol benne, adatvédelemmel sem volt szemben, a felek normálisan beszélgettek.
Kár volt törölni, hidd el sokan tanulhattak volna belőle, főleg akiket piszkál a CFF lencse.


Csaba
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: mizar » 2021.03.17. 16:28

pisza írta:
2021.03.17. 15:46
Vizi Péter írta:
2021.03.17. 15:01
A témaindítónak joga van törölni a témát.
Aki részt vett benne vagy legalább olvasta, tudja, miről volt szó.
Én a tiszta lap híve vagyok.
Ez meg az én véleményem.
Oké, Péter, de ha a témindító topicjához írok egy kisdoktorit optikai újításokról, vagy valami hasonló emeltszintü tanácskozást folytatok ott szakértő amatőrtársakkal, akkor ezután mentsem le az egészet mert a topicindító pillanatnyi hangulata miatt száll az egész levelezés. Szerintem meg ne legyen joga törölni, válogassa meg szavait, véleményét, és ott legyen a többi kiváncsi amatőrnek. Én személy szerint mégegyszer átolvastam volna Pali írásait, mert szerintem (az üzletet eltekintve) volt abba nem kevés szakmai tudnivaló.
Engem a csillagvárosban már az is bosszant, hogy néhányéves hozzászólások alól a feltöltött kép nem jelenik. Persze gondolom a tárhely sem végleges, de azért 20 ezer karakternek lett volna hely. Ahogy emlékszem semmi személyeskedés nem vol benne, adatvédelemmel sem volt szemben, a felek normálisan beszélgettek.
Kár volt törölni, hidd el sokan tanulhattak volna belőle, főleg akiket piszkál a CFF lencse.


Csaba
Teljesen egyetértek Csabával!
Az, hogy lett egy rossz lencse, teljesen feloldódott a beszélgetésekbe.
Mondjuk Palinak ez volt a célja, hogy elkezdjünk más irányba is beszélgetni, de a magam részéről nem bántam.
Írt sok hasznos dolgot, és még lett volna pár optikai tudnivaló amit elolvastam volna.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: mizar » 2021.03.17. 16:40

Vizi Péter írta:
2021.03.17. 15:01
A témaindítónak joga van törölni a témát.
Aki részt vett benne vagy legalább olvasta, tudja, miről volt szó.
Én a tiszta lap híve vagyok.
Ez meg az én véleményem.
Nincs igazad Péter, mert kellett a nyilvánosság és a cirkusz a pénz miatt. Most, hogy az megoldódott nem lehet mindent lehúzni a budin.
Lovász András
Hozzászólások: 2448
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2021.03.17. 17:22

A téma kényes volt, ez kétségtelen, mert etikai kérdéseket is feszegetett. Úgy került nyilvánosságra, hogy nem volt még lezárva. Emiatt különösen kellemetlen irányba ment el néha a beszélgetés. Csak sajnálom, hogy a törlésével a szakmai része is ment a kukába.
Ha előre tudtam volna, hogy ez csak egy ideiglenes topic lesz, szerintem nem áldoztam volna az időmet hozzászólásokra - és talán mások sem.

Az én távcsővásárlásom is tartalmaz kellemetlen elemeket, de csak akkor hozakodtam elő vele, amikor már megvolt a "happyand" és a tanulság. Sárdobálásra normális ember nem kíváncsi szerintem.

Ez meg az én véleményem.
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2021.03.17. 18:00

Lovász András írta:
2021.03.17. 17:22
A téma kényes volt, ez kétségtelen, mert etikai kérdéseket is feszegetett. Úgy került nyilvánosságra, hogy nem volt még lezárva. Emiatt különösen kellemetlen irányba ment el néha a beszélgetés. Csak sajnálom, hogy a törlésével a szakmai része is ment a kukába.
Ha előre tudtam volna, hogy ez csak egy ideiglenes topic lesz, szerintem nem áldoztam volna az időmet hozzászólásokra - és talán mások sem.

Az én távcsővásárlásom is tartalmaz kellemetlen elemeket, de csak akkor hozakodtam elő vele, amikor már megvolt a "happyand" és a tanulság. Sárdobálásra normális ember nem kíváncsi szerintem.

Ez meg az én véleményem.
Ez így van.
Szerintem is sokan, többek között én sem nyilvánultam volna meg, ha tudom, hogy ez a vége.
Bizony, hogy volt tanulsága a topicnak, ha valaki végigolvasta. (Én többször megtettem.)
Na ennek a lehetősége lett elvéve a leendő olvasóktól, vagy csak aki ismét tájékozódna, mert emlékszik, hogy valaha volt ilyen téma.
Egyáltalán nem személyeskedve, de maga az, hogy van-e értelme ekkora APO-t venni?
Zsolt véleménye is milyen szépen nyomon-követhetően alakult a téma kifejtése során és megannyi szakmai érv, ami már nem elérhető.
Ez számomra olyan, mint a homokba dugott fejű strucc, aki a szőnyeg alá söpri a szemetet, mert zavarja.
Azt meg végképp nem értem, hogy ez lenne a tiszta lap? ( "A múltat végképp eltörölni...")
Ezzel én be is fejeztem.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: cbo » 2021.03.17. 18:28

mizar írta:
2021.03.17. 16:40
Nincs igazad Péter, mert kellett a nyilvánosság és a cirkusz a pénz miatt.
Nem a pénz miatt volt. Úgy döntöttem nyitok ennek a problémának egy topikot és ennyi, nem kell többet belegondolni.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Működési hibák

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2021.03.17. 19:10

Én úgy vagyok ezzel, hogy Zsolt egy saját problémát hozott ide, ami aztán rengeteg általánosan érdekes hozzászólást szült, immár eltávolodva az eredeti szándéktól.
Az valóban kár, hogy egy sor szakmai anyag is eltűnt, de végül is a téma megoldódott, és megértem, ha ezek után Zsolt nem akarja akár még évek múlva is itt látni a hajdan fontos, de két embernek kellemetlen ügyet.
Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentés, fejlesztési javaslatok”