Ezzel ugrott a Hold...

Holdészlelők fóruma
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2011.01.04. 12:46

Na jó, igazatok van. Einstein bácsinak igaza volt, amikor a hülyeség határtalanságáról beszélt. Egyébként az is eszembe jutott már, hogy Darci ezt nem gondolja komolyan. Csak sajnos komolyan gondolja. Namármost, namostmár... én innentől kezdve úgy teszek, mintha ezek a hozzászólások nem léteznének. Nem méltók a figyelmemre.
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Balage » 2011.01.06. 08:09

És komolyan még senki nem lőtte el ezt a videót ennek kapcsán?

A nácik a Hold sötét oldalán bujkálnak!!
http://www.youtube.com/watch?v=4KEueJnsu80

:shock: :mrgreen:
(a zenéje nagyon tetszik)
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.01.06. 09:50

:mrgreen: Ezért kár volt, még a végén valakik komolyan veszik... :lol:
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
Iron
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.13. 17:01

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Iron » 2011.02.14. 19:44

itt húzogatják az oroszlán bajszát :D http://www.youtube.com/watch?v=SDk3sfB0Iyc
" Hamarosan elindul egy olyan folyamat a lelkekben és az ország minden településén, amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe."
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.02.14. 20:01

/me ásít
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.02.14. 20:38

Balage írta:És komolyan még senki nem lőtte el ezt a videót ennek kapcsán?

A nácik a Hold sötét oldalán bujkálnak!!
http://www.youtube.com/watch?v=4KEueJnsu80

:shock: :mrgreen:
(a zenéje nagyon tetszik)


Vessetek rám követ, de várom ezt a filmet! Jó szórakozás lesz. És igen, lesznek, akik benyalják! Emlékeztek? A holnapután című film? Bekajálták.. Pedig az alapötlet nem is volt rossz. Vagy a függetlenség napja? Botrányosan szar film. 2012? Ahh csak egy részletet láttam belőle, amikor a neutrínók... Na itt még az alapötlet, is kritikán aluli volt. A múltkor betévedtem az origo azon rovatába, ahol az asztrológiáról írtak, mintegy folytatása annak a cikknek, ahol leírták, hogy már rég nem érvényesek a csillagjegyek. (precesszió) Én ezt már réges-régen tudom. :D Aztán beleolvastam a kommentekbe, hát nem kellett volna. Azt hittem, hogy lesz egy-két elvetemült aki ragaszkodik majd az asztrológiához, és a többség használja a józan paraszti eszét. Sajna a trend éppen ellenkező volt. Igazából az az érzésem, hogy a társadalom átlagos IQ-ja nem haladja meg a "sötét" középkorét! Csak az eszközeink fejlettebbek. Múltkor beszéltem egy ismerősömel, aki egyetemet végzett, igaz kertészetit, és nem is mostanában. Ő azt újságolta, hogy hallottam e arról hogy "megjósoltak" egy 7-es földrengést magyarországra? Kérdezte, hol lehet ennek utánajárni, és hogy tudják ezt megjósolni? Azt válaszoltam, hogy kb akkora valószínűséggel lehet a tudomány mai állasa szerint, mint eltalálni a lottó 5-öst. Egy szó mint száz, ez gáz... Még itt a csv-n is megjelenik egy-két elvetemült.. :D
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.02.14. 21:01

Szerintem nem könnyű eldönteni, mi lenne az az alapvető tudás, amit mindenkinek tudni kellene vagy az a gondolkodásmód, vagy hit. Az az egy valószínű, hogy aki valamilyen témával foglalkozik és nem bekötött szemmel még azon a területen sem, annak több esélye lehet a valósághoz közelebbi elméletek gyártásához.
Sokszor több egyetemet végzett, alapvetően "normálisan" nyitottan gondolkodó és a tévedéseihez nem ragaszkodó emberek is tudnak oltári nagy hülyeséget mondani vagy elhinni, mivel, ha valamiről nulla közeli az ismeret, ugyanannyi esélye van , mint egy 8 általánost se végzett sík hülyének. Erről könyvet lehetne írni. Talán jó elv lehet, hogy ha valaki nem tud valamit legalább próbáljon jó helyen kérdezni, de néha még az sem könnyű, hogy valami melyik tudomány területhez tartozik, ha egyáltalán tudja az illető, mi az a tudomány... :)
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.02.14. 21:15

Azt azért elfelejtettem írni, hogy szerencsére az illető ad a szavamra. Persze ehhez az is kell, hogy amikor elküldte a "mars nagyobb lesz mint a..." És elmagyaráztam, hogy ez miért hülyeség, de ha nem hinné el, akkor csak nyugodtan ki lehet menni az adott időpontban és keresni a 2. holdat. No azóta szerencsére kikéri a véleményem.. :D Sajna a darci-félék, lehet hogy tisztában vannak a dolgokkal, és csak direkt kötekednek. Ez még ha lehet rosszabb, mint a szimpla "hívők". Ezt híják úgy, hogy troll :)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.02.15. 10:32

Én az egész filmet egy szégyenletes bárgyúságnak ítélem, amely nagyon alkalmas, hogy különféle hamis elképzeléseket telepítsen az emberek fejébe! Ne feledjétek, hogy nekünk lehet egy szórakoztató (nekem úgyan inkább fárasztó) butaság, de sok-sok jószándékú laikus azt mondja, hogy "lehet benne valami".
Éppen egy és háromnegyed évszázada, hogy egy New York Sun cimű jelentéktelen lapocskában R. A. Locke nevű szerző egy cikksorozatot közölt a Holdbeli lényekről: a holdvárak hódjairól, a egyszarvúkról, és végül a szárnyas majmokról! Cikksorozatának hátterét az adta, hogy akkoriban állította fel Fokvárosban a déli ég mélyég-objektumainak és csillag-párjainak felmérése céljából John Herschel az ideiglenes csillagvizsgálóját. J. Herschelnek persze nem álmában sem jutott eszébe, hogy holdlakókat fedezzen fel, de hát Dál-Afrika és Észak-Amerika közt akkor még olyan laza volt a kapcsolat, hogy bár mit rá lehetett fogni! Az eredmény: az ismeretlen lapocska példányszáma egyszerre majd' 200 000-re ugrott, és állítólag az USÁ-ban tíz ember közül egy ha nem hitte el a csodás híreket. Ez volt a "Nagy Hold-hazugság", amelyről még az akkori magyarországi hirlapok is hírt adtak. Itt bizony még tetten érhető az anyagi érdek, de a mai ostobaságoknak már világnézeti háttere is van! No erről ennyit: BQ
Iron
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.01.13. 17:01

Re: Ezzel ugrott a Hold...

Hozzászólás Szerző: Iron » 2011.02.15. 12:55

Néha-néha ezek a "kisöregek" is kiteregetik a kártyalapokat ;)

" Interjú Alfred L.Webre-val, az Institute for Cooperation in Space (ICIS – Együttműködés az Űrkutatásban Intézet) igazgatójával.

67 éves vagyok. Egy tengerészeti bázison születtem Floridában, a Második Világháború alatt. Vancouverben élek. A jog doktora vagyok és bíró háborús bűnökben, a Kuala Lumpur-i Törvényszéken. Házas vagyok, egy fiam és két mostohalányom van. Intelligens eredetű univerzumban élünk."

http://paranormal.hu/news.php?extend.115
" Hamarosan elindul egy olyan folyamat a lelkekben és az ország minden településén, amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe."
Válasz küldése

Vissza: “Hold”