Holdas találkozó

Holdészlelők fóruma
Ggz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.09.17. 19:46

Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: Ggz » 2010.03.17. 19:16

Sziasztok!

Ne feledjétek, hogy most szombaton lesz a holdészlelők találkozója a Polaris Csillagvizsgálóban.

Üdv: Ggz
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2010.03.18. 14:35

Nem feledem, viszont a sok tanulnivalóm miatt, lehet, nem tudok elmenni. Valószínűleg csak beugrom pár órára.
Zoli
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:03

Re: Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2010.03.22. 21:15

Nanu!

Nagyon jó volt a találkozó, az előadások... és persze a pizza is. :) Eddig nem sűrűn észleltem a Holdat, de révén, hogy éppen fent voltam a fővárosban, és jól hangzottak az előadások (habár eddig még nem volt olyan ami rosszul hangzott volna) gondoltam elmegyek. Nagyon megérte.

A lyukon keresztül való fényképezést nem szeretem (arra ott van a Hubble alapon, habár az amatőr fotókon sokszor más is van az objektumon kívül...), a TWAN fotókat pedig imádom, csak nincsen hozzá fényképezőgépem. Szoktam változózni, de igazából nincs olyan észlelési terület ahová igazán sűrűn visszatérnék (hacsak az újságcikkek böngészése a CSIMABI-ba nem észlelési terület). Próbálkoztam mély-ég rajzolással, de azzal nem foglalkoztam sokáig. Mindeközben a Holdra csak rá-rá kacsintottam, és szidtam, hogy nem lehet tőle mást nézni.

Ma - a találkozó hatására - kivittem egy széket, a távcsövet, és minden egyebet majd leültem és beállítottam. Így még sohasem láttam a Holdat. Habár máris nagyobb nagyítások után epedezek (a mostani legnagyobb 163 x-os) de a meglévővel is így fantasztikus részletek jöttek elő. Rengeteg rianás, kicsi kráter. Furcsa hogy több mint egy éve észlelek távcsővel, és eddig ezt nem vettem észre. "Felfedeztem" egy csodálatra méltó alakzatot is: kutatásaim alapján Hyginus W a becsületes neve. Sajnos ma este beborult, de legközelebb tervezek vázlatolni is.

Habár a fővárosból is lehet halvány objektumokat észleni, de azok szépsége csak sötét égen nyilvánul meg igazán. Mivel jövőre oda kell költöznöm, úgy érzem hogy égi kísérőnk még rengeteg meglepetést tartogat a számomra. Hogy ne legyek annyira buta belőle mint a csillagképekből, most elkezdem feltárni a neveket is.

Egy új világ nyílt ki! Hyginus W (nem tudom, hogy a Hyginus W csak az amire anyíl mutat, vagy az egész áthúzott O alakú képződmény - én az utóbbira gondoltam):

Kép
Amcsüdv, Zoli (13 T)
"Milyen sivár az a kor, melyben könnyebb egy atomot szétrombolni, mint egy előítéletet!" A. Einstein
http://www.universe.eoldal.hu
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.03.22. 21:25

Csatlakozom! Nagyon jo volt a talalkozo. A vegere a kotetlen program is remek otlet volt.

Koszonet a szervezesert es az eloadasokert!

--mpt
Ggz
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.09.17. 19:46

Re: Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: Ggz » 2010.03.23. 08:03

Sziasztok!

Köszönöm a dicsérő szavakat! Nekem is az a véleményem, hogy bár kevesen voltunk, jó volt a hangulat és igazán kitűnő előadásokat hallgattunk.

Üdv: Ggz
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.03.23. 10:44

Kedves résztvevők! Köszönöm az érdeklődést, és nagyon örültem, hogy megint ott lehettem. Sajnos a még mindig gyenge eglészségem miatt a végéig nem tuidtam ott maradni. Nagyon feldobta a hangulatot Görgei Zoli lelkesedése!
Remélem meglódul a holdészlelés. Ehhez jó alap volt a mostani találkozó. Üdv: Lajos
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2010.03.23. 11:15

Ez az! Induljon csak meg! Rajzoljatok, sőt! Fessetek! Fotózzatok, majd eresszetek rá Gimpet, Photoshopot, mindent! Észleljünk különböző színű szűrőkkel, szimultánozzunk, rajzoljuk le ugyanazt óránként. A Holdbóól még sok mindent ki lehet hozni, egy csomó minden van, amit nem próbáltunk. Árasszuk el az ASOD-ot, és még mennyi minden nem jutott eszembe! Hajrá! :D
Hyperion85
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2011.01.20. 00:40

Re: Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: Hyperion85 » 2011.02.07. 11:54

Hold Autó..jpg
Sziasztok !

Szerintetek lehet még használni a Hold-autót ?Igaz ott lett hagyva már jó 40 éve , de szerintetek még hasznát vehetjük majd még..Az is érdekelne vajon mennyi ideig maradhat meg ez a jármű a Hold felszínén ( évezredek vagy millió évek..)Előbb utóbb csak eltalálja valami kisebb (vagy nagyobb..) meteor s megsemmisül..igaz erre kicsi az esély, de hosszabb időskálán már elképzelhető.Lassan már lehetne egy Hold autópályát nyitni a Holdon..:)
Ja igen, maga a autó mobil , nem tudjátok van belőle eredeti "itthon" a Földön is..?
Várom a kommenteket..:Ö)
Üdv:Hyperion85.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.02.07. 17:06

A Hold felszinén a kozmikus sugárzás és napszél, valamint a meteorpor zápor okozhat károkat. Ezekből a legtöbb rongálást a részecske sugárzás okozhatja, pl. tönkreteheti az elektronikát. Nem tudjuk, hogy a nagyon finom holdpor mennyire hat, de elvben ez is számíthat. Elektrosztatikus töltése révén bemászhat a forgó részekbe. Nem hinném, hogy egy alapos generálozás nélkül üzembe helyezhetők lenne a holdautó!
A holdautók hiteles példányaiból több is van múzeumokban, pl. a Science Museum-ban (London), talán a müncheni Deutsches Museumban is (?), nyilván Amerikában több helyen is van. BQ
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára astrohist 2011.02.07. 19:51-kor.
cslaci
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2009.10.12. 19:03

Re: Holdas találkozó

Hozzászólás Szerző: cslaci » 2011.02.07. 17:22

Ha jól emlékszem rá, vagy 10 éve láttam a millenáris kiállításon („Az Álmok álmodói - Világraszóló magyarok”) is egyet. Hogy az csak egy makett volt-e nem tudom. De amire büszkék lehetünk: a holdautó vezető tervezője, a magyar Pavlics Ferenc!!!
Válasz küldése

Vissza: “Hold”