Eper Hold???

Holdészlelők fóruma
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Eper Hold???

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.07.08. 14:23

Mi ez az újabb baromság??? Vagy csak én lennék meglehetősen tájékozatlan, és szégyelljem magam?
A szomszédom engem kérdezett az "eper-Hold" jelenségről (hisz tudja a kupolámról, hogy szoktam nézni az eget...), mert olvasott egy cikket ezzel kapcsolatban; ezt:
http://24.hu/tudomany/2016/06/20/49-eve-nem-latott-eperhold-jon-az-egre/

De én csak pislogtam, mert fogalmam sincs, hogy mi a túró ez.
Erős a gyanúm, hogy ez is valami újabb újságírói balfaszság...

A cikk elolvasása után sem lettem okosabb (a magyarázat még nagyon visszafogottan is pongyolának nevezhető...). A Hold elszíneződését csak a földi légkör okozhatja: vagy az alacsony Hold-állás miatti extinció és refrakció miatt módosul az egyébként "normál" holdi fény és szín, vagy holdfogyatkozások alkalmával már eleve a légkörünk által szűrt spektrum éri el a Holdat, s e miatt változik a holdi felszín színe, megvilágítottsága (de természetesen a kettő egyidejűleg is felléphet pl. az alacsonyan a horizont fölött álló és éppen azidőtájt teljes árnyékba lépő Hold esetén).

Tehát fogalmam sincs, hogy mi a túró az az "eper-Hold", ami - a cikk értelmében - nem fogyatkozáshoz kötődik (ha jól értem...), hanem a nyári napfordulóhoz (??????...).

Valaki el tudná magyarázni, de úgy, hogy "Brüsszel is megértse"? :mrgreen:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Eper Hold???

Hozzászólás Szerző: Imre » 2016.07.08. 16:40

"Az utolsó eperhold 1967. június 22-én volt látható, és aki ma lemarad róla, annak újabb 46 évet kell várnia, míg 2062. június 21-én ismét megpillanthatja." - idézet a cikkből.

Tökéletes! Nyáron általában hasonló témával rukkolnak elő a firkászok, ha nincs más, ez is jó lesz!!!

Ennyi a magyarázat, de ha tovább ragozzuk, és ugrunk erre, akkor csak lovat adunk alájuk!

Focilabda alakú Hold - (EB ideje alatt), sőt kifli alakú, és "medvés" Hold is van ám! Az ovisok amikor látják az égen a keskeny sarlót, miután a Nap lement, akkor állítólag benne ül egy nagy barna medve. Ha nem hiszed, akkor nézzed meg! Biztosan láthatod, főleg "eperhold" után 2-3 héttel! Szerintem ez most aktuális! No ezt is biztosan megírja majd valaki, aki olvassa az itteni írásokat ... és még nem vagyunk a lejtő végén!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Eper Hold???

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.08. 18:24

Az ittenieket "ott" nem olvassa senki. Célba értek, mi is egész föl vagyunk itt izgulva látom.Még hozzá is szólok. Nekem legjobban tetszett a multkoriban a "ragyognak a csillagok" " soha nem hallott sztárok szereplése!!! " ((abszurd). Ugrunk.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Eper Hold???

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.07.09. 08:53

Nekem az eper-holddal továbbra is az a legfőbb bajom, hogy nem látom, nem értem az azt előidéző fizikai okokat, jelenséget.
A szuperhold természettudományos háttere teljesen világos, ott csak azon megy a vita, hogy legyen-e külön neve az egyébként valóban nehezen érzékelhető jelenségnek, vagy ne. De világos, hogy miről van szó.

De itt fogalmam sincs, hogy mitől kellene a Hold színének megváltoznia!!!


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Eper Hold???

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.07.09. 09:27

Ez már talán meteorologia.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Eper Hold???

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2016.07.09. 16:16

és "medvés" Hold is van ám!


Hát persze. Ez a Macisajt.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Eper Hold???

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.07.09. 16:45

Megtaláltam a megoldást!!! :lol: :lol: :lol:

Lásd alább:
http://www.annwn.hu/natura/ahogy-fent/holdfazisaijelent

Ez valójában "Mézsör Hold". De: "Nevezik még: Szeretők Holdja, Eper Hold, Rózsa Hold, Lótusz Hold, Lovak Holdja."

Ezzel így nincs is semmi probléma. Csak nem kéne tudományosan előadni...

MDA

P.S.: egyébként érdemes kicsit bóklászni a fenti webhelyen; jópofa... ;)
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Eper Hold???

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2016.07.17. 12:51

A megoldás itt található:

http://www.almanac.com/content/strawberry-moon-june-full-moon-phases-2016

Kár, hogy az emlegetett őslakosok mit sem tudnak arról. hogy ők nevezték el a teliholdakat. :-(
Üdv,
L.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Eper Hold???

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.07.01. 10:37

Azért vannak akik igen szép holdat látnak...
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Hold”