Napkitörés 2011!!

Napészlelők fóruma
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.02.24. 10:20

Halló, ezt azlrt ne! EZ EGY KOMOLY ROVAT, ne silányítsuk el butaságokkal. Van a Csillagvárosnak Vicc szekcója is! BQ
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.02.24. 10:42

astrohist írta:Halló, ezt azlrt ne! EZ EGY KOMOLY ROVAT, ne silányítsuk el butaságokkal. Van a Csillagvárosnak Vicc szekcója is! BQ


OFF

Egyetértek.. Vagyis mégsem.. Ez még viccnek is rossz! :D Kérem, tartózkodjunk ezektől a dolgoktól a komoly topikokban. Ilyen témák csak akkor megengedettek, ha aki beírja komolyan is gondolja, vagy bizonytalan a témában. Aztán vagy sikerül kiverni a fejéből logikus és tudományos érvekkel, vagy nem! :D.

ON

A topicinditó srácnak pedig ajánlom figyelmébe Arthur C. Clarke és S. Baxter: Elsőszülöttek trilógiáját Ami Sci-fi, de jó értelemben. Nagyon kapcsolódik a napkitörés témájához. És inkább tudományos részleteiben, a fantasztikum a sztori szövésében van. Ne feledjük el, Clarke igencsak látnoki típus volt: GPS, űrlift, stb.. Sajnos már nincs köztünk!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára attila dezső 2011.02.24. 17:45-kor.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.02.24. 14:08

Egyébként egy jókora napkitörés anyaga és egy vele találkozó épp arra járó üstökös pályája mekkora mértékben módosulhat, szerintem nem elhanyagolható, pl. a 2039-es vagy melyik Földhöz közel jövőnek nem kell olyan nagy pofon, hogy emiatt veszélyeztessen, persze az esély nem nagy sokszor semmire mégis benne van. ??
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: dgy » 2011.02.24. 14:56

attila dezső írta: Arthur C. Clark: Elsőszülöttek trilógiáját


Clarke

dgy
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.02.24. 17:31

dgy írta:Clarke


Sőt, Clarke és Baxter. :)

Kíváncsi lennék, hogy effektíve mennyit tett hozzá ezekhez a könyvekhez Arthur bácsi a nevén kívül. :)

Nagy rajongója vagyok Clarke-nak, de ezeket a könyveket még nem mertem beszerezni.
Az újabb művei közül időrendben kb. az Isten pörölyéig és a 3001-ig jutottam el, és ekkor döntöttem el, hogy inkább a régi könyveit olvasom újra. :)
A Lee-vel közösen írt Rama-saga is elég gyengus volt már...
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.02.24. 17:48

csakb írta:
dgy írta:Clarke


Sőt, Clarke és Baxter. :)

Kíváncsi lennék, hogy effektíve mennyit tett hozzá ezekhez a könyvekhez Arthur bácsi a nevén kívül. :)

Nagy rajongója vagyok Clarke-nak, de ezeket a könyveket még nem mertem beszerezni.
Az újabb művei közül időrendben kb. az Isten pörölyéig és a 3001-ig jutottam el, és ekkor döntöttem el, hogy inkább a régi könyveit olvasom újra. :)
A Lee-vel közösen írt Rama-saga is elég gyengus volt már...


Köcc! Javitottam. Nekem tetszett.. De a "végső bizonyítás" című regénye viszont gyenge lett szerintem!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.02.24. 19:26

tobe-nak! Üstökösök és napkitörés.
Az üstökösök mozgását a Nap elektron-proton felhője közvetlenül nem befolyásolja érzékelhetően. Nagy ritka, és kis tömegű egy ilyen kidobott felhő, az üstökös-mag hatáskersztmetszete pedig a tömegéhez képest kicsi. Viszont a Nap ibolyántúli és részecske sugárzása hatással lehet az üstökös gáz-kiáramlására, ami már alkalmanként mérhetően befolyásolja a mozgását. Ezt a nem-gravitációs pályaháborgást az üstökös-fizikai kutatás az 1950-es évek óta vizsgálja. Abszolut értékben ez is aránylag kis mértékű a gravitáációs pályaháborgásokhoz képest. A kisbolygók nem gravitációs pályaháborgására vonatkozólag nincsen tudomásom ilyen hatásról.
Üdv: BQ
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.02.24. 21:16

astrohist írta:Abszolút értékben ez is aránylag kis mértékű a gravitációs pályaháborgásokhoz képest.


Köszönöm a felvilágosítást Lajos úrnak.

Mikor a gravitációs kulcslyukon keresztül megy valami ott érdekes az ilyen hatás legfőképpen, már a mi a veszélyességét illeti.

Üdvözlettel Béla.
Iron
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.13. 17:01

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: Iron » 2011.03.09. 22:45

Egy kisfiu meglátásai szerint (bizony-bizony nem csak zöldségeket beszél) hamarosan nagy sugárzásnak lesz kitéve termőföldünk, szerencsére van esélyünk mégpedig:

" Egy évre való tartaléknak kell lennie, és fontos, hogy magokat tároljunk, amelyeket majd elültetünk, hogy aztán termést hozzanak. Szükség lesz növény- és zöldségtermesztési ismeretekre, esetleg erről szóló könyvek beszerzésére. Vásároljatok fóliát és mindent, amire szükség van kis fóliaházak építéséhez. Csak így lesz termésetek, mert a Föld erős sugárzásoknak lesz kitéve, amit a növények nem fognak tudni elviselni. Nagyon fontos, hogy palántázás előtt tisztítsátok meg a helyet, ahova növényeket ültetitek. A termőföld felső rétege halott lesz, ezt ne használjátok. A felső 5-10 centiméteres réteget ássátok ki és dobjátok el. Az alatta lévő földet lazítsátok fel, ebbe ültessetek. Fontos, hogy néhány tartalék ruhátok is legyen. Mindezek ellenére élnünk kell az életünket. Minden nap egy tapasztalat. Semmiben sem segít, ha állunk és várunk valamire. A víz gond lesz, de nem Magyarországon."
" Hamarosan elindul egy olyan folyamat a lelkekben és az ország minden településén, amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe."
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Napkitörés 2011!!

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.03.09. 22:55

Ja, oké.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Válasz küldése

Vissza: “Nap”