Nibiru

Bolygóészlelők fóruma
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.12. 14:03

Szerintem nem a moderáció a megoldás jelen esetben, inkább az udvarias jelzés, miszerint "ne haragudj, ez egy áltudományos felvetés, jelen fórum résztvevői közt erre nincs fogadókészség".

Esetleg emellett megpróbálnám udvariasan meggyőzni az állítás ellentmondásosságáról.

Csak akkor nyúlnék a moderáció eszközéhez, ha a tudományos állításokat, illetve a fenti jelzést a kedves felhasználó nem kívánja elfogadni, illetve ha a Csillagváros fórumot az áltudományos eszméjének erőszakos terjesztésére kívánja használni.

Lehet velem egyet nem érteni, de szerintem ne tiltsunk ki rögtön mindenkit csak azért, mert hallott valami áltudományos dolgot a tévében/rádióban/Blikkben stb.

Laci
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: santage » 2009.11.12. 19:45

Jó, persze, igazad van.
Remélem a látogatók tényleg őszinte kíváncsisággal fordulnak a városlakók segítségéért.

snt
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2009.11.12. 21:05

Szerintem össze lehetne gyűjteni, mik azok, amik ellene és, amik mellette szólnak. Például:
Mellette: régi mítoszok, hiedelmek szólnak mellette, például sokan "hozzá" kötik a Bibliai vízözönt és más kataklizmákat.
Ellene: nem keringhet ilyen abnormális pályán, másrészt a Nibiru álítólagos 26-szoros földtömege édeskevés ahhoz, hogy például barna törpe lehessen (a Jupiter több, mint 300-szoros földtömegű...).
Vélemény?
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2009.11.12. 22:47

Gergő! Mindenhol hinted? Nemezis........Niburu.........Nergál? ;) :) :D :lol: :P :shock: :( :cry: ....és mind N betűs! :lol:
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2009.11.13. 06:06

:) Félreértesz, egyszerűen csak gondolkodóba estem, mi az, amiért egyesek hisznek a Nibiru létezésében. Dehát ez akkor is ingatag lábakon áll (ahogy én is leírtam).
A Nergal meg a Mars mezopotámiai elnevezése ;)
A Nemezis meg egyszerűen csak érdekel, hogy vajon létezik-e...
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2009.11.13. 10:35

No igen, azok az ősi mondák. Ott egy kis bökkenő van: én elolvastam a Gilgames-eposzt meg egy sor mezopotámiai szöveget - magyar fordításban. Mert hát az ékirást sajnos nem tanították nekem. Most már ezek a magyar fordítások a többnyire a francia vagy német átültetésekből készültek. Tehát kétszeres félreértési lehetőség van benne. (Arról nem beszélve, hogy az ékirásos szövegeket nem lehet a mai értelemben szóról szóra lefordítani, hanem értelmezni tudják.) Egyszóval teljes biztonsággal nem tudhatom, mit akartak írni az eredeti szövegben. (Csak a nehézségekre jellemző: vagy másfél évtizede a British Museumban alkalmam volt megnézni egy pár babiloni agyagtáblát. Megkérdeztem tréfásan a kisérő asszirológus hölgyet, hogy úgy kapásból elmondaná-e egyik-másik tábka jelentését. Oh, válaszolta, ezeket már könnyen értelmezem, mert már egy évtizede foglalkozom az új-babiloni nyelvvel.) Hát ezért nehéz ezekre hivatkozni.
Állítólag az egyiptomi hieroglifák olvasása könnyebb, de hát az sem tudom.
Ezt csak azért írtam le, hogy jelezzem, mennyire kétséges ezekre hivatkozni, hiszen mi jóformán csak kiragadott szöveg-részleteket ismerünk, amelyeket az közlő (többnyire ő is másodkézből) a felfogása szerint formált! Ezért lehet bármit belemagyarázni.
A csillagászati táblázatokkal könnyebb a helyzet, mert ott csak megnevezések, és számszerű adatok vannak.
Ami az értelmezés nehézségét jellemzi: Janus Pannonius igazán közeli szerző, és jól fordítható latin nyelven irt. Ennek ellenére pl. "A nyári dél egén ragyogó csillaghoz" c. elégiájának szép magyar fordítása teljesen hibás, a fordító összekeverte a csillagot (stalla) az üstökössel (cometa), és igy a csillag szót üstökösnek fordította, ezzel az egész költemény értelmét megváltoztatta. Aki csak a magyar fordítást ismeri, alaposan félremagyarázza az egész elégia szövegét.
Szóval óvatosan az értelmezésekkel! Barátsággal: BQ
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2009.11.13. 11:22

Sirius írta::) Félreértesz, egyszerűen csak gondolkodóba estem, mi az, amiért egyesek hisznek a Nibiru létezésében. Dehát ez akkor is ingatag lábakon áll (ahogy én is leírtam).
A Nergal meg a Mars mezopotámiai elnevezése ;)
A Nemezis meg egyszerűen csak érdekel, hogy vajon létezik-e...


