Ezzel ugrott a Hold...

Holdészlelők fóruma
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.03.12. 21:13

Óvári L. írta:A Hold árapály-hatásának és a földrengések bekövetkeztének kapcsolata nem szignifikáns. Tessék ellenőrizni, csak kattintgatni kell egy planetáriumprogramban:


Re: Hold és földrengések. A kérdést régóta és sokan vizsgálták, eléggé gyatra eredménnyel. Az árapály hatást eddig nem sikerült megbízhatóan kimutatni. Alapvetően azt kell figyelembe venni, hogy az árapály nem okozója, hanem kiváltója lehet a rengéseknek. Tehát legfeljebb az utolsó lökést adja. Viszont nem tudhatjuk, hogy a kiváltott rengés milyen erős! Ha csak a legerősebb rengéseket vesszük figyelembe, biztosan meghamisítjuk a statisztikát, mert maga a rengés erőssége független az árapály hatásától. (Szénos statisztikai vizsgálat a rengés intenzitása szerint csoportosított.)
Nem hagyhatjuk figylmen kívül, hogy a dagályhullám 2 x 12 óra alatt körbe fut, de nem szabad csak a dagályra gondolni, hiszen az apály is ugyan így kiválthatja a feszültség kirobbanását. Vagyis egy 6 óra kürli hullámot kellene találnunk. De nem találunk!
A perigeum-apogeum különbség kicsit tisztább lenne, de itt is az a helyzet, hogy a napi nagy számú rengés, amelyet a szeizmológiai állomások napról-napra regisztrálnak, mint "háttér zaj" eltakarja az esetleges holdhatást. Láttam néhány összeállítást, ezek közül egy-kettől meglepően határozott volt. De kitűnt, hogy a szerző önkényesen szelektálta a rengéseket. (Manipulálta az adatsort.)
Kissé más a helyzet a Föld által kiváltott holdrengésekkel, ahol a a belső erők gyakorlatilag hiányoznak. Ott a perigeum-apogeum különbség hatása már jelentős! - BQ.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.13. 11:50

attila dezső írta:Ugye nem kell bizonyítani, hogy hétfejű sárkány nincs?


De igen! Miért vagy erről meggyőződve? Bizonyítsd be kérlek, természettudománoys alapon, a logika szabályainak szigorú figyelembevételével ;)

Még nem hét- csak kétfejű, de a legjobb irányba fejlődik:
http://www.origo.hu/tudomany/20110308-o ... osnek.html

"Leggyakrabban kígyóknál és teknősöknél tapasztalnak kétfejűséget, de ismert ilyen borjú, macska és sertés is. Kétfejű kígyóknál még az is előfordulhat, hogy az egyik fej megtámadja a másikat." :shock:
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.11.17. 14:33

"Nemere István nem kell bántani,úgy,hogy ő nem tud válaszolni!Szerintem,nem jönne zavarba a válaszokal,szerettem őt mert ő lázadó!",

Ugyan már! Nem "lázadó" (mi ellen lázad?" A tények ellen?), hanem megélhetési hazudozó. Gátlástalanul talál ki valótlanságokat, tudatosan félre vezető hamis adatokat közöl, és ebből jól megél. Azok közé tartozik, akikre azt mondhatjuk, hogy "amit mond annak az ellenkezője sem igaz". Nem csak az értelmes emberek, de még az ezotéria és fantasztikum hívei sem veszik komolyan.
Persze mindenki azt szeret, akit akar. de hivatkozni, vagy alapul venni nem szabad! N.I. írásaiból meríteni az ismereteket, kb. olyan abszurd, mint ha Anglia történelmét H.G. Wells: A világok harcai-ból akarnánk megismerni! (Csak persze a híres angol író nem állította, hogy a meséi - valóságok! No, és írni is tudott.) B.Q.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2014.11.17. 17:28

"Ő tud írni az tény.CSak tényeket közöl és logikus gondolkodásra késztett,vannak e olyan emberek akik?

