Bolygómozgások

Bolygóészlelők fóruma
acz71
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.19. 15:04

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: acz71 » 2014.05.25. 07:59

Sziasztok!

Talán ebbe a topicba való ez a következő számomra nagyon érdekesnek tűnő link:

http://index.hu/index2/#bloghu/indavide ... A_bolygora

Üdv!
B3t3lg3use
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.11.06. 19:03

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: B3t3lg3use » 2015.06.19. 17:21

Kérlek titeket erősítsetek meg, abban, hogy egy bolygó nyugati kvadratúrában -tehát amikor a bolygó pont 90 fokkal látszik nyugatra a Naptól- kb. 6 órával korábban kel illetve nyugszik a Napnál, keleti kvadratúrában pedig kb. 6 órával később. a Wikipédian kvadratúra szócikkben pont fordítva írják, nem tudom hogy kellene ezt jelezni nekik.
Hulmán Péter
Orion XT8 200/1200
7mm Tele Vue Nagler
Orion Shorty 2x barlow
Sidius

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2015.06.19. 20:04

Add fel! Én nemrég regisztráltam szerkesztőnek, mert többek között Armstronggal kapcsolatban is legalább egy rossz információ szerepel. Át is szerkesztettem a problémás részt, amit vagy három hét óta nem fogadtak el a "szakavatottak", így most is ugyanolyan hibásan szerepel. Én már feladtam, kár volt az egész procedúra...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: Imre » 2015.06.20. 17:07

Már régóta nem hiszem el, amit az önkéntes szerkesztők a Vikipedia oldalain összehordanak. Kivétel van, de nagyon kevés. A félhivatalos, oktatási anyagokban sem lehet megbízni! Egy példa a saját házunk tájáról:

A lap címe: http://venuszatvonulas.load.hu/index.phtml?page=pac1

"A honlapon található anyagok oktatási és média célokra szabadon, üzleti célokra kizárólag a szerzők beleegyezésével használhatók fel!

(C) 2004, Hetesi Zsolt, Kovács Tamás, Major Balázs, Pál András (ELTE TTK, Csillagászati Tanszék)"

........

"A Merkúr kerüli meg leggyorsabban a Napot (kb. 88 nap alatt), míg a Plútó a leglassabban (kb. 248 nap alatt). "
Nincs lektor, nem ellenőriz és nem javít senki semmit. 11 éve így tanítják? Amit biztosan tudni akarok, azt legalább 10 különböző helyen megnézem. Ha a szöveg sok lapon azonos, attól még lehet téves is, mert egymástól lopják a hibákkal teli írásokat! Nagyon kevés az önálló, eredeti munka! Még a helyesírási hibák is sokszor azonosak! A legmegbízhatóbb forrás, még mindig a nyomtatott könyv. Azt általában lektorálják.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.06.21. 09:57

Imre írta:Már régóta nem hiszem el, amit az önkéntes szerkesztők a Vikipedia oldalain összehordanak.


AZ INTERNET NEM AUTENTIKUS FORRÁS!!!
Sajnos néha még az iskola sem az.
Az okos ember mindent megkérdőjelez (még a fénysebesség abszolút állandóságát is...). :shock:

Ahogy néhai fizika tanárom mondotta volt: "Attól még, hogy rengeteg légy repül rá a szarra, nem biztos, hogy a szar egy jó kaja.) :lol:
Ha jók az információim, Einsteint is rengeteg elismert fizikus hülyézte le anno dacumal... - pedig ők nem éppen "legyek" voltak. 8-)

Sötét anyag??? Húrok? Esemény-horizont? Big bang? Gravitációs hullámok?
Csak óvatosan a kinyilatkoztatásokkal... Az elmélet, az elmélet - még ha helytállónak is tűnik időnként.

A Plútó keringési ideje azért nem ekkora talány ma már. Az alábbi idézeted természetesen a "nyilvánvaló hülyeség" kategória (de sokkal inkább véletlen elgépelés: napot írtak év helyett; bár ezt egy "kevésbé hozzáértő" nem biztos, hogy kiszúrja). Nyilván nem erről írtam fentebb, csak erről jutott eszembe.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: Imre » 2015.06.21. 12:33

Hát persze, hogy ez "csak" elírás. Ha viszont ezt oktatási célra ingyenesen felkínálják, akkor tízszer át kellene olvasni, és ellenőrizni, hogy nincs-e benne valami súlyos hiba, mert ebből tanulnak, tanítanak majd! Képzeljed el, hogy micsoda kalamajka keletkezne, ha mondjuk ekkora tévedéssel írnának orvosi könyvet, gyógyszer összetételt, vagy ajánlott adagot! Egyszerű krumplibogár permetezőszernek sem mindegy a koncentrációja, igaz? Szóval a lényeg az, hogy ne ajánlgassuk a hibás írásokat oktató anyagnak! Ez a lényeg, és nem az elírás!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
B3t3lg3use
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2011.11.06. 19:03

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: B3t3lg3use » 2015.07.04. 11:07

Sziasztok. Ha valakit érdekel, a Stellarium segítségével összegyűjtöttem kb 2083-ig (100 éves koromig...) a bolygók nagyon szoros (30'-nál) közelebbi együttállásait.
bolygoegyuttallasok.pdf
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Hulmán Péter
Orion XT8 200/1200
7mm Tele Vue Nagler
Orion Shorty 2x barlow
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2015.07.04. 23:44

Erre az interneten elérhető információ halmazra nem ártana valami mesterséges intelligenciát ráereszteni, ami legalább az egyértelmű ellentmondásokat a kijelentő mondatokban feltárná, amit aztán az ember utána megnézve javíthatna, ahol ekkora blődségek vannak, igencsak sok dolga akadna ennek az automata programnak.
KTIMI
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.03.14. 08:27

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: KTIMI » 2015.08.19. 10:31

Sziasztok!

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy a Mars augusztus végén (26-28) valóban
rendkívüli közelségben lesz a Földhöz? Egy ismerősöm mondta, de sehol nem olvastam még róla.

Köszönöm előre;
Timi
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Bolygómozgások

Hozzászólás Szerző: mpt » 2015.08.19. 11:11

Kacsa.
Már a 2003-as felbukkanáskor is kacsa volt.

http://www.csillagaszat.hu/hirek/egy-eg ... en-a-mars/

--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”