Általános kérdések

Itt minden Téged foglalkoztató alapkérdés feltehetető, legyen az csillagászati elméleti, vagy távcsővásárlással, -használattal, vagy az égbolton való tájékozódással kapcsolatos gyakorlati kérdés!
Földi Péter
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.12.24. 17:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Földi Péter » 2013.02.22. 19:29

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy emellé a starpointer mellé lehet e bütykölni valami sínt hogy egy másik rendes keresőm is legyen??
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2013.02.22. 20:03

Tegnap ezt a kérdést tettem fel:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Temp%C3%B3
Viszont, egyedül Szarka Levente volt az, aki minden kirohanás nélkül
a kérdésemre válaszolt!
Viszont, Lajos bácsi nem a felltett kérdésemre válaszolt, hanem azt ecsetelte,
hogy megint agresszív vagyok!!! Azzal, hogy megkérdeztem, hogy milyen
idődözönként kell újra alu bevonatot vinni az optikára.... azzal még
nem törtem le az aranyszarvát se Lajos bácsinak, se Ferenczi Imrének.!
Ha ez agresszívitás, akkor talán soha többé nem teszek fel szakmai kérdést!
Amúgy , marha jól megvagyok ezekkel a "mocskos" csehekkel! Az Ő
csillagvárusukban nincs ielyen beszólás, mint amilyeket Sáfár Péter írt :
kurv. kib. az egész.. vagy, szószerint leírva : egy rakás szar...
Nem értem, hogy egyeseknek miért lehet bármit leírni?
Másokat, pedig kitiltanak a csillagvárosból, mert lemerték írni azt amit gondolnak.
Budjács Márton.
Földi Péter
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.12.24. 17:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Földi Péter » 2013.02.22. 21:14

Bogáncs írta:Tegnap ezt a kérdést tettem fel:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Temp%C3%B3
Viszont, egyedül Szarka Levente volt az, aki minden kirohanás nélkül
a kérdésemre válaszolt!
Viszont, Lajos bácsi nem a felltett kérdésemre válaszolt, hanem azt ecsetelte,
hogy megint agresszív vagyok!!! Azzal, hogy megkérdeztem, hogy milyen
idődözönként kell újra alu bevonatot vinni az optikára.... azzal még
nem törtem le az aranyszarvát se Lajos bácsinak, se Ferenczi Imrének.!
Ha ez agresszívitás, akkor talán soha többé nem teszek fel szakmai kérdést!
Amúgy , marha jól megvagyok ezekkel a "mocskos" csehekkel! Az Ő
csillagvárusukban nincs ielyen beszólás, mint amilyeket Sáfár Péter írt :
kurv. kib. az egész.. vagy, szószerint leírva : egy rakás szar...
Nem értem, hogy egyeseknek miért lehet bármit leírni?
Másokat, pedig kitiltanak a csillagvárosból, mert lemerték írni azt amit gondolnak.
Budjács Márton.



Szia!

Én még új vagyok és nem ismerlek, de nem mindig értékelik pozitívan, ha leírod ilyen formában amit gondolsz. És lehetne szebb a beszéded pl. trágár beszéd kihagyása stb... Ja és ha kérdezel valamit, akkor ha szeretnél választ kapni ne így fogalmazd meg.

Bocsi, hogy beleszólok, de mindenhol veled (Bogáncs) találkozom és mindig vita lesz belőle. (megkérlek, hogy velem ne veszekedj, azért mert szóltam, mert ez jóindulatú!!!)
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: BZd » 2013.02.22. 22:43

Bogáncs írta:Ha ez agresszívitás, akkor talán soha többé nem teszek fel szakmai kérdést!
Amúgy , marha jól megvagyok ezekkel a "mocskos" csehekkel!


Kedves Márton!

Tegnap a Napfoltok topicban kulturált formában kérdeztél és minő véletlen, Lajos bácsi nem intett rendre a válaszában. Gondolkozz el az összefüggésen.
Nem kell minden vélt sérelemért az orrunk alá dörgölnöd, hogy határon túli magyar vagy, nem értem miért fontos ez. Nem tudom ez számodra miért okoz frusztrációt, kisebbségi érzést. Elárulom, hogy mi, anyaországi magyarok -minimális intelligencia fölött- tisztelettel tekintünk a határon túliakra, szerintem nem kell részleteznem, hogy miért. Az, hogy téged letorkolnak az kizárólag annak szól, amilyen stílusban megnyilvánulsz. V.ö., "Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten."
Nekem is kinyílik a bicska a zsebemben a hozzászólásaid olvastán, minden szavadon érződik, hogy tele vagy feszültséggel, ne itt vezesd le, kérlek. Inkább ereszd ki a gőzt máshol, lazulj el, csinálj pár fekvőtámaszt, fusd körbe a háztömböt, keress valami kedvedre valót az Internet sötét bugyraiban, rágcsálj egy kis látnokzsályát, tudom is én mit, stb... ;)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.02.23. 02:12

Kaszás Gábor írta:
Kukac írta:Ha nem hasznlod a starpointert, én szívesen rárakom a 70/500-asomra, pont erre lenne szükségem.
Adok érte cserébe egy PC-s asztali hangszórót. Na?