Tudnak valamit a holdról de nem árulják el.miért titkolják?mi a hasznuk ebből?mi a céljuk?de egyáltalán léteznek e ilyen emberek
?"

Hát ez így bizony nagy szamárság! Amit N.I. ír, az nem tény, hanem légbőlkapott fantáziálás, külföldi "ezoterikusok, ufo-hívók" halandzsáiból üösszeollózott, és saját, szegényes képzeletével összekutyult ostobaság.
Eltitkolt tények pedig nincsenek, az eredmények és vizsgálatok sorra megjelnnek.
A tudományban nincsenek "eltitkolt" dolgok, minden kutató arra törekszik, hogy adatait, feltevéseit, eredményeit mennél részletesebb, minél hamarabb közölhesse. Ha pedig akadnának valóban titkolt adatok, azokhoz éppen N.I. jut hozzá (nyilván a CIA-nál, MOSZAD-nál, stb. annyira bejáratos, hogy ott minden iratot a kezébe nyomnak).
Azt hiszem, itt abba hagyhatjuk, mert aki Nemerére, mint forrásra hivatkozik, arra kár szót vesztegetni. Tessék először néhány szakkönyvet átböngészni, sok-sok cikket elolvasni - interneten elérhetők -, és akkor lehet miről beszélni, akár vitatkozni is. Passz: BQ.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: mpt » 2014.11.17. 18:11

Ket megjegyzes:
- vannak jo felbontasu, kozeli kepek, nincsenek eltitkolva. Lehet hasznalni a google-t, kulcsszavak: Lunar Reconnassance Orbiter, Chang-e, Selene, stb. Ott vannak a holdraszallasrol keszult kepek is szazszamra.
- nem csak a NASA letezik. Jart szovjet/orosz szonda is a Holdnal, nem is beszelve a nemregiben ott jart kinai, japan, indiai szondakrol... (szinten google).

--mpt
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: mizar » 2014.11.17. 20:25

kan írta:B
ÖRÜLÖK,HOGY hozzá értő emberel találkoztam itt.Leírom a nézeteim,napokon belül,ami jó dolog.mert én talán nem veszem észre,hogy hol hibáztam,de egy külső szem talán igen.és tud segiteni.


Olvasva eddigi írásaidat, a te segítséged itt található:

http://semmelweis.hu/pszichiatria/
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2014.11.18. 12:31

kan írta: a Nasa,miért titkolja a jó minőségű képeket?
tudom nincs értelme,felsorolni,fények,obeliszkek,bármik?Miért nincs közeli kép a holdról,ami pár méteről mutatja meg?nincs rá pénz?Technikailag megoldható lenne,oda küldenek egy szondát, aztán az évekig el,jön,megy a holdon.
ÖRÜLÖK,HOGY hozzá értő emberel találkoztam itt.Leírom a nézeteim,napokon belül,ami jó dolog.mert én talán nem veszem észre,hogy hol hibáztam,de egy külső szem talán igen.és tud segiteni.


Nem az a baj, hogy hiszel a sok hülyeségben, mert ez neked a döntésed, tiszteletben tartom.
A baj az, hogy neked ez a HITED, és ha minden egyes felvetésedet tételesen cáfoljuk, akkor másnap hozol n+1 újabbat, a helyett, hogy elgondolkoznál, a hiteddel van a gond, nem velünk, a NASA-val, vagy
a világot irányító háttérhatalommal. Márpedig az ember a hitét nem hagyja el.

Tehát szívesen válaszolunk neked, tényszerűen, adatok alapján, tudpmyánosan, de ha te tudod magadról,
hogy márpedig te HISZEL abban, hogy eltitkolnak valamit, akkor ne kérdezz inkább semmit, mert a válaszunk csak idő, energia és bitpazarlás. Akkor sem hinnéd el, ha ajóisten mandaná neked, személyesen.


Ennek függvényében a várjuk a válszodat.
Válasz küldése

Vissza: “Hold”