A Hold csodálatos színei

Holdészlelők fóruma
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: A Hold csodálatos színei

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.05.02. 20:45

Láttam én is egy párat, de eddig ez a legszebb (tudom, hogy nem az esztétikum a lényeg a színes Hold fotóknál).
Gratulálok!
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: A Hold csodálatos színei

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.11.21. 03:44

Tegnap este, azaz 2012.11.20. napon még az esti kemény köd beállta előtt készítettem néhány felvételt a félig telt Holdról. Szeemel is furcsának látszott, de a 127/1000-es akromátban erőteljes színeket mutatott. Lehet, hogy a levegő hatalmas páratartalma játszott ebben közre, de ami azt illeti ennyire színesnek, szinte minden árnyalatban a sötétkéktől az olajzöldig, a sárgától a vörösbarnáig, a szürkétől a fehérig szinte minden árnyalat előtűnt rajta valahol. A kráterek széle szinte aranysárgában sikrázott, de volt ezüstösen fényló is. A síkságok zöldes, kékes, szürkés árnyalatai igen szép látványt nyújtottak! A peremen helyenként látható volt a lencse színezési hibája, halvány kék árnyalatban, de alapvetően a hatalmas területek és nagy kráterek színét ez egy cseppet sem befolyásolhatta. A feldolgozás során nem történt olyan művelet, amely a színeket erősítette volna! Valóban ilyennek látszott, és feldolgozva is szépen mutatja, hogy néha, főleg az időjárástól, a légkör páratartalmától függően bizony erős színeződést mutat. Lehet, hogy a kialakuló köd elötti órában mint színszűrő működött a légréteg Budapest felett? Esetleg a lebegő porszemcsékkel együtt okozhatta ezt a különösen színes látványt? A felvételek elkészítése után, az okulárban figyelve, amikor elhaladt elötte már néhány vékonyabb felhő és udvara lett, akkor is erős színesedést mutatott. Szép volt!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: A Hold csodálatos színei

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.04.27. 02:43

2013.04.25. 2%-os fogyatkozás utáni Holdnyugta színe káprázatos volt! Ilyen tiszta narancsvörös színben eddig még nem láttam. A nyugvó Hold fényében a késői tavaszban a fák frissen hajtott leveleinek széle sárgás-zöldes színben szinte világított, a mélykék ég háttere elött csoda szép látványt nyújtott, főleg távcsővel nézve! Alább mutatom az egyik képet a nevezetes nap utáni nyugvó Holdról. Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
AtiCelestron5091
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2020.06.16. 18:42

Re: A Hold csodálatos színei

Hozzászólás Szerző: AtiCelestron5091 » 2020.09.01. 01:13

Egy korábbi Hold fotóm.
A felszerelés:
C8 OTA
Canon 6d
60db fotó, 1/2000sec ISO800
Sztekkelve és a színek erősítve. A fehéregyensúlyt iszonyú nehéz eltalálni egy olyan monitoron ami nem színhű, azthiszem vagy 7 próba után lett ez a végleges.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Hold”