Hold-észlelés

Holdészlelők fóruma
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.07.06. 20:08

Sziasztok!

Tegnapi holdazásom eredménye alább. Nagyon megtetszett ez a két kráter, főleg az Atlas, el is neveztem zsiráfnak, mert olyan foltos :mrgreen:

Kép

Nagyobb képet és leírást a blogomban találtok.

hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.07.07. 00:03

Szia !

A kép alapján kíváncsi lettem, hol is van ez a Holdon, elővettem a már jól bevált http://wms.lroc.asu.edu/lroc_browse/view/wac_nearside linkemet és kerestem. De ránézés alapján nem találtam meg melyik lehet, nem ismertem ezelőtt. Aztán megnéztem egy képet róla a név alapján, arról rögtön meglett ránézésre. Élőben is jól nézhet ki, amint lehet megnézem a csőben is. Kicsit az arányok el vannak a rajzon csúszva, olyan, mintha más szögből nézted volna, jobban rálátva és egymáshoz képesti méretük is csalóka, de amúgy jó kis rajz, csak mióta ezt a rajzolást megnéztem, nagyon kritikus lettem a rajzokkal szemben, a kákán is meglátom a csomót vagy fordítva, magam sem tudom.

Üdv, további jó rajzolást, a nemsoká beköszönő kellemes meleg nyári estéken. Állítólag az következik... :)
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.07.07. 21:41

Sziasztok!

Tegnap is kint jártam, ismét rajzoltam, most a Posidonius krátert és kis társát :mrgreen:

Kép

Itt megtaláljátok nagyban a képet és a leírást:
http://egmesek.blogspot.com/2011/07/pos ... terek.html

Tobe: Akárhogy nézegetem a fórumot és a kapcsolódó oldalakat, nem sok rajzot láttam még tőled (pontosan egy darabot, aminek köze sincs a csillagászathoz). Mégis azután hogy elkezdtél kicsit olvasni a rajzolásról (aminek különben nagyon örülök, és szorgalmazom hogy kezdj el rajzolni te is), máris olyan szakértőjévé váltál a dolognak, hogy kritizálod más munkáját. Kérlek tedd fel ide te is a holdkráterekről készült rajzaidat, kiváncsian várom őket. ;)

hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2011.07.07. 22:18

Egy kis holdazás mielőtt besötétedik.
Toucam, 3x, piros szűrő

hold_20110707_1843.png

hold_20110707_1853.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.07.07. 23:23

hanee írta:hanee


Pont kérdezni is akartam, hogy ti a rajzot úgy készítitek, hogy 3 óra hosszáig, követitek egy GOTO mechanikával, miközben bal kézben a papír, jobban a ceruza és valaki felszolgálja a kávét is, vagy pedig a főalakot meghúzzátok, majd odabent akár másnap a részleteket kidolgozva ? Előző "kritikám"-ról elgondolkodva, csak annyit mondanék, hogy a nem tökéletesen realisztikus ábrázolás nem feltétlen negatívum, gondoljunk csak Picasso, vagy Dali stb. képeire, ha direkt az volt a cél, de ha nem, akkor sincs vele baj. Én már csak ilyen vagyok. Lehet a "Horoszkópom" az oka. :) Tervezem Hold rajzot is készíteni, ezért és egyebek miatt is tegnap megint rajzoltam egy 3 órás maratoni idővel, az eredmény nem lett rossz, de itt nem mutogatom, nem ide való. Na, most fenti képedet megint megpróbálom megtalálni , anélkül hogy tudnám hol van, pont ez az izgalmas benne, de nem mondom meg, hogy meg lett e, nehogy csúnyát mondjak. :) Ügyes vagy, és punktum. Amúgy ha valaki azt mondja kutya van egy képen és nekem elsőre macskának néz ki, azért kicsit megcsóválom a fejem elsőre. :)
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.07.10. 18:49

tobe írta:Pont kérdezni is akartam, hogy ti a rajzot úgy készítitek, hogy 3 óra hosszáig, követitek egy GOTO mechanikával, miközben bal kézben a papír, jobban a ceruza és valaki felszolgálja a kávét is, vagy pedig a főalakot meghúzzátok, majd odabent akár másnap a részleteket kidolgozva ?


Ki így, ki úgy csinálja. Ismerek olyat, aki a teljesen részletes rajzát is a távcső előtt készíti el. Én a távcső előtt egy részletes, mindenre kiterjedő vázlatot készítek, és utána bent, az asztalnál dolgozom ki, vagy rajzolom át. Amúgy nincs GoTo-m, balkezes vagyok és senki sem szolgál fel kávét közben :mrgreen:
Próbáld ki, és rájössz majd hogy neked melyik módszer jön be jobban. Aranyszabály nincs, de vázlatot mindig érdemes készíteni.

tobe írta:Előző "kritikám"-ról elgondolkodva, csak annyit mondanék, hogy a nem tökéletesen realisztikus ábrázolás nem feltétlen negatívum, gondoljunk csak Picasso, vagy Dali stb. képeire, ha direkt az volt a cél, de ha nem, akkor sincs vele baj. Én már csak ilyen vagyok. Lehet a "Horoszkópom" az oka. :)


Szerintem ennek meg semmi értelme, és a horoszkópodnak sincs ehhez semmi köze.
Továbbra is kiváncsian várom a csillagászati témájú rajzaidat a fórumon, főképp a Holdról készülteket.

hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.07.10. 18:59

hanee írta:Továbbra is kiváncsian várom a csillagászati témájú rajzaidat a fórumon, főképp a Holdról készülteket.hanee


Köszi a tanácsokat, ha lesz rajz megmutatom, a másféle rajz készítése után láttam a fejemben annyira sokáig néztem, a Holdnál ez nem tudom mennyire válik be, bár közben rajzoltam is, úgy jobban megmaradnak a részletek igencsak.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.07.10. 19:24

tobe írta: a másféle rajz készítése után láttam a fejemben annyira sokáig néztem, a Holdnál ez nem tudom mennyire válik be, bár közben rajzoltam is, úgy jobban megmaradnak a részletek igencsak.


Ezt elmagyarazhatnad (ha Hold-eszleleshez kapcsolodik), mert egy szot nem ertek belole.

--mpt
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.07.10. 20:45

mpt írta:Ezt elmagyarazhatnad (ha Hold-eszleleshez kapcsolodik), mert egy szot nem ertek belole.


Nincs ebbe semmi különös, csak annyira megfigyelem és közben mintha rajzolnám a kezemmel, hogy utána becsukom a szemem és látom magam előtt, hogy mit is láttam a részleteket, formákat íveket, ami után fejből lerajzolhatom. De ez az időtől függ, meddig nézem. Magam is meglepődtem, hogy elő tudom idézni a látott kép részleteit.
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Hold észlelés

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.07.11. 21:32

Akkor jó lenne most már tényleg látni tőled valami rajzot is.. fejből vagy nem fejből, nekem mindegy :mrgreen:

hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
Válasz küldése

Vissza: “Hold”