A hazai holdsarlók ügye

Holdészlelők fóruma
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.01.01. 12:54

Imre írta:Kedves Attila! Akkor legközelebb kétféle beállítással kellene fényképsorozatot készítenem. Az egyiket rövid idővel, hogy a fényes sarló ne égjen be, a másik sorozatot meg hosszú idővel, hogy a gyenge háttérfény is nyomot hagyjon. A feldolgozásnál kell majd a kettőt egysíteni. Remélem jól értettem amit írtál? Üdv. Imre


Igen, pontosan így van. Sőt, még jobb, ha 3 vagy 5 képet készítesz egyenletes expo-eltolással, és azokat egyesíted.
Ehhez léteznek spéci célszoftverek, amik a részletek alapján összeigazítják a képeket, és a helyesen exponált részeket összeillesztik, automatikusan.

De arra figyelni kell, hogy állványról vagy óragépes mechanikáról készítsd a képeket, hogy az összeillesztés megoldható legyen.

Pl. itt láthatsz ilyen technikával készült képeket:
https://duckduckgo.com/?q=hdr+photography&t=ffnt&iax=1&ia=images

De mértékletesen kell kezelni a beállításokat a szoftverben, mert nagyon "műképek" is kijöhetnek a végén; mint magad is láthatod, a mellékelt link-en a képek legalább 90%-a "túl van tolva"... De kellő önmérséklettel teljesen valósághű is lehet a végeredmény.

Itt láthatsz valóban profi kivitelezést:
http://graphic-design.com/photoshop_HDR_retouching


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Imre » 2017.01.01. 13:13

Köszönöm Attila a szakszerű, pontos választ! Akkor nincs más hátra, mint lesni a következő alkalmat! Imre

Ui.: Átnéztem néhány képet, és valóban túlhúzták a 99%-át! A színkontraszt igen magagasan maradt, teljesen irreális látványt okoz a HDR képek többségén! Szerintem a fényesség és színkontraszt azonos kellene legyen, mert ha nem az, akkor vagy színtelen, vagy túlszínezett lesz az eredmény! Egyik sem tetszik nekem!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Horváth Attila
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.01.08. 12:00

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Horváth Attila » 2017.01.11. 07:01

Kedves Viktor!

Régebbi (4 éves) holdsarló észlelésekre hol tudnék ráakadni? A kislányom kb. 2012-es (január-februári esti) holdsarló észlelését keresem, mert nekem elvesztek ezek a megfigyelések.
Köszi előre is.
Attila
Sok lúd sokat is szarik!
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2017.01.13. 20:20

Horváth Attila írta:Kedves Viktor!

Régebbi (4 éves) holdsarló észlelésekre hol tudnék ráakadni? A kislányom kb. 2012-es (január-februári esti) holdsarló észlelését keresem, mert nekem elvesztek ezek a megfigyelések.
Köszi előre is.
Attila


Üdv Attila!

Milyen néven keressem az észlelést. Vannak észleléseim bőven de csak azok amiket beküldenek vagy amik a világhálón fellelhetők. Beküldte akkor az észlelést?
Horváth Attila
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.01.08. 12:00

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Horváth Attila » 2017.01.14. 15:52

Szia!
A megszűnt blogspot oldalon még fellelhető volt, és Horváth Anna volt a megfigyelő neve 2012 január-februári volt az észlelés emlékezetem szerint.
Köszönöm!

Horváth Attila
Sok lúd sokat is szarik!
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2017.01.21. 08:15

Horváth Attila írta:Szia!
A megszűnt blogspot oldalon még fellelhető volt, és Horváth Anna volt a megfigyelő neve 2012 január-februári volt az észlelés emlékezetem szerint.
Köszönöm!

Horváth Attila


Rendben megpróbálom visszakeresni.
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2017.09.18. 09:23

Sziasztok!

Reggel 05:40 körül készült kép a Hold, Regulus, Vénusz együttállásáról.
A képet Canon PowerShot A530 "szappantartóval" az ablakkeretnek támasztva készítettem. Sajnos állvány nem volt kéznél. Csatoltam a ClearSky program idevonatkozó képernyőképét.
Ui.: a fényképet a rendszer valamiért balra forgatta.

Üdv:
Gergő
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: A hazai holdsarlók ügye

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.29. 20:52

Miért is olyan a Hold, amilyen???
Ezért!!! --> https://www.youtube.com/watch?v=vbuq7w3ZDUQ

Sokkal szebb, mint az igazi. :D

Fantasztikusan aranyos!!!


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Hold”