Ezzel ugrott a Hold...

Holdészlelők fóruma
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.12.31. 15:09

kezd unalmas lenni. egy ideig persze vicces, de most már nem lehetne a viccmestereknek is adni egy "csak előzetes moderáció után" flag-et? :|
nincs aláírás
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.12.31. 15:28

Egyetértek. Persze lehet mondani, hogy mindenkinek megvan a joga a véleménynyilvánításra, de látszik, hogy az effélék menthetetlenek.
Jön még ide 2-3 ilyen renitens és másról sem fog szólni a Csillagváros mint ami már itt megy egy ideje pl. darcinak köszönhetően. Azaz rendszeresen benyomnak valami hülyeséget, amit mi napokig magyarázunk. Teljesen értelmetlen.
én nem szeretném, hogy így legyen, és szerintem Ti sem.
90/900 refraktor
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.12.31. 20:12

Igazatok van. Csak az a bökkenő, hogy ha semmi reflexió sincsen, akkor meg azzal hozakodnak elő, hogy "megcáfolhatatlan bizonyítékeik" vannak. Tuladonképpen a Nibiru-t és társait ki kellene törölni!
No, azért sikeres Boldog Új Évet: Lajos
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2011.01.01. 05:33

Elég bosszantó egy társaság mitagadás, és ráadásul csak rontják a honlapunk színvonalát, mint ahogy azt már említettétek. Én aztán különösen fel tudom magam idegesíteni az ilyesmin. Viszont nekem az a véleményem, hogy tőlünk, felvilágosult amatőrcsillagászoktól az a legkevesebb, ha ezekre a kérdésekre szorgalmasan válaszolunk. Mert mi másban hinnének? Ez a rekás marhaság sugárban folyik a TV-ből, a netről, a lapokból. Anno, középiskolás koromban én is lazán benyaltam a hoaxok kacsaúsztató tavát. Aztán utánanéztem, gondolkodtam, elolvastam, megtanultam, megértettem, és már biztonsággal védekezem a marhaságok ellen. Mindannyian tudjuk, hogy a tudás, és az igazság a mi kezünkben van, és hogy a feltett kérdések még csak nem is nehezek. Nincs rés a pajzson, hamarosan ők is meg fogják érteni, mi a tuti, még ha most úgy tálalják is a tévhiteiket, hogy ők mekkora professzorok. Vagy megunják, vagy megtanulják.
De addig is csinálni kéne nekik olyan topicokat, ahol kiélhetik magukat. Szerintem.

BUÉK!
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2011.01.01. 10:56

Mindenkinek Boldog Újesztendőt Kívánok! A Holdonjárók! :lol:
1111350015_0821a29d58.jpg

MOON_01.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.01.01. 19:59

Sziasztok!

Egy ideig nem írtam a fórumba, mert kissé kiábrándított a mostanában szokásosnál is nagyobb hoax-áradat. Mindent végigolvasva, arra jutottam, hogy szerintem nem szükséges - egy egészséges szinten túl - megpróbálni kirángatni az embereket a saját butaságukból, mert ezzel gerjesztő folyamatot indítunk el. Ennek oka a Vizi Péter által is belinkelt cikk a nemtudás hatásáról. A végén tényleg nyakig ellep minket az asztrológia és a Nibiru...ezt ugye senki sem akarja? :)
Nem kell mindenkiből amatőrcsillagászt faragni. Bárcsak lehetne, de sajnos nem ez a helyzet. Más kérdés, hogy az ilyen tartalmakat tényleg szűrni kellene. Akire viszont lehet hatni, netán érdekli is a tudomány, arra mindenképpen kell.

Minden kedves amatőr- és profi társamnak hoax-okban szegény és 10-es seeingben gazdag Boldog Új Napkörüli Utat kívánok! :)
darci
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.01.01. 22:13

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: darci » 2011.01.01. 22:02

Elköszönnék, de nem mennék el ajándék nélkül ;)

A 40-es évektől van már Ember a Holdon. A Hold sötét oldalán vannak a felszín felett és alatt is Városok. A Hold egy mesterséges Tárgy, amelyet a millió évekkel ezelőtti Háborúkban hoztak ide. Egy Bázisállomás volt. Tehát már akkor voltak Romok a Holdon, amikor a titkos Kormány először járt a Holdon. És mivel a Hold egy mesterséges hold, ezért soha nem forog saját tengelye körül és ezért látjuk mindig csak az egyik felét. Olyan technológiája van, amely megakadályozza a Holdat a forgástól, így nem láthatjuk azt a felét, amelyen az Épületek és űrhajók vannak.

:arrow:
" Hamarosan elindul egy olyan folyamat a lelkekben és az ország minden településén, amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe."
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.01.01. 22:17

Ugy erzem, sikerult elerni azt a szintet, amire nem erdemes reagalni. Gratulalok!

--mpt

(ps: halkan mondom, hogy a Hold forog, es mar latta egy csomo urszonda a tuloldalat...)
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.01.01. 22:21

Éppen erről a gerjesztő folyamatról beszéltem. Már bánom, hogy én is részt vettem benne. Magamhoz hasonlóan mindenkinek HOAX-ra reagálási sztrájkot javaslok (bár ez annak is gyenge volt). :)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.01.01. 22:36

Péter és Árpád, igazatok van. Kiegészítésül egy kis (igaz) történet, ha nem is a Holdról szól, de a bugyutaságok lélektanáról:
Az 1950-es években az akkori TIT, felsőbb utasításra nagyon szorgalmazta a "babonák elleni harc"-ot. Ki is küldtek előadásra boldog-boldogtalant művházakba, munkásszállásokra, mindenhova. Cáfolni kellett a fekete macskáról, pechhes 13-asról, stb-ről szóló babonás szokásokat. Kiküldték szegény Kulin Gyurka bácsit is, ő meg tartott egy szónoklatot az asztrológia meg hasonló téveszmék ellen. Előadás után egy öreg bácsika félrehúzta:
- Tanár úr, tessék mégegyszer elmondani, mert rosszul hallok, nem értettem pontosan. Ha kéményseprőt látok, először kell megfogni a gombomat és azután kiköpni, vagy fordítva!
No, hát ennyit az ésszerű felvilágosítás sikeréről.
Azért mindannyiotoknak BOLDOG ÚJ ÉVET és sok-sok valódi észlelést! Lajos
Válasz küldése

Vissza: “Hold”