Észleljük a Holdat!

Holdészlelők fóruma
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: bognart » 2009.11.07. 21:25

santage írta:
bognart írta:
(de azt ne feledd, hogy nem Theophilius, hanem csak Theophilus - nem "isten gyermeke" hanem "istent kedvelő")

snt


Köszönöm ! Próbálom megjegyezni. :)
Remélem könnyebb lesz, mint lerajzolni. :D
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: bognart » 2009.11.07. 21:35

nyozo írta:
Azt ellenben nem csodálom, hogy sokáig tartott... Egyszer próbáltam hasonlót, még a Holmes üstökösről. Arra még elmondhatom, hogy kb. időben ugyanott voltam mint analóg módon cerkával, de a hold esetében ez szinte biztosan több idő digitálisan...

nyz


Köszönöm !

Az az igazság, hogy hagyományos kézi rajzolással ezerszer gyorsabb lett volna, de nem tudtam volna ezt a hatást visszaadni.
Iszonyatos miket lehet kihozni a GIMP-ből. Pláne egy rajztábla segítségével.... Létezik egy Gimp Painter kiegészítés hozzá.

A Gimp effektjei segítik a hatás fokozását. Bár ez egy szinten a rajz "digitális megszentségtelenítése".

Amúgy itt csak fekete szint, "festékszóró pisztolyt", maszatolás-t (elmosás és szétszórást) alkalmaztam.
Rétegek:
-alap (ez adta a fehér hátteret)
-skicc (itt vázlatoltam fel a rajzot)
-körvonal (skicc letisztázása)
-fest (az összes többi rajz helye)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Balage » 2009.11.15. 21:57

Tamás, ez eszméletlen. Ilyet távcsőben szoktam látni, nem papíron :) Köszönöm a tanácsokat, leírásokat a technikákkal kapcsolatban, majd megpróbálom alkalmazni őket. Én mindenesetre nem szoktam tónusozni távcső mellett, hanem a 10es skálával jelölem be a területeket. Még mindig kidolgozásra vár a legutóbbi művelet, remélem, a héten már lesz rá idő. Eddig csak úgy záporoztak a zh-k...
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Ggz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.09.17. 19:46

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Ggz » 2009.11.16. 08:20

Szia Tamás!

Gratulálok az ASOD-on szereplésedhez! Egyszer, ha lesz bátorságom, talán én is küldök oda valamit.

Üdv: Ggz
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: Balage » 2009.11.16. 20:27

Zoli, tényleg nem értelek. Tele lehetne pakolni a rajzaiddal az oldalt :) Mutassuk meg, mit tudunk mi, magyarok!
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: bognart » 2009.11.24. 11:28

Sziasztok !

Erre fele esténként hihetetlen köd és pára...mintha mocsárban lennék... :(

Tegnap ilyen Holdam volt:

Kép
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
arpiszan
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.09.16. 22:27

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: arpiszan » 2009.11.24. 11:33

Sziasztok
Jól látom, nem nagyon aktivizálta magát senki az észlelési versenyre? Elég sokat elpiszmogtam a kidolgozással, többször is nekifutottam, végül ezek jöttek össze:
Első próbálkozás:
fm1_bw_2.jpg


Ez jobban sikerült, de kicsit ujjlenyomatos lett:
fm2_bw_2.jpg



Ez tetszik:
fm3_bw_2.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arpiszan 2009.11.24. 11:47-kor.
arpiszan
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.09.16. 22:27

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: arpiszan » 2009.11.24. 11:44

És még mindig egy Fra Mauro rajz, csak az előző hozzászólásba már nem fért be:

fm4_bw_2.jpg


Szerintem a négy közül ez sikerült a legkevésbé rosszra, bár a szkennelés levett belőle sokat.
A 4 kidolgozásnál a satírozáson rugóztam, próbálkoztam többféle ceruzával és technikával.
Az első két rajzon szénrúdról dörzsöltem leport és vattával próbáltam egyenletesen felkenni a papírra, és erre vittem fel az árnyékokat illetve radíroztam ki a világos területeket. Sajnos nem mindig sikerült homogén hátteret létrehozni.

A másik két rajzon egy Tamás által ajánlott technikával kísérleteztem (ld itt :http://www.cloudynights.com/photopost/showphoto.php?photo=9539&size=big)

Mi a hivatalos módja a versenyen való nevezésnek? Nehogy valami miatt lemaradjak a fődíjról! :roll:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
arpiszan
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.09.16. 22:27

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: arpiszan » 2009.11.24. 11:52

Ráadásként egy sematikus Eratosthenes rajz. Ez is az október 27-i éjszakán lett melesve, csak elvacakoltam a kidolgozással. Tényleg csak sematikus rajz, a kráter messze nem ilyen szabályos, de olyan szép volt az okulárban, hogy egy vázlatot még összedobtam erről is.
er1_bw_2.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Észleljük a Holdat!

Hozzászólás Szerző: bognart » 2009.11.24. 12:32

Nagyon jóóóó !
Nagyon klassz ! Tessék beküldeni az ASOD-ra is ! De a két rajzot ne egyidejűleg, kicsit késleltetve ! Különben könnyen lenyelik a többi rajzodat !

A versenyen felhő miatt nem tudtam indulni. Remélem most jobb lesz az ég !
Ha összejön, akkor remélem meg leszel szorongatva ! :)
Bár, ha jól tudom, Kirami is rajzolt.... csak ő nem mutatta még meg a rajzát ! :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Válasz küldése

Vissza: “Hold”