Re: Napmegfigyelés
Elküldve: 2025.05.27. 22:21
Mondjuk ennyire belenagyítva az amúgy sem extra mobilos kép azért nem épp a minőség bajnoka. :)
Szerintem egyrészt sokat változott ennyi idő alatt a Nap felszíne, másrészt a 2. kép kevésbé kontrasztos. Vagy a különböző seeing miatt, vagy esetleg a fotók különböző expozíciós értékei/feldolgozása miatt. Talán ezek együttes összjátéka miatt?Maczó András írta: ↑2025.05.21. 23:02Lehet ez valami valós alakzat, valami filament-szerű képződmény - nem hallottam még erről, hogy ilyet ebben a tartományban lehetne észlelni - vagy csak egy illúzió, a kép különböző részleteibe lát bele az emberi agy egy alakzatot?
Tudom, hogy sokat változik:) Na de akkor állj, mégiscsak létező jelenség, ha _változást_ látunk?Lovász András írta: ↑2025.06.01. 07:13Szerintem egyrészt sokat változott ennyi idő alatt a Nap felszíne,
De valóban jól látszik az "M"-alak az 1. képen...