Tyche

Bolygóészlelők fóruma
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.03.05. 01:35

Iron írta:az elit számára kedvezőtlen kozmikus folyamatokat az utolsó percig félre magyarázássokkal bagatellizálják. "


Ha ideér ŐK felülnek rá, minket meg itt hagynak vagy mit terveznek ? Az biztos, hogy egész kis dolgokat is elhallgatnak, ha egyáltalán el lehet és nem kézzelfogható, szemmel látható mindenki számára, az olyan dolgokat nem tudják eltitkolni, lásd Holdfogyatkozás, vagy hasonlók. :)
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2011.03.05. 02:13

pedig simán lehet, hogy a holdfogyatkozásokat is el tudják tusolni.. honnan lehetünk biztosak, hogy nincs minimum 10x annyi holdfogyatkozás, csak a számukra kellemetlen fogyatkozásokkor mesterséges felhőket keltenek az egész bolygón, mi meg egyszerű halandók észre se vesszük. simán lehet, hogy nem is 300 hanem 3000 évet loptak el a történelmünkből és emiatt kell nekik titkolni előlünk a hold/nap fogyatkozásokat.. én már rég óta gyanaxom, szerintem a nasa és/vagy a reptiloidák (esetleg a világkormány) mindenre képesek hogy letagadják az igazságot..
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.03.05. 07:14

Iron írta:Azt meg senki sem gondolja komolyan, hogy most, amikor a csillagászati technika ezerszeresen hatékonyabb, mint az ötvenes években, és ezért tőlünk 1000 fényévre lévő naprendszerekben is exobolygókat tudnak kimutatni, akkor pont a mi Naprendszerünk külső területein nem tudnák észlelni a Jupiter-nagyságú bolygókat?


Az megvan, hogy ezeket az exobolygokat pontosan milyen modszerekkel mutatjak ki? Gondolj utana, mielott felhozod ervnek.

--mpt
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.03.05. 08:42

Nem tudom, észrevettétek-e, hogy a csillagvárosba lassan beszivárog a butaság és a babona,
"s lerakódik mint a guano,
keményen, vastagon " (József Attila)
Egyre több támakörbe furakodik bele. Nem ott van a baj, amikor egy jószándékú érdekődő szeretné megtudni az igazságot, hanem amikor fanatikus hívők legből kapott valótlanságot állítanak!
Véleményem szerint csak az értelmes kérdésekre kellene reagálni.
Érdemes egyébként megfigyelni, hogy ezek a fantazmagóriák akkor uralkodnak el, amikor tartós borultság, rossz idő miatt észlelésekről nincsen beszámoló.
Térjünk vissza a tudományhoz! BQ
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára astrohist 2011.03.05. 17:27-kor.
Sirius
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2011.03.05. 09:05

Iron írta:" a tisztelt hivatalos csillagászatunk MÁR AZ ÖTVENES ÉVEK VÉGÉN TISZTÁBAN VOLT A HÁROM TRANSZPLÚTÓ BOLYGÓ LÉTÉVEL! ( Ekkor így nevezték őket. )

Azt meg senki sem gondolja komolyan, hogy most, amikor a csillagászati technika ezerszeresen hatékonyabb, mint az ötvenes években, és ezért tőlünk 1000 fényévre lévő naprendszerekben is exobolygókat tudnak kimutatni, akkor pont a mi Naprendszerünk külső területein nem tudnák észlelni a Jupiter-nagyságú bolygókat?

Ennél a közleménynél pedig megint az évtizedek óta alkalmazott, és épp ezért már eléggé unalmas, lassú csöpögtetés-technikát látjuk, amikor is adagolják, csöpögtetik a féligazságokat, hogy egyrészt a lakosságot teszteljék, másrészt hogy az elit számára kedvezőtlen kozmikus folyamatokat az utolsó percig félre magyarázássokkal bagatellizálják. "

Szerintem egyszerűen csak túl sok X-aktákat nézel.
astrohist írta:Nem tudom, észrevettétek-e, hogy a csillagvárosba lassan beszivárog a butaság és a babona

Sajnos szerintem ennek csak úgy lehetne tartósan gátat vetni, ha zárt lenne a fórum. Ha csak MCSE-tagok lehetnének fórumtagok. De akkor a pusztán érdeklődők kérdései nem jutnának el ide.
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.03.05. 10:37

Igen Sirius, igazad van, a csillagváros ne legyen zárt körű klub! Csak éppen az értelmetlen témákkal nem tudunk megküzdeni.
Valóban csak azt tehetjük, hogy nem reagálunk rá. Üdv: BQ.
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: Balage » 2011.03.05. 12:06

Szerintem hülyék mindig is lesznek. Nem az ártalmatlan érdeklődőkről beszélek, akik felteszik a kérdést, majd "jó, bocsi"-val tovább is állnak. Azokkal van a baj, mint ezzel a vasgyerekkel, hogy szándékosan, folyamatosan szemeteli tele a fórumot.
Mint mondtam, hülyék mindig is lesznek, de az ilyen elvetemültek megcsinálják maguknak a saját ezo-niribu-szenny honlapjukat, ahol jól hátba is ver(eget)hetik egymást, hogy ők milyen k*rva okosak. De ezeknek az elvetemülteknek nincs helyük itt. Ez már túllép az egészséges érdeklődésen, ez szándékos mocskolódás. Ha kitiltjuk őket, majd azt hiszik, hogy ők győztek? KIT ÉRDEKEL? Legyenek meg a kicsinyes, tudománytagadó világukban, mi meg ne is foglalkozzunk velük, ne is vegyünk tudomást szánalmas írásaikról.

Ez tömören a véleményem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Balage 2011.04.15. 22:46-kor.
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2011.03.05. 12:28

Jaja Uraim!

Nem kell ilyen véresen komolyan venni ezeket a dolgokat. Egyszerűen először válaszolni kell nekik megfelelő érvekkel. Ha utána is hajtogatják a saját téziseiket, akkor nem kell tovább foglalkozni velük. Ennyi. Szóval nehogy bezárjátok ezt a témakört! Kell egy kis felvilágosítás a bizonytalanoknak, aki meg troll az az is marad! Lehet muris dolgokat olvasni! Ezért nem értettem egyet az előző niburus topik bezárásával sem!
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: Balage » 2011.03.05. 12:53

Hát pont ezaz. Hogy VAN már egy ilyen topic, válaszoltunk normális érvekkel, le is lett zárva, ezek meg állandóan újakat nyitnak és rontják itt a levegőt. Mint mondottam, ez nem egészséges érdeklődés, ez folyamatos provokáció 1-2 ember részéről. Igen, mikor eleinte olvastam, én is röhögtem, hogy mekkora bullshit-generátorok ezek, de már unom az anonim búrájukat, meg a szennyet, amit terjesztenek. Húzzanak innen máshova prédikálni.
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Tyche

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.05. 13:21

astrohist írta:Nem tudom, észrevettétek-e, hogy a csillagvárosba lassan beszivárog a butaság és a babona,
"s lerakódik mint a guano,
keményen, vastagon " (József Attila)
Egyre több támakörbe furakodik bele.


Így van :cry: :evil: :twisted:

Én - lehet, h nem vagyok eléggé nyitott szemléletű - az ilyen témák moderátorok általi gyors lezárását tartom célszerűnek.
Válasz küldése

Vissza: “Bolygók”