Hogy miért hisznek benne?
Hát engedd meg, kedves barátom, hogy egy Einstein-i alapigazsággal szembesítselek téged: "Az emberi h*lyeség határtalan." Ennyi erővel miért hisznek az emberek a: telejósdában, horoszkópban, Uri Geller képességeiben, Anettka űrutazásában, hogy a Spirit egy nőt fényképezett le a Marson, hogy elrabolták őket az idegenek, stb?
De ez még semmi! A személyes tapasztalataim:
* A Holdon a sötét foltok Jézust mintázzák, amint értünk imádkozik.
** Amerre megy a meteor, arra lesz a háború. (Későbbi helyesbítés: de nem ám a sima meteor, hanem amelyik a csíkot húzza!)
*** A Csillagkapu létezik, az összes szereplővel együtt, és azért csinálnak belőle sorozatot, hogy aki rájön, azt rögtön h*lyének nézhessék, és így ne terjedjen tovább a dolog.
**** Az Apollo 13 űrhajósai azért fordultak vissza, mert az űrből szabad szemmel meglátták a Holdon, hogy ott földönkívüliek császkálnak (és jó nagyok, erősek, és rémisztőek).
*****A Napra azért nem lehet menni, mert ott lakik az Isten, és ha oda tudnánk menni, akkor meglátnánk az arcát, amit ugye nem lehet.
Egy haver pedig olyat hallott: A Vénusz a Föld holdja volt, csak elvontatták.

Az az igazság, hogy akiknek nem volt szerencséjük, és ööö... alulinformáltak, vagy nem... naívak... vagy nem is tudom milyenek maradtak, nekik mindig megvan a véleményük, amit mindig torkuk szakadtából hangoztatnak. És hiába cáfolod meg egy egyszerű bővített mondattal, teljesen flottul és egzaktul, semmit nem ér, szajkózzák tovább. Én csak szánni tudom őket, meg okítani (persze csak amíg nem nekik áll följebb).
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.11.13. 11:24

Szerintem a témában eléggé ott van ez a cikk (vicces értelemben).
http://blog.lgb.hu/2009/09/jon-nibiru.html

Köszi, LGB! :-)
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2009.11.13. 11:45

Köszönöm, kedves barátom, de ezt én nagyon jól tudom, nem szorulok kioktatásra! :P
Csak megpróbáltam az ő fejükkel gondolkodni, hogy mi alapján hisznek benne. De, ismétlem, DE én sem hiszek a Nibiruban, mert már elég idős vagyok ahhoz, hogy tudjam, mit higgyek el és mit ne.
Nah megyek is, nem kavarom tovább az állóvizet.

Tényleg kéne már egy pisztoly! :P
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: Nibiru

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.11.13. 11:56

balatonl írta:Szerintem a témában eléggé ott van ez a cikk (vicces értelemben).
http://blog.lgb.hu/2009/09/jon-nibiru.html

Köszi, LGB! :-)

Valóban jó paródia, annyira hogy legalább úgy lezsibbasztotta az agyamat mint az "eredeti" marhaságok. :oops: Ha megnézitek, több hívő is ráakadt a postra és bevette -- nemsokára forrásértékű állítássá "nemesül" ez a paródia is. Persze kérdés, hogy ez akkor most segít oszlatni az ilyen baromságokat, vagy éppen ellenkezőleg: beépül és mítoszt teremt?

Ugyanez elmondható az itteni elmélkedésről is. Lacinak abban igaza van, hogy kimoderálni károsabb, mint 2.71*10^2342354325346546747-szor elmondani miért hülyeség. Ezzel azokat akik gondolkozni is hajlandóak helyretehetjük. Marsközelség tekintetében sok ilyen ismerősöm volt. Ez azonban annyira ordító hülyeség, hogy aki a józan paraszti eszét is elfelejtve hisz benne, azt szvsz nem nagyon fogjuk meggyőzni. :(
Ha cáfolunk, az igazi elvakult Nibiru-hívőt ez sem ingatja meg, sőt erősíti benne, hogy csak eltussolják az egészet. Azt ugyanis könnyebb nekik lelkileg elfogani, hogy az ellenfél eltitkol valamit de mi azért tudjuk a tutit, mint azt, hogy megvezették, átverték stb. Kevés ember van aki nyíltan is elismeri a tévedését. A legtöbben ilyenkor hallgatnak, de vannak akikben inkább lesz ebből dacos csakazértis ellenállás...
Amcsillüdv: Nyözö
Lezárt

Vissza: “Bolygók”