Hmm. Hát még azért tartogatnám a fiókban valamennyit, hátha használom mégis valamire. Nagyon sűrgősen kellene, vagy tudsz várni valamennyit?


Csak fel akartam hívni a figyelmed arra, hogy ez hasznos holmi! És lám, rögtön elgondolkodtál rajta.

De ha tényleg nem kell, nálam hasznos része lesz egy távcsőnek.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2013.02.23. 10:49

BZd írta:
Bogáncs írta:Ha ez agresszívitás, akkor talán soha többé nem teszek fel szakmai kérdést!
Amúgy , marha jól megvagyok ezekkel a "mocskos" csehekkel!


Kedves Márton!

Tegnap a Napfoltok topicban kulturált formában kérdeztél és minő véletlen, Lajos bácsi nem intett rendre a válaszában. Gondolkozz el az összefüggésen.
Nem kell minden vélt sérelemért az orrunk alá dörgölnöd, hogy határon túli magyar vagy, nem értem miért fontos ez. Nem tudom ez számodra miért okoz frusztrációt, kisebbségi érzést. Elárulom, hogy mi, anyaországi magyarok -minimális intelligencia fölött- tisztelettel tekintünk a határon túliakra, szerintem nem kell részleteznem, hogy miért. Az, hogy téged letorkolnak az kizárólag annak szól, amilyen stílusban megnyilvánulsz. V.ö., "Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten."
Nekem is kinyílik a bicska a zsebemben a hozzászólásaid olvastán, minden szavadon érződik, hogy tele vagy feszültséggel, ne itt vezesd le, kérlek. Inkább ereszd ki a gőzt máshol, lazulj el, csinálj pár fekvőtámaszt, fusd körbe a háztömböt, keress valami kedvedre valót az Internet sötét bugyraiban, rágcsálj egy kis látnokzsályát, tudom is én mit, stb... ;)

Kösz a tanácsodat megfogadom :!:
Valóban igazad van! Én egy agresszív ember vagyok!
Ammennyiben, ha ismernéd a nyelvet, egy csodálatos világba csppennél:
http://www.asu.cas.cz/alma-practical ,vagy
Vhttp://www.asu.cas.cz/?utm_source=naji ... m=referral
Az ,aki beszéli a szláv nyelveket!!! oroszul sokkal, de sokkal több infohoz jut.
NEM MINDEN A CSILLAQGVÁROS AZ INTERNETTEN: VAN MÁS IS :!: :!: :!: :!: :!: :!:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bogáncs 2013.02.23. 15:17-kor.
Levente
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2011.09.19. 21:32

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Levente » 2013.02.23. 12:32

Földi Péter írta:Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy emellé a starpointer mellé lehet e bütykölni valami sínt hogy egy másik rendes keresőm is legyen??



Amici prizmás kereső mellé nagy segítség lehet a Star pointer mivel abba 90 fokkal elfordítva kell belenézni ami megnehezíti a tájékozódást. Egyenes állású keresőnél viszont nem sok értelme van.
Én nem akartam megfúrni a tubust ezért úgy oldottam meg, hogy a kereső papucsot kétoldalas ragasztóval rögzítettem a távcsőhöz, és mivel a Star pointer nagyon könnyű simán elbírja. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Levente 2013.02.23. 16:18-kor.
Levente
Földi Péter
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.12.24. 17:26

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Földi Péter » 2013.02.23. 12:55

Amici prizmás kereső mellé nagy segítség lehet a Star pinter mivel abba 90 fokkal elfordítva kell belenézni ami megnehezíti a tájékozódást. Egyenes állású keresőnél viszont nem sok értelme van.
Én nem akartam megfúrni a tubust ezért úgy oldottam meg, hogy a kereső papucsot kétoldalas ragasztóval rögzítettem a távcsőhöz, és mivel a Star pointer nagyon könnyű simán elbírja. ;)[/quote]


Tehát akkor egy erősebb kétoldalas ragasztóval odaragasztom a sínt és beleteszem a lehetőleg egyenes állású keresőt??? Akkor elméletben lehet 2 keresőm 1 távcsövön.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.02.23. 13:58

"Ammennyinen, ha ismernéd a nyelvet, egy csodálatos világba csppennnél:
http://www.asu.cas.cz/alma-practical ,"

Ez bizony nagyon igy van. Hasznos, tanulságos is, egy kicsit körülnézni a szomszédaink csill.linkjein. CSEHORSZÁGI, SZLOVÁKIAI, OSZTRÁK, SZERB honlapokon érdemes nézegetni, sőt ali ismeri a cirill írást, az OROSZOKÉN is. Nem minden USA-beli közlés a mérvadó (pl. a Cseljabinszk-jelenségnél igen csak elszámolgatták mafukat). Pl. én az 1960-70-es években nagyon sokat tanultam a csehországiaktól, és később a többi nyugatival ők hoztak össze.
Jó böngészést: BQ.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Általános kérdések

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2013.02.23. 15:48

Valahogy nam tukok feltölteni egy képet sem! Mimdig azt írja ki, hogy több mit 5 Mb.
Megpróbálom csak a mépekt bemásolni.
Válasz küldése

Vissza: “Az alapismeretektől a távcsővásárlásig”